AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

fakin

Super Moderator
Uvjeren sam da će profesori biti puno blaži na ovim online rokovima. Pogotovo ovi predmeti s upravne znanosti gdje je umjesto pismenog samo usmeni. To bi svima preporučio da izađu.
 

milla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo, ukoliko netko nije dobio mail
1. Pisani dio ispita
Pisani dio ispita sastavljen je u obliku kraćih problemskih zadataka formuliranih temeljem ispitne
literature, s elementima iz ispitne literature, na osnovu kojih se provjerava znanje studenta te
njegovo razumijevanje i povezivanje gradiva.
Pisani test se sastoji od pet pitanja s dva potpitanja, a odgovor na svako potpitanje boduje se sa
0, 1 ili 2 boda, ovisno o njegovoj potpunosti i kvaliteti. Negativnih bodova nema. Za pozitivan
test potrebno je skupiti najmanje 8 bodova (8/20) i imati točne odgovore na najmanje 6 od 10
potpitanja, što znači da je student na najmanje 6 potpitanja dobio 1 ili 2 boda.
Test se piše 50 minuta.
Rezultati će biti objavljeni u srijedu, 6. svibnja 2020., u 20h, na internetskoj stranici Katedre za
upravnu znanost te u sustavu Merlin.
Primjer pitanja s osnovnim elementima za pozitivni odgovor (moguće su različite
formulacije i opširnost istih elemenata sadržanih u ovom primjeru):
Premda je težište suvremenih lokalnih političko-upravnih sustava i dalje na predstavništvu
građana, razmatraju se mogućnosti njihove dodatne demokratizacije.
a) Zašto je u suvremenim uvjetima važna demokratizacija lokalnih političko-upravnih
sustava?
Odgovor: Da se nađe rješenje za rigidnost lokalnih političko-upravnih sustava, da se osnaži
legitimitet lokalne politike, te da se popravi uspješnost tih sustava u rješavanju lokalnih
problema.
b) Na koji je način hrvatsko uređenje lokalne samouprave udovoljilo zahtjevu cjelovitosti
lokalnih jedinica prilikom formiranja općina i gradova?
Odgovor: Općina se, sukladno zakonu, osniva u pravilu za više naseljenih mjesta koja čine
prirodnu, gospodarsku i društvenu cjelinu te koja su povezana zajedničkim interesima
stanovništva. Na taj se način zahtijeva određena razina homogenosti naselja u općini i jasne
razdvojenosti od drugih općina. U sastav gradova mogu, s druge strane, biti uključena i
prigradska naselja koja s gradskim naseljem čine gospodarsku i društvenu cjelinu te su s njim
povezana dnevnim migracijskim kretanjima i svakodnevnim potrebama stanovništva.
2. Usmeni ispit
Svi studenti koji su uspješno položili pisani dio pristupaju usmenom dijelu ispita koji će se
održati putem Google Meet aplikacije. Vrijeme usmenih ispita i ispitivač bit će objavljeni zajedno
s rezultatima pisanog dijela ispita
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Izlazi li netko na ovaj rok?
Ja ću ići, pa što bude. Ako će na usmenom biti Škarica kao i prošli rok, prolazimo svi 100%. Ja sam nažalost, svojom krivicom i nepripremljenošću, pala usmeni u 2.mjesecu, došla sam tek toliko, na uvid pismenog, jer me nije bilo na popisu studenata koji su prošli pismeni, ali je ipak profesor pristao pitati kolegicu i mene koje smo ''pale pismeni''. Mogu reći da je profesor odličan, fer i korektan, iznimno strpljiv, pomaže ti potpitanjima i neće te rušiti bezveze. Koliko se sjećam, na zadnjem su roku prošli svi, osim mene i još jedne kolegice, njih dosta sa solidnim ocjenama...nije škrt na ocjenama ako zbilja znaš i kvalitetno naučiš. Tako da mislim da nam ovakvo polaganje ispita može biti samo prednost. :)
 

ttomas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja ću ići, pa što bude. Ako će na usmenom biti Škarica kao i prošli rok, prolazimo svi 100%. Ja sam nažalost, svojom krivicom i nepripremljenošću, pala usmeni u 2.mjesecu, došla sam tek toliko, na uvid pismenog, jer me nije bilo na popisu studenata koji su prošli pismeni, ali je ipak profesor pristao pitati kolegicu i mene koje smo ''pale pismeni''. Mogu reći da je profesor odličan, fer i korektan, iznimno strpljiv, pomaže ti potpitanjima i neće te rušiti bezveze. Koliko se sjećam, na zadnjem su roku prošli svi, osim mene i još jedne kolegice, njih dosta sa solidnim ocjenama...nije škrt na ocjenama ako zbilja znaš i kvalitetno naučiš. Tako da mislim da nam ovakvo polaganje ispita može biti samo prednost. :)
Da to je istina da je on dobar ispitivač, samo šta su nam sad stavili te problemske zadatke, umjesto da su koncipirali pitanja po prijašnjim rokovima. Nadam se da nece ta takozvana problemska pitanja biti teška.
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da to je istina da je on dobar ispitivač, samo šta su nam sad stavili te problemske zadatke, umjesto da su koncipirali pitanja po prijašnjim rokovima. Nadam se da nece ta takozvana problemska pitanja biti teška.
I ja se isto nadam. Btw, ako će još nekome trebati info, poslala sam upit profesorima s katedre Upravne znanosti vezano uz polaganje ispita putem mobitela (moj laptop krepava) i ovo su odgovorili:

"Poštovana kolegice,

Pisanje testa preko mobitela je moguće, ali je pitanje koliko Vam je to praktično. Ako nemate drugog izbora, probajte. Preporučujem da si na mobitel skinete aplikaciju Merlin. Na mrežnim stranicama Fakulteta uskoro će biti objavljena informacija o mogućnosti isprobavanja testova na Merlinu za studente pa Vam savjetujem da i to isprobate prije održavanja ispita.
Ako prođete ispit, usmeni će se održati preko Google Meet-a. Vjerujem da ste već upoznati s time, ali u slučaju da niste, za to će biti potrebno skinuti aplikaciju Google Hangouts. "
 

Mamanafaxu

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja se isto nadam. Btw, ako će još nekome trebati info, poslala sam upit profesorima s katedre Upravne znanosti vezano uz polaganje ispita putem mobitela (moj laptop krepava) i ovo su odgovorili:

"Poštovana kolegice,

Pisanje testa preko mobitela je moguće, ali je pitanje koliko Vam je to praktično. Ako nemate drugog izbora, probajte. Preporučujem da si na mobitel skinete aplikaciju Merlin. Na mrežnim stranicama Fakulteta uskoro će biti objavljena informacija o mogućnosti isprobavanja testova na Merlinu za studente pa Vam savjetujem da i to isprobate prije održavanja ispita.
Ako prođete ispit, usmeni će se održati preko Google Meet-a. Vjerujem da ste već upoznati s time, ali u slučaju da niste, za to će biti potrebno skinuti aplikaciju Google Hangouts. "
Pa da i meni laptop šteka spor je itd...isto bi pisala na mobitelu ..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks