AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

mape5

Super Moderator
Nije mi namjera vrijeđati, nimalo, no ovo je skroz laganini posao. Nema veze s poslom tajnika u odgojno-obrazovnim ustanovama.
a koji su to poslovi tajnika u odgojno-obrazovnoj ustanovi?

I šta to znači pišat krv?

i postoji razlika između administrativnog tajnika ili referenta i Tajnika, jel tako?

ili npr.smjene od 24 h u komadu koju odradiš sama, na 25 staraca, od kojih je pola dementnih, nepokretnih, agresivnih, a uz to se očekuje da peglaš veš, pereš ga, kuhaš i sl. radiš svetkom i petkom i sve za 3500 kn.

a ovo da bi ljudi radili svašta ako ih dobro plate. bez uvrede daj se trznite.
ja sam čistila za 15 kn po satu. samo da ne sjedim doma. kad vam je sila radit ćete bilo kaj. al smo takvog mentaliteta da bi svi finu fotelju i "direktor" ispred imena i prezimena.

p.s. jel normalno da ja pišam krv zato jer radim uredski posao pošto nemam pojima kuvat kavhu? :D
Čuj, ak ne znaš kavu skuhat nemreš se ni udati :D
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
udala se jesam, a ne znam kuvat kavu.
propišati krv znači kad ti nađu eritrocite u urinu, koji ne moraju biti vidljivi golim okom. :D
 

martina_sk

Administrator
da se vratim na temu vezano za pronalazak posla nakon diplome. evo baš sam danas počela raditi u jednoj obiteljskoj firmici na mjestu voditelja ureda. nakon točno 6 mjeseci aktivnog traženja posla. 9., 10. i prva polovica 11. mjeseca su bili ubitačni s testiranjima i razgovorima. minimalno 3 tjedno, nekad i po 2 dnevno. i eto, nakon svih tih silnih testiranja, stalno pri vrhu, ali nikako na vrhu, ostavila mi se želja :)
 

fakin

Super Moderator
pa opiši malo opširnije kako si znala da traže tamo posao, jesi se samo javljala na natječaje ili si išla po firmama pa predavala životopise i to...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
da se vratim na temu vezano za pronalazak posla nakon diplome. evo baš sam danas počela raditi u jednoj obiteljskoj firmici na mjestu voditelja ureda. nakon točno 6 mjeseci aktivnog traženja posla. 9., 10. i prva polovica 11. mjeseca su bili ubitačni s testiranjima i razgovorima. minimalno 3 tjedno, nekad i po 2 dnevno. i eto, nakon svih tih silnih testiranja, stalno pri vrhu, ali nikako na vrhu, ostavila mi se želja :)
Prije sam vidio privatnu poruku nego ovaj post. Čestitam ti. Baš mi je drago. Ostajem pri tvrdnji da je danas u HR lakše pokrenuti posao nego se zaposliti. Tim je tvoj uspjeh veći.
Kakvi su bili uvjeti?
 

martina_sk

Administrator
pa opiši malo opširnije kako si znala da traže tamo posao, jesi se samo javljala na natječaje ili si išla po firmama pa predavala životopise i to...
bio je oglas na portalu mojposao. javljala sam se na oglase i natjecaje objavljene na mojposao, posao.hr, burzi rada, narodnim novinama i stranicama ministarstva uprave.
 

martina_sk

Administrator
hvala. bome imam nesto u tome :)imam ja i jednu poslovnu ideju ali me strah da jos nije vrijeme za to, a rad na ovom mjestu ce mi biti idealan za tu moju ideju.
uvjeti su bili iskustvo od 1-2 godine na slicnim poslovima navedenim u oglasu (takve sam slicne radila na strucnom osposobljavanju. struka nije bila propisana, trazili su sss, visu ili vss.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
u drŽavnu sluŽbu je nemoguĆe uĆi ako nemaŠ vezu ,tako da ne vjerujem priČama...
Moguće je, doduše ja sam imala testiranja iz daktilografije i imam dobru brzinu, bilo je još testova iz upravnog postupka i ustava, i zaposlila sam se na temelju svojeg znanja i bez veze

trebali su oni daktilografiju ostaviti kao predmet, a ne da moramo to lijepo plaćati...
da, ja sam u srednjoj školi imala daktilografiju i to mi je bio glavni predmet, nisam je voljela ali eto isplatilo se, dobila sam na temelju nje posao.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
he, he, napiši neke primjere.
svaki dan upadanje u ured i pitanje gdje stoji papir za kopiranje, a stoji na istom mjestu već godinama i uzimaju ga svaki dan.
pa pobuna kak su im suhe ruke od krede, nabaviš ju, i onda jednom zagrabe.
popravljanje printera i mijenjanje tonera.
ili prebacivanje posla na tajništvo, sve što mogu i svatko tko se sjeti. jer oni su ipak profesori, a mi sluge.


najgora je bila obrisačina od ravnat. jer sam se usudila otići 3 dana na bolovanje u 2 tjedna. moj rad i kompetentnost odmah su dovedeni u pitanje, pod povišenim tonom, ja sam neozbiljna, neodgovorna i to mi se neće tolerirati. drugim riječima crkni boli me mile kitić, ali doći ćeš na posao. nije važno što navedena persona pod radnim vremenom odlazi kod doktora i obavljati privatne stvari, jer ja sam samo glupa tajnica.

p.s. i tako nakon skoro 100 poslanih zamolbi u manje od dva mjeseca, što otvorenih što na temelju natječaja, 20-ak odbijenica, šest godina od diplome do prvog posla u struci, zaključila sam da mi je dosta, i selimo u inozemstvo. hrvatska piši me v rit. ja zaslužujem bolje i to ću imati, a vi i dalje namještajte natječaje i koljite se.
 

bella kiss

pravnik?
100 poslanih molbi u dva mjeseca?
To je neozbiljno. Nije moguće uopće naći odgovarajućih natječaja ni ponuda preko biroa toliko. To znači da si slala skoro dvije molbe na dan?
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
100 poslanih molbi u dva mjeseca?
To je neozbiljno. Nije moguće uopće naći odgovarajućih natječaja ni ponuda preko biroa toliko. To znači da si slala skoro dvije molbe na dan?
neozbiljno?!
neozbiljno je sjediti i kukati i ne poduzeti ništa.
radilo se o otvorenim zamolbama, na sve vrtiće u zagrebačkoj, karlovačkoj, sisačkoj i čak varaždinskoj županiji, plus privatni sektor.

je, stvarno sam neozbiljna. treba me po guzi.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
100 poslanih molbi u dva mjeseca?
To je neozbiljno. Nije moguće uopće naći odgovarajućih natječaja ni ponuda preko biroa toliko. To znači da si slala skoro dvije molbe na dan?
Slažem se s kolegicom Mimi u ovome. Što je tu neozbiljno?

Na isti način sam tražila posao.
Slala sam molbe na sve strane. Nisam previše birala, jedino nisam tražila van Zagreba, s obzirom na to da nemam vozački i nisam toliko mobilna. Nisam gledala samo natječaje, jer tako nikada ne bih našla posao...

Oni koji kukaju, a javljaju se samo na objavljene natječaje, ne spadaju u skupinu ljudi koje treba žaliti. U današnje vrijeme, to se zove traženje posla, s nadom da ga nećete naći.
 

bella kiss

pravnik?
A da li joj je bio uspješan takav potez?
Slati molbu na posao raznim firmama samo saznavši adrese, ne i potrebe?
Ukoliko netko ne treba nekog te struke, glupo se nametati na taj način.
To što se netko hoće prikazati očajnikom koji hitno treba posao,neće nikoga dirnuti, a i općenita molba jednako pisana po špranci odaje upravo površnu i brzopletu osobu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks