AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativni politički sustavi

nicole25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stvarno se nadam da nam nece to napravit..
Ja sam ujutro poslala mail prof Kostadinov, al jos nije odgovorila.
 

nicole25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Podolnjak- deklaracija nezavisnosti, ustav sad-a, kongres i senat, britanski sustav, predsjednicki sustav, znacajke federalnog sustava, opoziv predsjednika sad-a, mjenjanje ustava sad-a.. to je sve cega se sjecam, odlican ispitivac..
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas kod Podolnjaka pitanja-obilježja federalnog sustava, tko rješava sukob nadležnosti u federaciji, predsjednički sustav - kako se bira američki predsjednik, posredni odabir, drugim kolegicama pitanja - obilježja parlamentarnog sustava, impeachment, pita aktualne stvari, super profesor,baš ugodan ispit, pomaže potpitanjima.
 

vale123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila u prvoj grupi koju je Podolnjak ispitivao danas. Prva je imala pitanje ustavni izbor i malo vise o razvoju ustavnosti u vb. Ja sam imala pitanje razvoj ustavnosti u sadu, a treca razvoj ustavnosti u francuskoj i znacajke polupredsjednickog sustava. Jedno pitanje, pricas sta znas i sta ti padne na pamet, bitno da je vezano uz pitanje koje te pitao. On postavi koje podpitanje da ti malo pomogne i to je to. Sve 3 smo dobile 5 i bile gotove za 10 min sve zajedno :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U mojoj grupi je pitao federativni sustav, senat i koliko članova ima, vrhovni sud, do kad traje mandat sudaca vrhovnog suda, ustavni sud
 

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa današnjeg roka: obilježja parlamentarnog i predsjedničkog sustava, impeachment i koristi li se on uistinu, primjeri, suspenzivni veto, provjere i ravnoteža - na koje sve načine vlasti mogu utjecati jedna na drugu, senat
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tko rjesava sukob nadleznosti u federaciji? Savezni okruzni sudovi?
I sto treba odgovoriti na pitanje provjere i ravnoteze, na koji nacin jedna vlast moze utjecati na drugu?
 

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s roka 6.7.-dioba vlasti, ustav SAD-a i kako se on ratificira, ustavnost VB, deklaracija o pravima čovjeka i građanina, ustavnost Francuske, nadzor ustavnosti
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks