AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javno-privatno partnerstvo

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako netko čeka predavanje, a vjerujem da većina nas čekala, a linka ni ikakve obavijesti nema...kolegica je našla popis neradnih dana, danas fakultet ne radi jer je Veliki petak. Idemo uživati malo u odmoru i praznicima ;)
 

ilma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel smo imali kakvu zadacu iz jpp-a?
Jesmo..imas clanak na merlinu i treba odgovoriti je li to o cemu se govori u clanku primjer jpp-a kao nefiskalnog instrumenta financiranja? Odgovor treba obrazloziti
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jesmo..imas clanak na merlinu i treba odgovoriti je li to o cemu se govori u clanku primjer jpp-a kao nefiskalnog instrumenta financiranja? Odgovor treba obrazloziti
hvala ti, jel joj treba to poslat?
 

ilma

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koja točno literatura spada u 1. kolokvij? :)
1. JELČIĆ, B. ET AL. (2008): FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST– POGLAVLJE O JAVNO-PRIVATNOM PARTNERSTVU (731-749 STR. ); ZAGREB: NARODNE NOVINE
2. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2010): HRVATSKI FISKALNI SUSTAV: POGLAVLJE: PRORAČUNI JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE
3. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2006): JPP KAO NEFISKALNI INSTRUMENT FINANCIRANJA JAVNIH POTREBA, HRVATSKA I KOMPARATIVNA JAVNA UPRAVA,
4. JURIČIĆ, D. (2011): OSNOVE JAVNO-PRIVATNOG PARTNERSTVA I PROJEKTNOG FINANCIRANJA (str. 3-161), ZAGREB: RRIF
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. JELČIĆ, B. ET AL. (2008): FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST– POGLAVLJE O JAVNO-PRIVATNOM PARTNERSTVU (731-749 STR. ); ZAGREB: NARODNE NOVINE
2. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2010): HRVATSKI FISKALNI SUSTAV: POGLAVLJE: PRORAČUNI JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE
3. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2006): JPP KAO NEFISKALNI INSTRUMENT FINANCIRANJA JAVNIH POTREBA, HRVATSKA I KOMPARATIVNA JAVNA UPRAVA,
4. JURIČIĆ, D. (2011): OSNOVE JAVNO-PRIVATNOG PARTNERSTVA I PROJEKTNOG FINANCIRANJA (str. 3-161), ZAGREB: RRIF
Jel to ona cijela skripta od 61 str.?
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moze li netko od izvanrednih koji su pisali kolokvij ove godine reci koliko je bilo pitanja i koliko je trajao kolokvij?
Hvala!
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege sa seminara su javili kako ce izgledati kolokvij - 18h, 15 pitanja jednostavno na zaokruživanje, 4 odgovora ponuđena, 1 točan, 15 minuta za odgovor jer pitanja nisu teška.nakon 15 minuta vrijeme ide dalje, ne opterećivati se time?! Vrlo opća pitanja, općih znanja, 45 sek po pitanju za profesoricu dovoljno..imamo minutu ipak..i nema vracanja na pitanja. Sretno svima!
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij 14.5.2021

2 grupe. 15 pitanja - 15 min, nema vraćanja.

Neka od pitanja su:

1.Rizik zbog više sile- odg je da predstavlja vjerojatnost šteta koje se ne mogu očekivati i koje su izvan kontrole svih sudionika
2.Korištenje koncepta jpp- počinje se brzo razvijati 1990tih a odnosi se na dugoročne međugeneracijske ugovore
3.Rizik koji nije vezan za proces izgradnje po Juričiću je- rizik nabave sirovina (provjeriti ali mislim da je 90% točno)
4.Kvantifikacija rizika u jpppu omogućuje- upravljanje rizicima
5.Temeljni oblici jppa po Juričiću - Ugovorni oblici (pfi i koncesija) te institucionalni ili statusni oblik (zajedničko ulaganje)
6.Politički aspekt jppa potrebno je sagledati u kontekstu interesa- javnog sektora, privatnog sektora i korisnika (potrošača)
7.Tip ugovora za izgradnju ekonomske i prometne infrastrukture u nekom roku - BOT
8.EK pod prednošću jppa u poboljšanju usluge podrazumijeva - višu kvalitetu usluge ,sukladno iskustvima, nego što je to slučaj kod tradicionalnih načina nabave
9.U procesu jpp-a u zadaće privatnog sektora ne spada osiguravanje- dodatne vrijednosti članovima trgovačkog društva i zaposlenicima
10. Jedna od pogrešnih teza o jppu je- ja sam stavio odgovor --> porasti će troškovi javne usluge radi profita privatnog sektora - isto provjeriti ali mislim da je točno
11.Kategorija rizika operative i održavanja- većinom se dodjeljuje privatnom sektoru (specifikacije proizvoda,način plaćanja radova)
12.Nedostatak jppa ogleda se u situaciji pri kojoj je država bolji vlasnik u okolnostima- u kojima je mogućnost primjene inovacija relativno nevažno
13.dužnički kapacitet lokalnog javnog sektora sektora po Juričiću- u praksi podrazumijeva uglavnom dugoročno zaduživanje- isto provjeriti ali vjerujem da je to točno
14. Načelni kriterij za uspješnu primjenu jppa po EK- ugovorom moraju biti dogovoreni podjela troškova, rizika i odgovornosti
15. Politički aspekt jppa- proizlazi iz uvjerenja da se radi o prikrivenoj privatizaciji
16. U prednosti jppa (EK) ne ulazi- stvaranje dodatnih rashoda

Bilo je još pitanja, možda ih netko od kolega dopiše.

Btw ja sam učio po onoj skeniranoj skripti od 30.str. i sasvim je dovoljno...na temelju nje odgovorio na 13/15...tako da se nemorate stresirati s većim skriptama.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks