AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam našla posao u struci bez veze. I bez diplome. Jer je činjenica da ovaj faks ne služi ničemu osim da sami sebi možemo reći da smo završili faks. Sa završenim upravnim studijem si prekvalificirana raditi poslove za čiji opis se traži sss, a nedovoljno kvalificirana za poslove za koje konkuriraju dipl. Pravnici ili ekonomisti. Pa sam se ja nekako relativno na vrijeme opametila i našla posao sa sss. Državna služba, znači struka. I bez ikakvih veza i vezica. Još uvijek ima ljudi koji cijene znanje i sposobnosti. Ne bi čovjek vjerovao!
u drŽavnu sluŽbu je nemoguĆe uĆi ako nemaŠ vezu ,tako da ne vjerujem priČama...
 

Fireflower

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u drŽavnu sluŽbu je nemoguĆe uĆi ako nemaŠ vezu ,tako da ne vjerujem priČama...
vjerovala ti ili ne - moguće je. kolegica koja je počela prošli tjedan raditi na zamjeni za drugu koja je na dugom bolovanju je također došla bez veze. cura je završila upravnu, nije uspjela upisati faks, na testiranju se pokazala kao najbolja od kanidata i primljena je. iako ću se složiti da su u 80 pa i više posto slučajeva natječaji namješteni. nažalost.

hm. nije da ima baš puno natječaja za posao za VŠS. Tako da vjerojatno većina nas se javlja za SSS. Bar koliko sam ja primjetila. Natječaji za koje se ja javljam su za SSS. Javila sam se više ni ne znam na koliko oglasa i javnih natječaja.
Natječaji za vježbenike za SSS, znači nešto što nema neke osnove za odbijanje, na kojima je pisalo da će se provesti testiranje, vratile su mi se odbijenice sa popisom imena ljudi koji su primljeni. I to sve bez ikakvog obrazloženja, bez mogućnosti žalbe...
To sad kažem samo za natječaje za vježbenike gdje nema nikakve osnove da te eliminiraju.
Tako da, ne znam kako je bilo prije, ali sad ako nemaš vezu, ako te netko ne preporuči (ako hoćete da ublažim malo) možete se fućkati za posao.
Inače majolada za gotovo sva radna mjesta sa SSS ti se traži gimnazija. Prije će ona biti nabrojana nego neka strukovna tako da se možeš prijavljivati na oglase i sa samo završenom srednjom.
A sad ljudi puno sreće sa traženjem posla. Trebat će nam. :)
upravo sam o tome govorila, sa VŠS si prekvalificirana za poslove SSS (u smislu koeficijenta kod obračuna plaće koja je predviđena za pojedino radno mjesto), a nedovoljno za bilo što drugo jer u svim drugim varijantama prednost dobije VSS (a tu u smislu stručne spreme). i tako u nedogled.
sretno svima koji tražite posao! želim vam da što prije uspijete i da, u najmanju ruku, imate šefa i radnu okolinu kakvu ja imam. više od toga ne možete poželjeti.
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
vjerovala ti ili ne - moguće je. kolegica koja je počela prošli tjedan raditi na zamjeni za drugu koja je na dugom bolovanju je također došla bez veze. cura je završila upravnu, nije uspjela upisati faks, na testiranju se pokazala kao najbolja od kanidata i primljena je. iako ću se složiti da su u 80 pa i više posto slučajeva natječaji namješteni. nažalost.



upravo sam o tome govorila, sa VŠS si prekvalificirana za poslove SSS (u smislu koeficijenta kod obračuna plaće koja je predviđena za pojedino radno mjesto), a nedovoljno za bilo što drugo jer u svim drugim varijantama prednost dobije VSS (a tu u smislu stručne spreme). i tako u nedogled.
sretno svima koji tražite posao! želim vam da što prije uspijete i da, u najmanju ruku, imate šefa i radnu okolinu kakvu ja imam. više od toga ne možete poželjeti.
POSAO TRAŽIM VEĆ DUŽE OD 6 MJESECI, I DOBIVAM SAME ODBIJENICE,TAKO DA ONAJ TKO KAŽE DA JE DOBIO POSAO U DRŽAVNOJ UPRAVI ILI JAVNOJ SLUŽBI BEZ VEZE,LAŽE...TAKO DA IPAK TREBA BITI ISKREN ,AKO NIŠTA DRUGO...:sad:
 

Fireflower

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
POSAO TRAŽIM VEĆ DUŽE OD 6 MJESECI, I DOBIVAM SAME ODBIJENICE,TAKO DA ONAJ TKO KAŽE DA JE DOBIO POSAO U DRŽAVNOJ UPRAVI ILI JAVNOJ SLUŽBI BEZ VEZE,LAŽE...TAKO DA IPAK TREBA BITI ISKREN ,AKO NIŠTA DRUGO...:sad:
gle curo, ti vjeruj u što želiš, ja valjda znam jesam li imala vezu ili ne. želim ti sve najbolje i ne odustaj, jednom će netko u sustavu državne uprave prepoznati i tvoje kvalitete. toliko od mene na ovu temu.
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
gle curo, ti vjeruj u što želiš, ja valjda znam jesam li imala vezu ili ne. želim ti sve najbolje i ne odustaj, jednom će netko u sustavu državne uprave prepoznati i tvoje kvalitete. Toliko od mene na ovu temu.
da,jednom netko za 100 godina kada Će se cijeniti kvaliteta i znanje nekog Čovjeka,...pa se moŽda promijeniti radni mentalitet u nefunkcionalnoj drŽavi hrvatskoj,pa moŽda dobijem posao u drŽavnoj upravi bez veza...toliko
 

Fireflower

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da,jednom netko za 100 godina kada Će se cijeniti kvaliteta i znanje nekog Čovjeka,...pa se moŽda promijeniti radni mentalitet u nefunkcionalnoj drŽavi hrvatskoj,pa moŽda dobijem posao u drŽavnoj upravi bez veza...toliko
tražiš posao TEK 6 mjeseci... tebi se čini kao vječnost... ja sam tražila 3.5 godine, dobila nebrojeno mnogo odbijenica, nebrojeno mnogo odgovora uopće nisam dobila i sl., radila u privatnom sektoru, doživjela i da mi nije bio plaćen moj rad i svašta nešto. pa odvagani malo. a u javnom sektoru sam prvo bila primljena na određeno, kao zamjena za nekoga, prošla sve i svašta nimalo lijepo i ugodno. tako da... nije ok da govoriš u nečije ime ima li vezu ili ne a ne znaš kako stvari stoje. eto, ja sam do svog radnog mjesta došla svojim trudom i mukom, bez ičije pomoći. a sad jesam li imala ludu sreću da su se zvijezde tako poklopile ili sam nekog vraga i naučila kroz sve ove godine školovanja i razno-raznih poslova - ne znam. znam samo da ne treba odustati. iako je još uvijek na snazi zabrana zapošljavanja u javnom sektoru, heh.
a vezano uz državu nam Hrvatsku, u istoj se prosvjeduje svaki drugi dan pa svi sjedimo doma i gledamo na TV-u što se događa tj. čak ni to jer je važnije to se događa u kojoj sapunici ili reality showu... nažalost u takvom mentalnom sklopu smo si nekako, kad se sve zbroji i oduzme, sami krivi što nam radna mjesta uzimaju neki drugi ljudi. i to često manje obrazovani i sposobni od nas.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nisam dugo tražila, tek 4 mjeseca, našla posao tajnika u školi (iskreno, uz pomoć kolegica :worshippy: ). Kratka zamjena, ali svakako je odlično iskustvo.

Jedna zaista dobronamjerna preporuka svim trenutnim studentima.. ako imate mogućnost (i sposobnost :)) studirati i raditi, nađite si posao tipa: rad u kadrovskoj službi, na unosu podataka ili nešto slično tome, nešto što bi se kasnije u životopisu moglo ''kamuflirati'' kao administrativni poslovi - zaista pomaže kod traženja posla (ako pucate na posao u struci). Naravno, pitanje je koliko poslodavci traže studente za takve poslove, pogotovo u zadnje vrijeme...

Činjenica je da, svi znamo, nema puno natječaja, upravo suprotno. Ali činjenica je i to da poslodavci prvo i osnovno gledaju iskustvo, iskustvo, iskustvo. Naravno, tu su još i rad na računalu - na razgovorima sam se susrela sa dosta pitanja vezanih upravo uz poznavanje rada na računalu i brzog tipkanja.

Velika je razlika u traženju posla bez iskustva i sada kada ipak imam par mjeseci rada iza sebe. Zaista me više pozivaju na razgovore, no pitanje je kada će konačno pasti i neki ugovor o radu...

Sretno svima!
 

dado777

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e ovako moj savjet je oni koji nemaju vise od 22 god a zavrsila fax idite natjecaj za policajca i kad zavrsite lijepa buducnost vas ceka jer priznat ce vam se upravno pravo dobit ces čin i dobru placu.pozz
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
e ovako moj savjet je oni koji nemaju vise od 22 god a zavrsila fax idite natjecaj za policajca i kad zavrsite lijepa buducnost vas ceka jer priznat ce vam se upravno pravo dobit ces čin i dobru placu.pozz
samo što od nagodine vraćaju ponovno onaj sustav školovanja 2 godine, a ne ko sada 6 mjeseci, i moći će ići oni koji idu 2 godine neku četverogodišnju srednju pa 3 i 4 godinu za policajca.
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eto. ja na kraju ipak idem na more šljakat. bolje išta nego ništa, a kasnije ćemo vidjeti. bar će se imati neki početni kapital da se dobije posao LOL
 

Tajana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam posao tražila cca 6 mj. Poslala sam jako puno zamolbi i jedino su me sa suda zvali na razgovor i taj posao sam i dobila. Radim kao zapisničar na određeno sa SSS, za 3300kn - meni dovoljno. Prvi mi je posao, bez radnog iskustva sam, radno vrijeme mi je odlično - u 3:15 se već mogu pokupiti doma. Posao nije u struci, ali s obzirom na situaciju nemam se pravo žaliti. I da naglasim, posao nisam dobila preko veze.
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam posao tražila cca 6 mj. Poslala sam jako puno zamolbi i jedino su me sa suda zvali na razgovor i taj posao sam i dobila. Radim kao zapisničar na određeno sa sss, za 3300kn - meni dovoljno. Prvi mi je posao, bez radnog iskustva sam, radno vrijeme mi je odlično - u 3:15 se već mogu pokupiti doma. Posao nije u struci, ali s obzirom na situaciju nemam se pravo žaliti. I da naglasim, posao nisam dobila preko veze.
znaČi nema veze ,ako si prvostupnik javne uprave ,a radiŠ na radnom mjestu za koje je potrebna sss? Onda nema veze ako si prekvalificiran? I dali se na sudovima moŽe volontirati?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam posao tražila cca 6 mj. Poslala sam jako puno zamolbi i jedino su me sa suda zvali na razgovor i taj posao sam i dobila. Radim kao zapisničar na određeno sa SSS, za 3300kn - meni dovoljno. Prvi mi je posao, bez radnog iskustva sam, radno vrijeme mi je odlično - u 3:15 se već mogu pokupiti doma. Posao nije u struci, ali s obzirom na situaciju nemam se pravo žaliti. I da naglasim, posao nisam dobila preko veze.
fascinantno
zapravo ne mogu vjerovat jer je moje iskustvo drugacije
NEMA SANSE da uzmu nekog sa VŠS na mjesto SSS jer trube da si prekvalificirana
imam doma hrpu rjesenja sa testiranja na kojima sam imala vrhunske bodove, al primili su sss-ovca
a da ne pricam da ce uzet nekog sa s iskustvom prije neg ovog bez iskustva jer kao ako si bez iskustva ne udovoljavas formalnim uvjetima natjecaja

pretpostavljam da ti radis na sudu nekog malog grada?
daktilografija se ispitivala ili?
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
fascinantno
zapravo ne mogu vjerovat jer je moje iskustvo drugacije
NEMA SANSE da uzmu nekog sa VŠS na mjesto SSS jer trube da si prekvalificirana
imam doma hrpu rjesenja sa testiranja na kojima sam imala vrhunske bodove, al primili su sss-ovca
a da ne pricam da ce uzet nekog sa s iskustvom prije neg ovog bez iskustva jer kao ako si bez iskustva ne udovoljavas formalnim uvjetima natjecaja

pretpostavljam da ti radis na sudu nekog malog grada?
daktilografija se ispitivala ili?
recimo naprimjer:
objavljen je oglas za radno mjesto sa sss-vježbenik na 1 godinu, a ja se prijavim sa všs-prvostupnik javne uprave. i koga će onda uzeti? uz dobar uspjeh na testiranju
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
recimo naprimjer:
objavljen je oglas za radno mjesto sa sss-vježbenik na 1 godinu, a ja se prijavim sa všs-prvostupnik javne uprave. i koga će onda uzeti? uz dobar uspjeh na testiranju
kad je bio takav oglas za sss vjezbenika na pravosudnoj akademiji ja sam se prijavila i prosla 3 kruga natjecanja i na intervjuu mi doslovno rekli da sta ja tu radim, da tu nisam ni smjela biti
kako to... pa VI ste me stavili na ****** popis!!!
ispitivali se zakoni, racunalo u informatickoj skoli i taj intervju
bila sam druga po ukupnom broju bodova
primali su dvoje
na kraju su uzeli curu ispred mene i onu po bodovima ispod mene
ocito su one imale iskljucivo sss
jer da ja svoju ***** spremu nisam upisala u radnu knjizicu danas bi tamo radila!
to je taj formalizam
cak mislim da je to jedan od rijetkih natjecaja gdje nije veza sljakala nego pravedno po bodovima
ali i po spremi
cijeli intervju je bio u stilu da oni mene vide u uredu ravnatelja, a za to je uvjet bio nasa sprema s 3 god iskustva
bastardikusi

uvijek postoje iznimke naravno i to je ta nada koja nas drzi
 

Tajana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imala sam najbolje bodove na testiranju, daktilografiju sam rasturila tak da mi nitko nije na razgovoru niti spomenuo moju VŠS. Bio je raspisan natječaj za koji su mi javili sa burze, prijavila sam se, otišla na testiranje, prošla ga i dobila posao. Radi se o Općinskom sudu u Zagrebu. Tamo su primali puno zapisničara radi rješavanja starih spisa, zato i jesmo na određeno, makar se ja nadam produljenju nakon isteka prvog ugovora. Bumo vidli.
 

xxx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E ljudi totalno ste me ukomirali i demotivirali ... ostalo mi još građansko za položiti i sve mislim kak će mi se, kad diplomiram, otvoriti 1000 vrata i mogućnosti ... i onda vidim vaša iskustva... uff :tuzni::tuzni::tuzni:
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E ljudi totalno ste me ukomirali i demotivirali ... ostalo mi još građansko za položiti i sve mislim kak će mi se, kad diplomiram, otvoriti 1000 vrata i mogućnosti ... i onda vidim vaša iskustva... uff :tuzni::tuzni::tuzni:
ima i dobrih iskustava tipa cura par postova naprijed koja je dobila 3 posla odjednom i mogla je birati
moja frendica nedavno dobila posao kod javnog biljeznika, isto nema iskustva i isto prvostupnica
ljudi ne pisu puno o dobivanju posla, treba i to uzeti u obzir
ali neki ga dobivaju

daktilografija je jako cijenjena pa ocito kad neko rasturi i radi se o tipu posla sredjivanje zaostataka, da se sprema ne pita...ja za takva mjesta ne apliciram jer ne znam brzo tipkati, sto je jos jedan propust naseg faksa da to nije stavio pod obvezu nauciti nas

anyway, think pink!
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da,slažem se s tobom Hedy, definitivno je veliki propust kaj ne učimo daktilografiju,i kaj su ukinuli arhivistiku i te neke "praktične" predmete...
To je ono htjeli bi da su sveučilišni,pa sje... stručne dijelove studija,uz ubacivanje gluposti nekih...ma...

Kaj Hedy još ništa?Ma užas...Ni ja...
ni ono u Fini,ni u onoj udruzi...ma...
Sam idem po testiranjima i razgovorima i ništa na kraju od svega...užas...

Ma valjda sve ovisi o sreći,tak da samo moramo to dočekat...
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakvi su uvjeti u Njemačkoj pošto tamo je 93% ljudi zaposleno.A još im fali radna snaga.A o plaći da ne govorim zaradiš za 3 mjeseca trostruko više nego kod nas u Hrvatskoj u godini dana.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks