AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Jeste li ste našli posao nakon diplome?

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, dragi kolege. Ja sam jedna od sretnica koja je našla posao vrlo brzo nakon diplome. Doduše, radila sam i za vrijeme studija, i to na svakakvim poslovima (od fast food-a do uredskih poslića). Radim u stabilnoj firmi u privatnom sektoru kao administrativni referent, prijavljena na SSS. Imam dobru plaću, ugovor na neodređeno od prvog dana i određenu dozu sigurnosti. Počela sam sa skromnim zaduženjima, no dobila sam i priliku pokazati koliko sam sposobna te sam imala sreću što je moj poslodavac to znao cijeniti. Puno sam napredovala u ove dvije godine i to se cijeni.

U državnoj upravi sam pokušala dva puta, dok sam još bila student, i bila bih primljena da sam imala diplomu u tom času. Ali eto, nisam. I zasad nisam požalila.
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, dragi kolege. Ja sam jedna od sretnica koja je našla posao vrlo brzo nakon diplome. Doduše, radila sam i za vrijeme studija, i to na svakakvim poslovima (od fast food-a do uredskih poslića). Radim u stabilnoj firmi u privatnom sektoru kao administrativni referent, prijavljena na SSS. Imam dobru plaću, ugovor na neodređeno od prvog dana i određenu dozu sigurnosti. Počela sam sa skromnim zaduženjima, no dobila sam i priliku pokazati koliko sam sposobna te sam imala sreću što je moj poslodavac to znao cijeniti. Puno sam napredovala u ove dvije godine i to se cijeni.

U državnoj upravi sam pokušala dva puta, dok sam još bila student, i bila bih primljena da sam imala diplomu u tom času. Ali eto, nisam. I zasad nisam požalila.
Baš mi je drago da ima ljudi koji su ubrzo nakon faxa našli posao i koji su zadovoljni s tim što rade(nadam se da ću i ja biti uskoro jedna od njih). Daj mi samo reci kaj je moguće s našim faxom raditi poslove za koje se traži SSS? Jer sam čula dosta ljudi da su dobili odbijenice za poslove za koje se tražila SSS jer ne zadovoljavaju uvjete vezane uz stručnu spremu. Ali ako se to može to je super, jer ima puno više oglasa za ta administrativna zanimanja kod kojih se traži SSS, a ne prvostupanjska.
 

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Baš mi je drago da ima ljudi koji su ubrzo nakon faxa našli posao i koji su zadovoljni s tim što rade(nadam se da ću i ja biti uskoro jedna od njih). Daj mi samo reci kaj je moguće s našim faxom raditi poslove za koje se traži SSS? Jer sam čula dosta ljudi da su dobili odbijenice za poslove za koje se tražila SSS jer ne zadovoljavaju uvjete vezane uz stručnu spremu. Ali ako se to može to je super, jer ima puno više oglasa za ta administrativna zanimanja kod kojih se traži SSS, a ne prvostupanjska.
Apsolutno, u privatnom sektoru je moguće.
 

Fireflower

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
fascinantno
zapravo ne mogu vjerovat jer je moje iskustvo drugacije
NEMA SANSE da uzmu nekog sa VŠS na mjesto SSS jer trube da si prekvalificirana
imam doma hrpu rjesenja sa testiranja na kojima sam imala vrhunske bodove, al primili su sss-ovca
a da ne pricam da ce uzet nekog sa s iskustvom prije neg ovog bez iskustva jer kao ako si bez iskustva ne udovoljavas formalnim uvjetima natjecaja
primaju SSS umjesto VŠS zbog koeficijenata za plaću određenih za dotično radno mjesto. zato sam ja u neku ruku zahvalna svim faktorima koji su utjecali na to da se još uvijek patim s ispitima i imam SSS jer sam imala manje problema kad sam tražila posao. nažalost, čini se da ovaj naš fakultet ni u jednom segmentu nije prepoznat i nije zaživio. :sad:
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
primaju SSS umjesto VŠS zbog koeficijenata za plaću određenih za dotično radno mjesto. zato sam ja u neku ruku zahvalna svim faktorima koji su utjecali na to da se još uvijek patim s ispitima i imam SSS jer sam imala manje problema kad sam tražila posao. nažalost, čini se da ovaj naš fakultet ni u jednom segmentu nije prepoznat i nije zaživio. :sad:

Da točno to,nažalost ideja nije zaživjela u praksi...

Evo da se i ja pohvalim,napokon sam počela raditi,ali isto na radnom mjestu za SSS,i da koeficijent je određen za radno mjesto.Pa su mogli primiti i nekog s višom-očito.
Imala sam velike sreće što nisu htjeli uzeti nikoga preko nečije veze i bili ustrajni u tome,i eto ja sam im se svidjela i dobila posao,i super mi je!
Sad sam "teta u referadi" na jednom veleučilištu.
Prvo na godinu dana,a onda valjda za stalno.



Čokolada-ak te to tješi,ni ja nisam u volontiranje upala...Bilo nas je puno,i nije mi se posrećilo...
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da točno to,nažalost ideja nije zaživjela u praksi...

Evo da se i ja pohvalim,napokon sam počela raditi,ali isto na radnom mjestu za SSS,i da koeficijent je određen za radno mjesto.Pa su mogli primiti i nekog s višom-očito.
Imala sam velike sreće što nisu htjeli uzeti nikoga preko nečije veze i bili ustrajni u tome,i eto ja sam im se svidjela i dobila posao,i super mi je!
Sad sam "teta u referadi" na jednom veleučilištu.
Prvo na godinu dana,a onda valjda za stalno.



Čokolada-ak te to tješi,ni ja nisam u volontiranje upala...Bilo nas je puno,i nije mi se posrećilo...

Bravo, baš mi je drago čuti da je netko upao na dobro radno mjesto bez ikakve veze! Daj mi samo još reci od čega se sastojalo testiranje? Jel si morala brzo pisati na kompu? Mene samo ta daktilografija muči, a ne znam dal je to samo na testiranju za zapisničare ili i za ostale administrativne službenike i refer
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo konačno i ja da se pohvalim!

Dobila posao bez ikakve veze (baš sam prase) u jednom jb uredu!

Nakon godine dana traženja.
Posao je službenički, ali mojoj sreći nema kraja!

Ustrajte ljudi!
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo konačno i ja da se pohvalim!

Dobila posao bez ikakve veze (baš sam prase) u jednom jb uredu!

Nakon godine dana traženja.
Posao je službenički, ali mojoj sreći nema kraja!

Ustrajte ljudi!
Čestitam!!!
Sad smo kolegice i po zanimanju :tongue2:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čestitam Hedy!!!
Bravo!!! Vidiš da se napokon isplatilo!!! Baš mi je drago zbog tebe!!!:happy:
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
VIJEST DANA - 16.08.2011

Grad će zaposliti 92 ljudi, a čak 25 će naći mjesto kod Bandića
Iz Ureda Milana Bandića nisu rekli kada će raspisati natječaj, no očekuje se da će u Gradskoj upravi stalan posao naći 92 ljudi, njih 25 u Uredu Milana Bandića

Zadnja izmjena prije 4 sata i 54 minute Piše: 24sata
Iz Ureda Milana Bandića nisu rekli kada će biti raspisani natječaji, no očekuje se da će u Gradskoj upravi u Zagrebu uskoro stalan posao naći 92 ljudi od kojih će 25 raditi u Uredu gradonačelnika, ukoliko ne dođe i do četvrtih izmjena plana primanja u gradska upravna tijela. Ured za imovinsko pravne poslove zaposlit će devet ljudi, u Gradskom uredu za financije te u Službi za mjesnu samoupravu zaposlit će i po četvero ljudi sa srednjom stručnom spremom dok će u Stručnoj službi gradonačelnika zaposliti šestero ljudi s visokom stručnom spremom. Gradski ured za prostorno uređenje planira zaposliti novih petero ljudi, javlja Večernji list.

Gledajte natječaje i navalite - posao čeka
 

Melanie

Bakalar
Možda malo glupo pitanje ali dali postoji neki tečaj za daktilografiju
Nije glupo pitanje.

Ja sam prošle godine završila program obrazovanja za daktilografkinju, upisuje ti se u radnju knjižicu, i cijene programa obrazovanja ti se kreću do 6000 kn, ne više... Imaš to na Algebri, Infokatedri, Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu.

Ja sam si to bila uplatila jer znam da će mi dobro doći kada završim ovaj fax...

Program obrazovanja ti traje maksimalno 3 mjeseca... i nije ništa teško, samo trebaš tipkati jako puno... :D

(i da naglasim, to nije tečaj, već program obrazovanja - upisuje ti se u radnu knjižicu kao zanimanje)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks