AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ljudska prava

akascha

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja sam u istoj situaciji, osim što nemam 14 bodova. Pitala profesora i objasnila sve (od pisma, bodova, popisa) te mi je rekao da se pojavim na pismenom i donesem potvrdu da sam e-mail poslala, pa ćemo dalje vidjeti :S
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i ja sam u istoj situaciji, osim što nemam 14 bodova. Pitala profesora i objasnila sve (od pisma, bodova, popisa) te mi je rekao da se pojavim na pismenom i donesem potvrdu da sam e-mail poslala, pa ćemo dalje vidjeti :S
KRASNO!

meni nije ništa odgovorio na mail u vezi toga :/
 

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko se sječam bilo je:
- objasni pojam pozitivizam
-objasni što je to pravo na rad
-objasni pojmove prava generacija
- i dva pitanja vezano uz E.sud za lj.p.
 

maraa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej Vlatka!Da ni mene nema na popisu,skuzila sam da ni tebe nema.Na mail mi naravno nije odg,ali ja cu doci u utorak u prvu grupu i reci mu.Jedna cura mi je rekla da ni nje nema,ali joj je odg da dode u utorak.Eto mi nismo imale srece.Daj mi reci jel imas onu svoju skripticu da mi posaljes na mail?!Hvala
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej Vlatka!Da ni mene nema na popisu,skuzila sam da ni tebe nema.Na mail mi naravno nije odg,ali ja cu doci u utorak u prvu grupu i reci mu.Jedna cura mi je rekla da ni nje nema,ali joj je odg da dode u utorak.Eto mi nismo imale srece.Daj mi reci jel imas onu svoju skripticu da mi posaljes na mail?!Hvala
Ja cu isto doci u utorak u vrijeme kad je usmeni a ne pismeni. Ispit sam prijavila na studomatu navrijeme i poslala mu esej dva puta! skriptu nemam vise na kompu jer ju je moja sogorica izbrisala, imam jedino u papirnatom obliku :/
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko moze odg na ovo pitanje "prava generacija"?
da li to ima negdje u knjizi? Ako ima promaklo mi je...
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko moze odg na ovo pitanje "prava generacija"?
da li to ima negdje u knjizi? Ako ima promaklo mi je...
prava prve generacije su građanska I politička prava, proizvode izravne pravne učinke jer uživaju pravnu, odnosno sudsku zaštitu

pitanja s usmenog:
1. razlika između prava prve generacije i prava druge generacije
2. europski sud za ljudska prava
3. pravo na privatnost
4. pravo na život
5. nešto vezano uz razvoj ljudskih prava neznam točno jer je to pitanje kolegica sama odabrala
 

maraa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prava prve generacije su građanska I politička prava, proizvode izravne pravne učinke jer uživaju pravnu, odnosno sudsku zaštitu

pitanja s usmenog:
1. razlika između prava prve generacije i prava druge generacije
2. europski sud za ljudska prava
3. pravo na privatnost
4. pravo na život
5. nešto vezano uz razvoj ljudskih prava neznam točno jer je to pitanje kolegica sama odabrala

Da nadopunim to 5 pitanje...odabrala sam liberalizam. sretno svima,,,
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mene je jučer pitao da li postoji ustav Europske Unije. Ne znam dal mi je to negdje promaklo ili sam jednostavno glupa ali nisam znala odgovor na to pitanje :/
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mene je jučer pitao da li postoji ustav Europske Unije. Ne znam dal mi je to negdje promaklo ili sam jednostavno glupa ali nisam znala odgovor na to pitanje :/
Povelja o temeljnim pravima EU je trebala biti poglavlje tzv. Europskog ustava od kojeg se odustalo 2005 nakon negativnih ishoda francuskog i nizozemskog referenduma.
 

MAJALENA

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim informaciju, za izvandredne studenete...
Kako izgleda pismeni, koliko pitanja,
Mozda neki primjeri ili sl.
Hvala puno!
 

MartinaJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo obavijesti s njihove službene stranice:

Predavanja za izvanredne studente/ice specijalističkog diplomskog stručnog studija javne uprave iz kolegija Ljudska održat će se 2.11. (ponedjeljak) i 5.11.(četvrtak) u dvorani V., Ćirilometodska ulica 4. od 17-21 sati.
 

Mya86

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
U kolko sati je utorkom predavanje za redovne studente?cini mi se da nije baš po rasporedu objavljenom na službenim stranicama faxa...
Hvala unaprijed!
 

Isa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izvanredni student te me zanima da li su ove prezentacije i materijali dovoljni Prezentacije i materijali - Ljudska prava ?
S obzirom da mi je prvo predavanje 31.10. ponedjeljak i 02.11. srijeda a ovdje od svega što sam pročitala sam vidjela da najviše spominjete od profesora Knjigu po kojoj bi trebalo spremati ovaj ispit a nisam nigdje uspjela vidjeti ovaj link pa sam malo :( ....unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu i pomoći:)

p. s. molim nekoga ako ima u pdf-u ili skeniranu Knjigu da mi pošalje hvala punooo(naravno ako ovi materijali nisu dovoljni)
[DOUBLEPOST=1477932328,1477303754][/DOUBLEPOST]Upravo se vraćam sa predavanja kojeg nije bilo a koje je trebalo biti danas! Molim nekoga ako ima bilo kakav info.zasto predavanje nije održano da mi javi... obavijest nije nigdje bilo o neodrzavanju ili promjeni termina ili lokacije...barem ja nisam ništa našla :(
[DOUBLEPOST=1485952462][/DOUBLEPOST]Evo samo da ukratko da prenesem svoje dojmove: znači prošla sam kod prof. Kregara, svaka pohval za profesora:), na predavanju smo dobili teme a kada sam došla na ispit odnosno predati svoju temu, ukratko smo prošli temu i dotakli se Suda za ljudska prava i opcenito funkcioniranja EU. Dosta je učiti po prezentacijama i materijalima, ranije pitala(ali nije bilo odgovora).
[DOUBLEPOST=1492264415][/DOUBLEPOST]
Ja sam izvanredni student te me zanima da li su ove prezentacije i materijali dovoljni Prezentacije i materijali - Ljudska prava ?
S obzirom da mi je prvo predavanje 31.10. ponedjeljak i 02.11. srijeda a ovdje od svega što sam pročitala sam vidjela da najviše spominjete od profesora Knjigu po kojoj bi trebalo spremati ovaj ispit a nisam nigdje uspjela vidjeti ovaj link pa sam malo :( ....unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu i pomoći:)

p. s. molim nekoga ako ima u pdf-u ili skeniranu Knjigu da mi pošalje hvala punooo(naravno ako ovi materijali nisu dovoljni)
[DOUBLEPOST=1477932328,1477303754][/DOUBLEPOST]Upravo se vraćam sa predavanja kojeg nije bilo a koje je trebalo biti danas! Molim nekoga ako ima bilo kakav info.zasto predavanje nije održano da mi javi... obavijest nije nigdje bilo o neodrzavanju ili promjeni termina ili lokacije...barem ja nisam ništa našla :(
[DOUBLEPOST=1485952462][/DOUBLEPOST]Evo samo da ukratko da prenesem svoje dojmove: znači prošla sam kod prof. Kregara, svaka pohval za profesora:), na predavanju smo dobili teme a kada sam došla na ispit odnosno predati svoju temu, ukratko smo prošli temu i dotakli se Suda za ljudska prava i opcenito funkcioniranja EU. Dosta je učiti po prezentacijama i materijalima, ranije pitala(ali nije bilo odgovora).
Ako nekoga zanima poklanjam uvezanu literaturu Ljudska prava.
 

pepa95

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel ima neka dobra dusa koja bi mi mogla poslat na mail primjer eseja cisto da vidim kako to treba izgledat? :)
 

AKajic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, molim vas da li moze netko napisati sto je rekao prof. Kregar za predaju i datume eseja predmeta Ljudska prava.?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks