AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da, ali ovisi što si po struci. kao informatičar(ako znaš,i bez diplome),inženjer,liječnik,znanstvenik itd. možeš raditi vani.

ali s diplomom javne uprave koja je usko područje jer se školujemo za rad u Hrvatskoj, ne vjerujem
 

dorotea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam gdje bih postavila pitanje, pa da li netko zna gdje je moguće naći popis literature po kojoj su studenti po starom programu (Upravni odjel-3god. program) polagali ispite i diplomirali, dok je jos bila npr. informatika i statistika, osnove radng itd...Ako netko zna...Tnx!
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako je netko radio u školi na mjestu tajnika škole, da li zna dal se može polagati državni ispit nakon godine dana? naime, neki su mogli polagat, a neki nisu, o čemu to ovisi?
 

tort_a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako je netko radio u školi na mjestu tajnika škole, da li zna dal se može polagati državni ispit nakon godine dana? naime, neki su mogli polagat, a neki nisu, o čemu to ovisi?
ako kao tajnik škole rješavaš i odlučuješ u upravnim stvarima onda imaš pravo polagat državni stručni ispit, ali ga škola odnosno poslodavac mora financirat ne možeš sam kao fizička osoba. (dobila službeni odgovor od ministarstva uprave)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
U ovome trenutku da sam student javne uprave bez posla, definitivno bih se prebacio na pravni studij (ne nužno u Zagrebu).
Nema ni u pravništvu kruva ko nekad. :) Na burzi u ZG je oko 600 dipl.pravnika s nula dana staža. A, pravnici se ionako ne prijavljuju na burzu, pa je brojka daleko od istinite.
Neki nakln diplome lutaju i po godinu i po.
Za to vrijeme you could leran coding i konkurirati nekom FER-ovcu. ;)
 

fakin

Super Moderator
izgleda da je nekome jako dosaaaaadnoooooooooo ili mu je naša struka trn u oku. koja su ovo pobogu sranja?
ne da se radi o diskriminaciji, nego se radi o sranju nekog debila koji pojima nema o tome što naša struka znači, kako izgleda posao tajnika, a to svakako nije lakiranje noktiju i čohanje hemeroida pod pauzom.

ma znate kaj, pišite me v rit sad sam stvarno ljuta. sjašite nam s leđa bagro jedna lijena, ne znate upalit niti kompijuter, a tu krojite ljudima sudbinu. gamad!

ja sam vrijedna jednako kao dipl.pravnik ili specijalist!
sve ste sjebali, dajte još do kraja molim vas!
u hrvatskoj javnoj upravi tajnice rade upravo to...muški tajnici su rijetkost
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u hrvatskoj javnoj upravi tajnice rade upravo to...muški tajnici su rijetkost
naravno. ti si pretpostavljam radio na tom radnom mjestu, pa sve znaš.
ajde ne pričaj ne gluposti.
dođi kod mene na posao, pa ćeš vidjeti kao izgleda jedan radni dan tajnice u školi.
zato ne trekeljaj.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
u hrvatskoj javnoj upravi tajnice rade upravo to
e, razlike je između administrativnog tajnika i tajnika. ovi prvi baš i nemaju neku odgovornost, ali tajnik ima. zamsili školu ili fakultet bez tajnika. ode u qrac. :)
 

fakin

Super Moderator
naravno. ti si pretpostavljam radio na tom radnom mjestu, pa sve znaš.
ajde ne pričaj ne gluposti.
dođi kod mene na posao, pa ćeš vidjeti kao izgleda jedan radni dan tajnice u školi.
zato ne trekeljaj.
očito nikad nisi radila u privatnoj firmi.

a i baš me zanima jesi posao dobila s našom diplomom preko javnog natječaja bez ikakvih veza.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
očito nikad nisi radila u privatnoj firmi.

a i baš me zanima jesi posao dobila s našom diplomom preko javnog natječaja bez ikakvih veza.
radila kod privatnika. drugi odgovor je da. s našom diplomom, nakon 6 godina, bez veze, preko natječaja, na ovo drugo sam jebeno ponosna.
vjerujem da ima svakakvih tajnica/tajnika, ali ja bi se ubila da glumim fikus na poslu. nisam tip koji može sjediti i cijeli dan drkati po netu.
ja volim ovaj posao. jako.

još nešto?:wub:
 

mape5

Super Moderator
:) baš mi je zanimljivo vaše prepucavanje oko poslova tajnice. Pa da podjelim iskustvo administrativnog referenta u TDU - tajnice.
u moje vrijeme, kad sam ja sjedila na mjestu tajnice - to mi je bio savršen posao. Završila sam u otvorenom sveučilištu i tečaj za poslovne tajnice, mislim da sam na svom poslu jedina kaj to imam i sama sam si to platila jer me moja stara majka natjerala da idem na to - fala joj <3
Posao mi je bio sljedeći:
1. ujutro otići sebi i šefu po kavu, pijući zajedno kavu dogovarali smo dnevni raspored.
2. tijekom dana zivkanje telefonom okolo i naravno kontrola šefa-di je, kad će doć itd.
3. zaprimanje brda pošte- sama sam raspoređivala načelnicima predmete, upisivala ih u knjige, nosila im,oni bi to preuzeli i rasporedili dalje svojim službenicima.
4. gablec - najbolji dio dana, onaj dio zbog kojeg se dolazi na posao
5. popodnevna kava- sa šefom ili bez njega :)
6. primanje stranaka, upućivanje stranaka, organiziranje sastanaka, sjednica, a i proslava rođendana :) odlazaka u mirovinu

stvarno sam uživala u tom poslu i moram još naglasiti - da fakat nisam imala vremena lakirati nokte, a bogami nisam JA kuhala kafu u polupanoj dževici na rešolu koji ima kabel omotan izolirbandom da te ne stepe struja - nego kulturno odeš s tacom do kafane i uzmeš si kaficu s mljekecom i to je to :)

sve te otrcane fore s lakiranjem noktiju i kuhanjem kafe je stvarno i više nego otrcana

dok sam radila kod privatnika, također sam imala dosta slobodne ruke u obavljanju poslova,al je bio kreten koji nije isplaćivao plaću pa sam otišla od njega natezajući se za 100 kn.
 

mape5

Super Moderator
meni bi bilo omalovazavajuce da sa faksom moram ikome nositi kavu
ja nemam faks zato sam ovdje :))))))))

a omalovažavajuće nije ništa, i to nošenje kave ima svojih prednosti.

a s faksom i možeš i ulice čistiti ako je bolja plaća

sva percepcija posla i zarade ti se mijenja s godinama
 

mape5

Super Moderator
ti si se sa srednjom skolom preko oglasa zaposlila u javnoj upravi? Bogami, imala si jebenu srecu
jes miško...prije skoro 20 g. :angel:
početak je bio u čajnoj kuhinji ... a završetak će biti kad diplomiram na mjestu viši stručni referent.
vremenski-ko zna kad...
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja bi radila skoro svasta ako me za to dobro plate i ako je 8h dnevno. nosenje kave, nema problema :D

mislim da danas nemamo nekog izbora. kolko cujem od kolegica/frendica koje su zavrsile prije 2, 3god, pisaju krv za 4000kn. jedna radi u odvjetnickom uredu, a druga u jednom gradu u zagorju. neznam kojoj je gore :/
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
1. ujutro otići sebi i šefu po kavu, pijući zajedno kavu dogovarali smo dnevni raspored.
2. tijekom dana zivkanje telefonom okolo i naravno kontrola šefa-di je, kad će doć itd.
3. zaprimanje brda pošte- sama sam raspoređivala načelnicima predmete, upisivala ih u knjige, nosila im,oni bi to preuzeli i rasporedili dalje svojim službenicima.
4. gablec - najbolji dio dana, onaj dio zbog kojeg se dolazi na posao
5. popodnevna kava- sa šefom ili bez njega :)
6. primanje stranaka, upućivanje stranaka, organiziranje sastanaka, sjednica, a i proslava rođendana :) odlazaka u mirovinu
Nije mi namjera vrijeđati, nimalo, no ovo je skroz laganini posao. Nema veze s poslom tajnika u odgojno-obrazovnim ustanovama.
 

fakin

Super Moderator
Pa naravno da je, vecina ljudi ovdje nikad nije radilo fizicki posao pane znaju sto je tesko. Ovim da je to sto oni rade tesko samo vrijeđaju ljude koji zaista rade tezak posao, radio sam na bausteli na 0 stupnjeva pa znam sto je krvavi posao. Uredski posao nije pisanje krvi nego zajebancija i razonoda u usporedbi s fizickim poslovima.
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molila bi admine da pociste offtopic sa nekoliko zadnjih stranica.
svaka nekonstruktivna rasprava i komentari nemaju smisla.
hvala.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa naravno da je, vecina ljudi ovdje nikad nije radilo fizicki posao pane znaju sto je tesko. Ovim da je to sto oni rade tesko samo vrijeđaju ljude koji zaista rade tezak posao, radio sam na bausteli na 0 stupnjeva pa znam sto je krvavi posao. Uredski posao nije pisanje krvi nego zajebancija i razonoda u usporedbi s fizickim poslovima.
ili npr.smjene od 24 h u komadu koju odradiš sama, na 25 staraca, od kojih je pola dementnih, nepokretnih, agresivnih, a uz to se očekuje da peglaš veš, pereš ga, kuhaš i sl. radiš svetkom i petkom i sve za 3500 kn.

a ovo da bi ljudi radili svašta ako ih dobro plate. bez uvrede daj se trznite.
ja sam čistila za 15 kn po satu. samo da ne sjedim doma. kad vam je sila radit ćete bilo kaj. al smo takvog mentaliteta da bi svi finu fotelju i "direktor" ispred imena i prezimena.

p.s. jel normalno da ja pišam krv zato jer radim uredski posao pošto nemam pojima kuvat kavhu? :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks