AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

martina_sk

Administrator
Martina, ne postoje neradnici koji radije žive od socijale.
To su jadnici koji su primorani da tako žive.
haha! gdje ti živiš? nikad nisi vidio kako npr. romi žive? kad se isplati socijala odmah drito u trgovine, puna kolica i pred trgovine na pivo. ima ih s jako lijepim kućama, a vjerujem mi, ne rade. znam još puno primjera. moja frendica u okolici siska ima farmu krava (negdje njih 40) i lijepo žive od toga, imaju štale, novi auto, skupi traktor itd. a njima se pola sela smije šta se oni muče i po cijele dane rade, dok ovi žive od socijale i krađe šume itd..
ali ne kažem da nema onih koji stvarno ne mogu naći posla pa preživljavaju na socijali.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako radim u poreznoj i izdajem ljudima potvrde o visini dohotka i imovnom stanju uvjerio sam se već i ne želim reći koliko puta da ogroman broj ljudi ima nominalno mali iznos plaće (jer većina privatnika prijavljuje radnika na minimalac), a gomilu imovine i oni su korisnici raznih oblika socijalne pomoći i raznih vrsta državnih dotacija...
Romi su posebna priča, kako radim na Pešćenici oni su većina stranaka i dolaze po nekoliko puta dnevno, naravno, oni nisu krivi što je sustav nakaradan i nepovezan...
Bojim da ljudi koji stvarno imaju financijskih problema zbog srama i ne traže pomoć nego čekaju da padne mrak i krenu u borbu za plastične boce (ako je netko primjetio Roma u toj borbi uopće nema)...
Ali svakog čuda tri dana dosta, mislim da će nedostatak novaca u proračunu navesti državu da radikalno sreže sve poticaje i dotacije...
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Martina, ne postoje neradnici koji radije žive od socijale.
O, postoje,postoje! Ne znam kako je u većim gradovima, ali kod nas, u polururalnim krajevima, jako se lijepo da živjeti od dječjeg doplatka, naknade s burze, povremenih bolovanja, Caritasovih donacija i posla u fušu dva puta na mjesec.:awesome:
 

martina_sk

Administrator
Ali svakog čuda tri dana dosta, mislim da će nedostatak novaca u proračunu navesti državu da radikalno sreže sve poticaje i dotacije...
definitivno potrebno, ali to će biti jako težak potez, mislim da se na to neće odlučiti. eventualno sad nakon lokalnih izbora. za početak samo treba uvesti više provjera.
 

bella kiss

pravnik?
Gledaj Martina,
Ako živiš u šumi u baraki bez vode i struje, te imaš stupanj inteligencije jako nizak, dva razreda škole, onda ti stvarno ovo izgleda kao dar s neba.
A ako živiš u stanu gdje kao ja, moraš samo za toplanu dati 1500 kuna mjesečno (ja za 3. mjesec), a sve skupa ti ode koje 4000, onda ono što dobiješ od biroa onih 1000 kuna, se tebi čini previše i to treba ukinuti valjda?
Dječje doplatke dobijaš ako su ti primanja ispod minimuma.
U nas postoji niža kasta ljudi, koji prebiru po smeću. Mi okrećemo glavu od njih jer smrde, nekulturni su, tako odgojeni, bez škole, ali im nemoj zavidjeti.
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Gledaj Martina,
Ako živiš u šumi u baraki bez vode i struje, te imaš stupanj inteligencije jako nizak, dva razreda škole, onda ti stvarno ovo izgleda kao dar s neba.
A ako živiš u stanu gdje kao ja, moraš samo za toplanu dati 1500 kuna mjesečno (ja za 3. mjesec), a sve skupa ti ode koje 4000, onda ono što dobiješ od biroa onih 1000 kuna, se tebi čini previše i to treba ukinuti valjda?
Dječje doplatke dobijaš ako su ti primanja ispod minimuma.
U nas postoji niža kasta ljudi, koji prebiru po smeću. Mi okrećemo glavu od njih jer smrde, nekulturni su, tako odgojeni, bez škole, ali im nemoj zavidjeti.
Moje selo je onda u nekoj Hrvatskoj drugačijoj od tvoje, isto kao i Zagreb kolege schumana, i Sisak kolegice martine_sk.:hm: Ja ti mogu prstom pokazat ljude koji žive tako kako sam navela, od socijale, donacija Caritasa i pokojeg fuš posla - oni nisu ni smrdljivi, niti bez škole (uglavnom SSS), nisu nekulturni a svakako ne okrećem glavu od njih. Od ovih koji su primorani kopati po smeću još manje...:cry:

Uglavnom, da se vratim djelomično na temu. Zanima me usporedba rad u tijelima državne uprave - rad u općinskim, gradskim, županijskim tijelima. Iskustva, plaća (veća/manja, ne zanimaju me cifre), uvjeti rada...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Čitam danas ovo:

"Zaustavili smo trend rasta, otkad smo na vlasti ne zapošljava se u javnom sektoru - rekao je potpredsjednik Vlade Branko Grčić."

(...)

"Prema podacima kojima u ovom trenutku raspolaže Ministarstvo uprave, broj zaposlenih u javnom sektoru smanjen je za 3.279 osoba. Podatak o 15.000 više zaposlenih u javnom sektoru netočan je - poručili su nam iz Vlade."

http://www.politikaplus.com/novost/...j-zaposlenih-se-smanjio-za-vise-od-tri-tisuce

Ili, prevedeno, ako se želite zaposliti u j. sektoru, poželjno je za 2,5 godine na izborima glasati za Adeze?? :D

1. turistička sezona će (opet) popraviti stvari,
Ofkors, posebno ako imaš komad kučerka uz obalu za iznajmiti. :)

2. HDZ je (opet) kriv za sve,
To ne treba nikom više posebno naglašavati. ZNA SE! :)

3. trebaju nam (opet) investicije.
Za investiratu u HR s ovako nesređenom upravom i pod ovakvim poreznim opterećenjem, moraš biti ili lud čovjek ili glup čovjek ili trajno pijani miljarder. :)

Čim se domognem diplome, idem u poljoprivredu. Agrarni sektor i turizam, to su naše grane. :)
 

martina_sk

Administrator
Freya i drugi,
koji to vidite svakodnevno i znate,
a što to ne prijavite?
ne čitaš dobro moje postove, napisala sam da naravno nisu svi takvi i da ne treba ukidati socijalu već povećati plaću pa da ljudi budu motivirani ići raditi. no dobro, vidim da nema svrhe raspravljati se.
neću ja nikoga prijavljivati. znaju to sigurno ljudi koji se bave time. to je jako kompliciran problem, nemam želje boriti se s vjetrenjačama.
 

bella kiss

pravnik?
To što netko traži izlaz u upisu na fakultet i počinjanju ispočetka, je dokaz ovom što tvrdim, da s ovom školom ne možeš daleko.

Sad ga jebi,
ja klikam na rubrike gdje mi je naznačeno, ali me na stavljaju na to. Gdje sam?
 

dorotea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna da li se može ići na državni ispit nakon godine dana rada kao upravni pravnik/prvostupnik javne uprave u odvjetničkom društvu?Hvala
 

dorotea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni se čini da može, tj. vjerujem da su kolege tako "govorile" na ovo forumu.
Iz dva Ministarstva sam dobila različite odgovore, iz jednog Min su rekli da se može pristupiti polaganju drz. strucnog ispita a iz drugog ni sami nisu bili sigurni, rekli su da se prijavi drz. ispit i ceka rjesenje.Tek po rješenju će se vidjeti odgovor (pozitivan ili negativan). Bas besmisleno jer sto ces uciti ako mozda ni ne mozes pristupiti ispitu, a opet kad dobijes rjesenje (ako je pozitivno) moze se dogoditi da imas samo 2 tjedna za ucenje..
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam pri kraju stručnog osposobljavanja u centru za socijalnu skrb i sa još četvero kolega sa posla sam doživio šok kada nam je prijavnica za državni stručni ispit, to jest pravo na drž. stručni ispit odbijeno. kao struka je u pitanju (kažu u centru za socijalnu skrb rade samo pravnici visoke struke). i kao ne ispunjavamo uvjete za vođenje upravnog postupka i drugih pravnih stvari (a cijelu godinu sam praktički proveo napravivši barem stotinu rješenja iz područja socijalne skrbi).

fora je i što smo tijekom osposobljavanja dobivali kontradiktorne informacije o tome dali možemo ili ne polagati državni stručni ispit ... jedan mjesec pozitivni odgovor a onda negativno rješenje kojima nam se odbija zahtjev (i da ironija bude veća sve to iz istog ministarstva uprave).
ne znamo u koga upirati prstom. dali je ministarstvo uprave, to jest donositeljica rješenja kordička, nešto zabrijala i krivo protumačila ili je nas HZZ u suradnji sa Centrom za socijalnu skrb zaribao... dali je bilo propusta u našem zapošljavanju sa njihove strane...

mene interesiraju glasine da postoje upravni pravnici koji su bili na osposobljavanju u centrima za socijalnu skrb pa su izašli na državni stručni ispit... i dali netko sa ovog foruma pozna nekog upr. pravnika koji se osposobljavao ili se još uvijek osposobljava u nekom centru za socijalnu skrb?

mi sada jurimo na sve strane, raspitujemo se, tražimo pomoć sa svih izvora i hvatamo se za svaku slamku jer želimo izbjeći upravni spor do kojega će, bojim se, doći ako u međuvremenu ne uspijemo kontaktirati sa nekim iz ministarstva uprave i objasniti im našu nezavidnu situaciju.

pa hitno molim pomoć sa ovog foruma od bilo koga... jer nam rok za tužbu opasno teće kraju...
 

hrgolina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koma je ovo kaj pišete...ja bih nekog zadavila na vašem mjestu! ja sam obavila stručno osposobljavanje i položila ispit, ali ruku na srce, ja nemam ništa od toga...taj ispit vrijedi za drž službe,a u njima je zabrana zapošljavanja,,,,na razgovoru kod privatnika ili nekoj drugoj firmi vele dobro...ali njima to ništa ne znači...i samo da istaknem činjenicu----ja sam polagala ispit u 9mj, bila sam 2607ma po redu koja to polaže 2013god...znači do kraja godine cca 3000 drž ispita položeno, kud sa 3000 ljudi kad je zabrana zapošljavanja???ovo je ako se ne varam 4ta godina kak ide to stručno...znači ima oko 9000 ispita položeno?kam sa tim svim ljudima???nisam zadovoljna ni sustavom ni ničim...žao mi je kaj se sve školovane ljude tretira na ovaj način-burza,burza,burza...i tako iz mjeseca u mjesec...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
kud sa 3000 ljudi kad je zabrana zapošljavanja???ovo je ako se ne varam 4ta godina kak ide to stručno...znači ima oko 9000 ispita položeno?kam sa tim svim ljudima??
Ako nisu u EsDePe-HaDeZe-HaEnEs, nigdje. Situacija je takva u HR da je trenutno lakše pokrenuti svoj vlastiti posao, nego se zaposliti kod nekoga. Osim ako si diplomirao na FERu, FSBu i sl. i sposoban si.
Pričali mi jučer da i medicinari jedva dobiju stažiranje, jer HaZeZeO nema para.
Dvoje mojih prijatelja je nakon faksa otišlo u Kanadu, a jednom ni Novi Zeland nije daleko. Cijeli dan je online i samo čeka da se objavi natječaj za dodjelu radnih viza.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks