AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači ne vjerujem
Ima li itko iskustva s pritužbama, gdje kome i kako?!
Ja cu ici sutra gore na uvid..ne mogu vjerovat stvarno. Bila sam 99% sigurna da imam prolaz...
Ne bi bilo 1.put da nepravedno dijele bodove...tako je Stanic jednom kolegi "ukrao" 10 bodova,kad je dosao na uvid i rekao mu to,odlucio ga pitat,na kraju je "kao" bio u šoku jer je usmeni bio za 5,a pismeni za 1...stvarno za nepovjerovat!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sea

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja cu ici sutra gore na uvid..ne mogu vjerovat stvarno. Bila sam 99% sigurna da imam prolaz...
Ne bi bilo 1.put da nepravedno dijele bodove...tako je Stanic jednom kolegi "ukrao" 10 bodova,kad je dosao na uvid i rekao mu to,odlucio ga pitat,na kraju je "kao" bio u šoku jer je usmeni bio za 5,a pismeni za 1...stvarno za nepovjerovat!
Znači ima realne šanse za priznati grešku?! Jer fakat ne vjerujem. Isto tako, 99%da cu proc... Jedino sto znam da sam fulala je jedno pitanje, dva sam izistavila napisati jos jednu stvar al da ga ubijes to ne bi trebalo biti za nedovoljan!!! Idem i ja gore, izgubit cu prabo studiranja na zadnjem ispitu zbog neicje slobodne procjene... Uff
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači ima realne šanse za priznati grešku?! Jer fakat ne vjerujem. Isto tako, 99%da cu proc... Jedino sto znam da sam fulala je jedno pitanje, dva sam izistavila napisati jos jednu stvar al da ga ubijes to ne bi trebalo biti za nedovoljan!!! Idem i ja gore, izgubit cu prabo studiranja na zadnjem ispitu zbog neicje slobodne procjene... Uff
Ne znam za prof.Škaricu jer se sa njime nisam još susretala,ali što se tiče drugih profesora s Katedre UZ,znam da neki imaju razumijevanja...npr.kad sam odgovarala ULJP bile su 2 kolegice sa 7 bodovana pismenom,ali ih je profesorica svjedno zvala odgovarat za 2...
Tako i ja..znam 100% da ne moze bit za nedovoljan,samo 1 pitanje nisam u potpunosti odgovorila...ah sta reci vise,totalno sam razocarana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sea

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, je li možete napisati dojmove s usmenog kod Škarice?

Hvala...
Današnja pitanja : stabilnost teritorijalne podjele,koje opće akte donosi predstavničko tijelo i nekoliko potpitanja . Pitanja od kolega : upravna tijela , odborski tip izvršnog sloja , francuski model LS, lokalni referendum. ,načela centralno lokalnih odnosa , nadzor zakonitosti općih akata ... Nadam se da će još netko napisati jer je ovo sve čega se sjećam. :)
Uglavnom ,Škarica je jako dobar. Fer i korektan. Opuštena atmosfera na usmenom.Naravno ,ovisi i o broju bodova na pismenom ispitu. Imala sam 12 bodova ,nisam baš briljirala na usmenom pa sam dobila 2. Sretno svima dalje i samo hrabro .. Zadnji ispit riješen napokon.
 

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja : stabilnost teritorijalne podjele,koje opće akte donosi predstavničko tijelo i nekoliko potpitanja . Pitanja od kolega : upravna tijela , odborski tip izvršnog sloja , francuski model LS, lokalni referendum. ,načela centralno lokalnih odnosa , nadzor zakonitosti općih akata ... Nadam se da će još netko napisati jer je ovo sve čega se sjećam. :)
Uglavnom ,Škarica je jako dobar. Fer i korektan. Opuštena atmosfera na usmenom.Naravno ,ovisi i o broju bodova na pismenom ispitu. Imala sam 12 bodova ,nisam baš briljirala na usmenom pa sam dobila 2. Sretno svima dalje i samo hrabro .. Zadnji ispit riješen napokon.
Kolegicu i mene pitao je:
Opće i specijalne jedinice, zahtjevi za teritorijalnom podjelom ls, ovlasti povjerenima Vlade, načela centralno lokalnih odnosa
 

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Profesor Škarica je stvarno bio danas jako drag i pošten. Stvarno je; ugodan, simpatičan, opušten.. izvlači maksimalno.. ja nisam prošla, jer ne znam ni sama opisati kaj mi se dogodilo.. a znam da znam.. al eto.. mislim da nas je samo 3 palo od 9. Ne pita uopce tesko i stvarno trazi neke osnove..
 

JelenaPar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Također pitanja kod Skarice danas: lokalni referendum, nacela centralno lokalnih odnosa, preneseni djelokrug (sve o njemu), poslovi zupanija, veliki gradovi.. Fer i korektan profesor, da vremena da razmislis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sea

Lorena93

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja- svedski model, ovlasti izvrsnog tijela, raspustanje predstavnickog tijela sve o tome, u kojem slucaju i sto nakon toga- tuzba. jedna od gorih, ako ne i najgorih mojih odgovaranja ikad. Imala sam 8 bodova na pismenom i prosla. Profesor je jedan od ugodnijih ispitivaca, iako se moze uciniti da cjepidlaci zbog odredenog broja postavljenih podpitanja, a u biti samo pokusava izvuc neko znanje, odnosno vidjeti razumijete li materiju kolegija. Baratate li osnovnim pojmovima. Sve u svemu, sto se tice prof.Skarice nemam nikakvu zamjerku. Fer, korektan i jako ugodan ispitivac, nimalo kriv sto je ispitivac tako kompleksnog i zahtjevnog predmeta :D Sretno svima sa drugim ispitima, a onima kojima je ovo bio zadnji, jos jednom cestitke!
 

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja- svedski model, ovlasti izvrsnog tijela, raspustanje predstavnickog tijela sve o tome, u kojem slucaju i sto nakon toga- tuzba. jedna od gorih, ako ne i najgorih mojih odgovaranja ikad. Imala sam 8 bodova na pismenom i prosla. Profesor je jedan od ugodnijih ispitivaca, iako se moze uciniti da cjepidlaci zbog odredenog broja postavljenih podpitanja, a u biti samo pokusava izvuc neko znanje, odnosno vidjeti razumijete li materiju kolegija. Baratate li osnovnim pojmovima. Sve u svemu, sto se tice prof.Skarice nemam nikakvu zamjerku. Fer, korektan i jako ugodan ispitivac, nimalo kriv sto je ispitivac tako kompleksnog i zahtjevnog predmeta :D Sretno svima sa drugim ispitima, a onima kojima je ovo bio zadnji, jos jednom cestitke!
Takodjer!
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolegicu i mene pitao je:
Opće i specijalne jedinice, zahtjevi za teritorijalnom podjelom ls, ovlasti povjerenima Vlade, načela centralno lokalnih odnosa
ipak je bila greška kod ocjenjivanja ili nešto treće...?
 

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iz knjige i zakona. Najvažniji je Zakon o lokalnoj i područnoj samoupravi. Na 3 roka na koja sam bila,nije bilo niti jedno pitanje iz Zakona o gradu i Povelje. Samo iz ZLPS.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks