AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javno-privatno partnerstvo

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam izvanredni neseminarist, tako da to očito nema veze, ali mi se čini da su nas posložili u četvrtak i petak i to po abecedi, a ne s obzirom na status :) znači, ne bi smjelo biti gužve
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Redovni pitanja danas: ograničenja po zakonu o proračunu tu se misli na ono ograničenje od 25%, oblici JPP u Hrvatskoj (ugovorno i statusno), tijela za izobrazbu, ovlasti agencije i kada je osnovana, obilježja JPP to je ono gdje piše što preuzima privatni, a što javni partner. Uglavnom sve iz onih par stranica knjige HFS i to je zapravo potvrda ocjene iz kolokvija.
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znaci usmeni ne traje dugo?! Ako je tako to je super za nas koji radimo, kad je vec ispit prijepodne.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sad, pitanje je koliko će vas biti. Inače meni je postavila dva pitanja na koja sam odmah odgovorila tako da što se mog dijela tiče nije dugo trajalo. No, računaj da se netko duže zadrži unutra.
 

martina_sk

Administrator
sad sam tek shvatila da su smanjili lit što se tiče rh. prvo je bilo da treba od 404-429, a sad treba samo tih 6 str.

LITERATURA ZA JAVNO- PRIVATNO PARTNERSTVO (2013/14)
1. JELČIČ, B. ET AL. (2008): FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST- POGLAVLJE O JAVNO PRIVATNOM PARTNERSTVU; ZAGREB: NARODNE NOVINE
2. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2010): HRVATSKI FISKALNI SUSTAV: POGLAVLJE: PRORAČUNI JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE (S POSEBNIM NAGLASKOM NA JPP U HRVATSKOJ; STR. 423-429)
3. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2006): JPP KAO NEFISKALNI INSTRUMENT FINANCIRANJA JAVNIH POTREBA, HRVATSKA I KOMPARATIVNA JAVNA UPRAVA, DOSTUPNO NA www.iju.hr
4. JURIČIĆ, D. (2011): OSNOVE JAVNO-PRIVATNOG PARTNERSTVA I PROJEKTNOG FINANCIRANJA (str. 3-161), ZAGREB: RRIF
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s ovog roka od tereze: jpp po zelenoj knjizi, 2 temeljne karakteristike, americki model jpp, bot, agencija, ugl.clanka i hrv su najbitniji
 

marko90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Današnja pitanja kod Tereze: prednosti JPP-a prema Smjernicama, nefiskalni izvori financiranja i zašto dolazi do njihove primjene, zablude, JPP prema hrvatskom zakonu te objasnit ta dva oblika, koliko odredbi i dodataka treba sadržavati ugovor o jpp prema Uredbi o sadržaju Ugovora o Jpp-a...vrlo ugodna i smirena pri ispitivanju, same pohvale :)
 

Kiki_p

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja danas kod prof Lugarić: u koja tri slučaja se smatra da je država odnosno javna vlast bolji vlasnik, nabrojati rizike prema smjernicama Eurospke komisije, objasniti rizik zakonodavstva, definicja JPP prema Zakonu, koje su obveze javnog, koje privatnog partnera, a koje zajedničke i normativni okvir JPP u Hrvatskoj. Sretno svima!
 

Juliska

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja danas: prvi projekt JPP, definicija JPP prema zakonu, obiljezja JPP,PFI,DBFO.
Uglavnon pitanja vrti ko na predroku.. same pohvale.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks