AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

Moki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanjce jedno:) jel zna netko sta je prof Koprić odgovarao prošli tjedan na merlinu na onom forumu kojeg je stavio?
Profesor će pokušati srediti s informatičarima da otvore forum od prošlog tjedna kako bi svi mogli vidjeti poruke.
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesor će pokušati srediti s informatičarima da otvore forum od prošlog tjedna kako bi svi mogli vidjeti poruke.
Svi koji su sudjelovali su na mail dobili prepisku, pošalji mail pa ti proslijedim.
 

Monika02

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko može li se gdje naći Koprićeva knjiga Javna uprava- nastavni materijali u pdf formatu? Tražila sam po internetu ali nisam uspjela naći..
 

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko može li se gdje naći Koprićeva knjiga Javna uprava- nastavni materijali u pdf formatu? Tražila sam po internetu ali nisam uspjela naći..
Ne znam di ima ali možeš slobodno učiti po novoj knjizi. Pitanja su uglavnom iz nje i zakona. Nastavni materijali su slični novoj knjizi ,samo je u novoj drugačije napisano... Neki su učili samo po novoj. I ja bih da sam znala da je zapravo sve to isto. Ovako sam si zadala samo dodatnog posla... Možda eventualno iz nastavnih materijala su bitne 2-3 stranice ,ostalo ne.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koja je tema zadnje zadace iz lokalne nesto vezano za financiranje projekata iz fondova eu?
Osnovni podaci bez opisa o nekom projektu iz tvoje lokalne jedinice koji je (su)financiran iz eu fondova; koji projekt, tko financira, s koliko novca
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Oko pon, uto ce se konacno dogovoriti i staviti obavijest na stranicu katedre. Ono sto je on rekao je da nece biti klasicna pitanja pa da mi mozemo prepisati iz knjige, vec npr usporedba neka dva modela (sto se opet moze prepisat iz knjige, al ok..) U svakom slucaju biti ce pismeni i usmeni i vrlo vjerojatno, pa skoro i 100% kolokvij kojem mogu pristupiti redovni, a za izvanredne jos ne zna. Kod njih (izvan.studenti) ce biti kljucno koliko su se zalagali na nastavi, pisali zadace i slicno, sto je po meni apsurdno jer jedini uvjet za izlazak na kolokvij je redovno dolazenje na predavanja bilo u ovom, bilo u onom starom obliku.
 

Monika02

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam di ima ali možeš slobodno učiti po novoj knjizi. Pitanja su uglavnom iz nje i zakona. Nastavni materijali su slični novoj knjizi ,samo je u novoj drugačije napisano... Neki su učili samo po novoj. I ja bih da sam znala da je zapravo sve to isto. Ovako sam si zadala samo dodatnog posla... Možda eventualno iz nastavnih materijala su bitne 2-3 stranice ,ostalo ne.
Kako se zove ta nova knjiga i gdje se pa može nju nabaviti? o_O
 

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako se zove ta nova knjiga i gdje se pa može nju nabaviti? o_O
To ti je ona Koprićeva knjiga iz 2014-e. Nažalost ne znam di to trenutno možeš nabaviti zbog ove situacije sa virusom jer sumnjam da fotokopiraone rade ... Mislila sam da ju možda već imaš kod sebe ...
 

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Oko pon, uto ce se konacno dogovoriti i staviti obavijest na stranicu katedre. Ono sto je on rekao je da nece biti klasicna pitanja pa da mi mozemo prepisati iz knjige, vec npr usporedba neka dva modela (sto se opet moze prepisat iz knjige, al ok..) U svakom slucaju biti ce pismeni i usmeni i vrlo vjerojatno, pa skoro i 100% kolokvij kojem mogu pristupiti redovni, a za izvanredne jos ne zna. Kod njih (izvan.studenti) ce biti kljucno koliko su se zalagali na nastavi, pisali zadace i slicno, sto je po meni apsurdno jer jedini uvjet za izlazak na kolokvij je redovno dolazenje na predavanja bilo u ovom, bilo u onom starom obliku.
Hvala ti puno :)
 

Mamanafaxu

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam napravila skriptu sve literature doslovno sam više manje sve prepisala iz knjiga pa ako nezko hoce mogu mu poslati
Hej dali je to ova skripta koja se može skinuti i sadrži li i ovu knjigu :Koprić, Ivan; Dvadeset godina lokalne i područne (regionalne) samouprave u Hrvatskoj: razvoj, stanje i perspektive. U: V. Đulabić (ur.) Lokalna samouprava i lokalni izbori; Institut za javnu upravu (2013), str. 3-64 ??
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hej dali je to ova skripta koja se može skinuti i sadrži li i ovu knjigu :Koprić, Ivan; Dvadeset godina lokalne i područne (regionalne) samouprave u Hrvatskoj: razvoj, stanje i perspektive. U: V. Đulabić (ur.) Lokalna samouprava i lokalni izbori; Institut za javnu upravu (2013), str. 3-64 ??

Da, sadrži svu literaturu (ista je naznačena kao naslov prije svakog dijela):
1. Koprić, I. et al.; Javna uprava - nastavni materijali; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Društveno veleučilište u Zagrebu (2006), str. 193-224, 299-319

2. Koprić I., Marčetić G., Musa A., Đulabić V., Lalić Novak G.; Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu; Zagreb: Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2014), str. 247-318

3. Koprić, Ivan; Dvadeset godina lokalne i područne (regionalne) samouprave u Hrvatskoj: razvoj, stanje i perspektive. U: V. Đulabić (ur.) Lokalna samouprava i lokalni izbori; Institut za javnu upravu (2013), str. 3-64

4. Koprić, Ivan; Suvremeni trendovi u razvoju lokalne samouprave i hrvatska lokalna i regionalna samouprava. U: Europeizacija hrvatske lokalne samouprave (ur. Ivan Koprić); Institut za javnu upravu (2018), str. 1-47
 

Mala Ana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Oko pon, uto ce se konacno dogovoriti i staviti obavijest na stranicu katedre. Ono sto je on rekao je da nece biti klasicna pitanja pa da mi mozemo prepisati iz knjige, vec npr usporedba neka dva modela (sto se opet moze prepisat iz knjige, al ok..) U svakom slucaju biti ce pismeni i usmeni i vrlo vjerojatno, pa skoro i 100% kolokvij kojem mogu pristupiti redovni, a za izvanredne jos ne zna. Kod njih (izvan.studenti) ce biti kljucno koliko su se zalagali na nastavi, pisali zadace i slicno, sto je po meni apsurdno jer jedini uvjet za izlazak na kolokvij je redovno dolazenje na predavanja bilo u ovom, bilo u onom starom obliku.
Hvala kolegice, sretno nam bilo svima!
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako se zove ta nova knjiga i gdje se pa može nju nabaviti? o_O
Upravna znanost - Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu. Imam ju ja kod sebe ako nekome treba. :) I Europeizaciju hrvatske lokalne samouprave isto.
Ove ostale se mogu naći na Academia.edu ili Google Scholar.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks