AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mene nije u početku kočilo, ali pošto nikako nisam uspijevala naći posao, sad me koči, i znam da ovo zvuči pesimistično, ali mene više dragi bog neće zaposliti s ovim fakultetom i toga sam svakog dana sve više svjesna.

ili nisi dovoljno kvalificiran ili si prekvalificiran
imaš premalo radnog iskustva ili ga uopće nemaš
prestar si
previše si žena
u braku si, imaš ili planiraš djecu
nisi politički podoban i nemaš dobru žnjoru
ne govoriš kineski i ne tipkaš dovoljno brzo
bla bla bla...:amen:
draga Mimi od ovog što si sve napisala ja uz sve ovo bar brzo tipkam :laughing:
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali je netko od vas poslao molbu za vježbenički u ured predsjednika republike?

bila je navala... 700 zaprimljenih molbi za 7 radnih mjesta...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
novosti u vezi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa (ako nekoga zanima) od 31.05.:
-dobna granica više ne postoji
-uvjet je 90 dana u evidenciji HZZ-a (minimalno)

p.s. za osobe bez imalo iskustva, poslodavac ne mora plaćati doprinose, no ukoliko osoba ima nešto iskustva (bez obzira je li iskustvo u struci ili nema veze sa strukom) onda doprinose plaća poslodavac
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovo je super vijest, da nema više dobnog ograničenja, no mislim da tu postoji još puno problema.
netko tko je završio studij i čekao na posao hrpu godina, radio nešto drugo, gdje nije mogao primjeniti stečeno znanje, imat će puno manje šanse na testiranju od nekog tko je tek izašao iz studija.
to će bar meni predstavljati problem, ako ikada dođem do testiranja. razina znanja mi se dobrano srozala.

jednako onome kad položiš vozački ispit, pa uopće ne voziš auto. opet neka vrsta diskriminacije.
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, definitivno koliko je super kaj nema ograničenja toliko mi je i bed jer radim i nema smisla da dam otkaz (još k tome radim na neodređeno) da bi išla negdje radit za 1600 kn i nakon godinu dana "Bože pomozi"...hoću li dobit negdje posao ili ne...

ovo je super vijest, da nema više dobnog ograničenja, no mislim da tu postoji još puno problema.
netko tko je završio studij i čekao na posao hrpu godina, radio nešto drugo, gdje nije mogao primjeniti stečeno znanje, imat će puno manje šanse na testiranju od nekog tko je tek izašao iz studija.
to će bar meni predstavljati problem, ako ikada dođem do testiranja. razina znanja mi se dobrano srozala.

jednako onome kad položiš vozački ispit, pa uopće ne voziš auto. opet neka vrsta diskriminacije.

pa kaj ima testiranja dok ideš na stručno osposobljavanje? moja frendica nije imala nikakvo testiranje. kolko znam središ si gdje ćeš odradit i raspiše se forme radi natječaj i to je to...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
okej vijest i neki maleni napredak, ali ova stavka sa malo ili bez radnog iskustva u plačanju doprinosa, opet čini veliku razliku. jebiga, imam radnog iskustva izvan struke i opet će poslodavac prije uzeti nekoga bez radnog iskustva da ne mora snositi troškove doprinosa.
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Martina slažem se s tobom. ovakav način rada si može priuštiti netko tko nema obitelji, kredit, režije i živi kod nekog tko ga može financirati. ići ostavljati posao da bi odstažirao, pa kako kažeš onda eventualno možda našao posao je ravno samoubojstvu. dakle, opet ne možeš iskoristiti studij i znanje.

svaki puta kad sam išla pitati da odstažiram na način koji je ovaj, rečeno mi je da moraju prvo raspisati natječaj. ne znam da li je sad to točno ili ne, ali čudno mi je da se kasnije raspisuje natječaj tek toliko, jer sam pitala na jako puno mjesta.

Kristijane, čini mi se da se i dalje ne zna tko pije, a tko plaća. i ja imam staža, dakle samim time sam nepodobnija za zaposlenje od nekog drugog. ispada da je onda bolje ne raditi, nego imati staža. a znamo da se štiti prvenstveno interes poslodavca.
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
plus, zaboravili smo spomenuti da je dodatni uvjet da ne smiješ imati više od godine dana radnog iskustva u struci ili izvan radne struke za koju tražiš stručno osposobljavanje.

gadno za vanredne studente koji su radili za vrijeme studiranja
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
plus, zaboravili smo spomenuti da je dodatni uvjet da ne smiješ imati više od godine dana radnog iskustva u struci ili izvan radne struke za koju tražiš stručno osposobljavanje.

gadno za vanredne studente koji su radili za vrijeme studiranja
istina, ne smiješ imati više od godine dana u struci
ako si npr. radio 5 mjeseci u struci, mogu te primiti na str. osposobljavanje na 7 mjeseci. ako si radio mjesec dana u struci, onda na 11 mjeseci.

ali za doprinose se gleda ukupni staž (u radnoj knjižici), znači nije bitno imaš li godinu dana iskustva (ili više) kao prodavač, ako nemaš nimalo iskustva u struci, mogu te uzeti na godinu dana. to radno iskustvo u prodaji čini razliku utoliko što poslodavac mora plaćati doprinose za takvog ''pripravnika''.


Hvala kolega što to cijeniš kod nas izvanrednih studenata
mislim da kolega nije htio nikoga uvrijediti s tom izjavom...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
naravno da nisam nikoga mislio uvrijediti. ne znam zašto bi to nekome tako zazvučalo.
razmišljam samo kako su vanredni studenti koji su radili za vrijeme fakulteta i imaju više od godine dana radnog staža ponovno zakinuti u ostvarenju ovog programa zapošljavanja.

zaboga, svi smo ovdje ujedinjeni u nastojanju da pomognemo jedni drugima i u borbi za golo preživljavanje i snalaženje kako da što bolje iskoristimo te naše svjedodžbe i znanje i uspijemo naći posao (u struci). niti na kraj pameti mi nije niti jednu kategoriju studenata sa našeg fakulteta vrijeđati ili potcjenjivati na bilo koji način.

potcjenjuju nas drugi... vlada RH, sistem... društvo... itd...
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je onda potrebno da prije bude raspisan natječaj ili se on naknadno raspisuje, nakon što nađemo mjesto gdje želimo odstažirati?
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
razmišljam samo kako su vanredni studenti koji su radili za vrijeme fakulteta i imaju više od godine dana radnog staža ponovno zakinuti u ostvarenju ovog programa zapošljavanja.
Ali čak i da nije tako, "u struci" ćeš se zaposliti jedva. Ako. I to na određeno vrijeme. Često kao zamjena nekoj rodilji. Znači na godinu do godinu i pol.

Nakon diplome, a nije me sram, radio sam fizikalu, radio sam konobarenje, i tragedija je da sam na tim poslovima koji su paktički NKV imao veću plaću nego da sam radio "u struci" s VŠS.
Koja se posluka tako šalje mladim ljudima u našoj "zemlji znanja". :)

Poslovnu sreću sam pronašao daljnjim ulaganjem u svoje obrazovanje i zahvaljujući tome danas radim u privantom sektoru u jednoj našoj vodećoj prehrambenoj tvrtci. Primanja su mi za hrv. standarde iznadprosječna.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Normalno da je na određeno, jer je taj oglas za zaposlenje po Mrsićevom modelu ;)
 

suzyc

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo jednog natječaja objavljenog u NN 86/12, dana 27.7.2012. :

Sveučilište u Zagrebu, Farmaceutsko-biokemijski fakultet raspisuje

NATJEČAJ

za zasnivanje radnog odnosa

– za izbor zaposlenika na radno mjesto položaj II. vrste – voditelj pododsjeka u Dekanatu, na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom – 1 izvršitelj

Prijavi treba priložiti:

1. domovnicu

2. diplomu o završenom preddiplomskom sveučilišnom studiju (VŠS) upravno pravne ili opće društvene struke

3. životopis

4. dokaz o radnom iskustvu (npr. preslik radne knjižice, originalna potvrda poslodavca i slično).

Uvjeti izbora

Kandidati moraju ispunjavati uvjete utvrđene Zakonom o radu i opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa, završen preddiplomski sveučilišni studij (VŠS) upravno-pravne ili opće društvene struke, najmanje šest mjeseci radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima, znanje jednoga stranog jezika te poznavati rad na računalu. Radni odnos zasniva se uz probni rad od tri mjeseca. Pod istim ili sličnim poslovima podrazumijevaju se poslovi na pripremi i praćenju Fakultetskog vijeća i izborima u znanstvena i znanstveno-nastavna zvanja.

Kandidatom u natječajnom postupku smatra se osoba koja je podnijela urednu i pravovremenu prijavu na natječaj zajedno sa svim prilozima, koja ispunjava uvjete iz natječaja.

Nepotpune, neuredne te nepravovremene prijave neće se razmatrati, niti će podnositelji takvih prijava naknadno biti pozvani na dopunu prijave.

Rok za podnošenje prijava na natječaj je
8 dana od objave u Narodnim novinama.

Kandidati koji se po posebnim propisima pozivaju na prednost pri zapošljavanju moraju prilikom prijave na natječaj dostaviti svu potrebnu dokumentaciju i dokaze koje posebni propisi propisuju pri ostvarivanju prava na prednost kod zapošljavanja.

Za kandidate koji uđu u uži izbor, provest će se prije konačnog odabira kandidata provjera stručnih sposobnosti, sukladno čl. 8. Pravilnika o unutarnjem redu Fakulteta.

Ponude s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja predaju se na adresi: Farmaceutsko--biokemijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Dekanat, Ante Kovačića 1, Zagreb, s naznakom: »Za natječaj«.

Sukladno članku 13. stavku 2. (Narodne novine br. 116/03) Zakona o ravnopravnosti spolova, na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pisanim putem.

Sveučilište u Zagrebu
Farmaceutsko-biokemijski fakultet
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molio bih ako bi mi netko hitno mogao objasniti kako ispuniti ovaj uvjet kod natječaja;

– vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 86/08, 61/11).

kako ovo napraviti? isprintam taj dio zakona i vlastoručno ga potpišem... ili?
 

vodenjak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molio bih ako bi mi netko hitno mogao objasniti kako ispuniti ovaj uvjet kod natječaja;

– vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 86/08, 61/11).

kako ovo napraviti? isprintam taj dio zakona i vlastoručno ga potpišem... ili?
napišeš izjavu i ovjeriš ju kod J.Bilj.
Otprilike ovako:

IZJAVA ( na sredini papira)

Kojom ja ( ime prezime) adresa oib, izjavljujem pod materijalnom i kaznenom odgovornošću da kod mene ne postoje prepreke iz čl. ...i ...Zakona ...
Ovu izjavu dajem u svrhu zapšljavanja tu i tu.
 

martina_sk

Administrator
molio bih ako bi mi netko hitno mogao objasniti kako ispuniti ovaj uvjet kod natječaja;

– vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 86/08, 61/11).

kako ovo napraviti? isprintam taj dio zakona i vlastoručno ga potpišem... ili?
ja mislim da se to izjava treba potvrdili kod javnog bilježnika. jer tako mi je nedavno pričao jedan čovjek koji se sa svojom firmom javljao na javni natječaj za raditi nešto s ministarstvom jednim.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks