AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni menadžment

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da li je itko izlazio na ovaj ispit u zadnje vrijeme da napise svoja iskustva. Tko je ispitivao?
Hvala
 

IvanaSmb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, da li je itko izlazio na ovaj ispit u zadnje vrijeme da napise svoja iskustva. Tko je ispitivao?
Hvala
Pozz, ja sam bila na proslom roku kod prof. Romee. Pozitivno iskustvo, troje nas je unutra, svakom postavlja po jedno pitanje, mozes razmisliti ako zapnes dok kolege odgovaraju, postavi ti ukupno 3 pitanja, pomogne potpitanjem, ako si na granici izmedu ocjena ponudi ti da li zelis odgovarat za visu. Uglavnom pitanja koja se vrte, nije inzistirala na detaljima. Moja pitanja: upravljanje putem ciljeva i rezultata povezati sa strateskim i taktickim planiranjem, Gulick, kritike javno-privatnog partnerstva, nabrojiti neke primjere JPP u Hrv
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz, ja sam bila na proslom roku kod prof. Romee. Pozitivno iskustvo, troje nas je unutra, svakom postavlja po jedno pitanje, mozes razmisliti ako zapnes dok kolege odgovaraju, postavi ti ukupno 3 pitanja, pomogne potpitanjem, ako si na granici izmedu ocjena ponudi ti da li zelis odgovarat za visu. Uglavnom pitanja koja se vrte, nije inzistirala na detaljima. Moja pitanja: upravljanje putem ciljeva i rezultata povezati sa strateskim i taktickim planiranjem, Gulick, kritike javno-privatnog partnerstva, nabrojiti neke primjere JPP u Hrv
Hvala na odgovoru, po cemu si ucila, skripta ili bas po literaturi? Koliko ti je trebalo da savladas gradivo?
 

IvanaSmb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala na odgovoru, po cemu si ucila, skripta ili bas po literaturi? Koliko ti je trebalo da savladas gradivo?
Ucila sam po skripti iz skriptarnice, s time da sam procitala svu literaturu i gdje mi nesto u skripti nije bilo jasno nadopunila sam si.. najgori dio mi je bilo gradivo iz knjige, a ovo ostalo je lako pamtljivo i zanimljivije... cca 2 tjedna kolko sam stigla uz privat obaveze i peipremaka sam jos jedan ispit
 

KikiSan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
JAVNI MENADŽMENT, 29.5.2023. Ispit je bio u 10 sati.
Ispitivala je Jasmina Džinić.
Ugodan usmeni, profesorica je opuštena i pusti da pričaš sve što znaš o pitanju. Svaki odgovor posebno ocijeni i na kraju da zaključnu ocjenu.
Pitanja sa roka:
Planiranje - što je i podjela,
•Objasni strateško i taktičko planiranje,
•Što je vanjsko ugovaranje,
•Pokušaj vanjskoj ugovaranja u Hrvatskoj, sve o tomu,
•Što je spoils system,
•Dihotomija politika/uprava i povezati sa spoils sistemom
 

s0602

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni prof Džinić... Super profesorica, ugodan usmeni, pita osnove.
Pitanja: washingtonski model, planiranje i vrste planiranja, upravljanje putem propisa i tu treba znati koncept kvalitetne regulacije kroz uključivanje zainteresirane javnosti, simplifikaciju procjena učinka regulacije. Pita 3 pitanja, svako ocjenjuje i završna ocjena je prosjek.
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni prof Džinić... Super profesorica, ugodan usmeni, pita osnove.
Pitanja: washingtonski model, planiranje i vrste planiranja, upravljanje putem propisa i tu treba znati koncept kvalitetne regulacije kroz uključivanje zainteresirane javnosti, simplifikaciju procjena učinka regulacije. Pita 3 pitanja, svako ocjenjuje i završna ocjena je prosjek.
Koliko si dugo ucila i po cemu si spremala ispit, skripta ili knjige?
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav :) Ako je netko imao seminar iz ovoga kolegija možete li napisati iskustva, dojmove, savjete? Hvala!
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav :) Ako je netko imao seminar iz ovoga kolegija možete li napisati iskustva, dojmove, savjete? Hvala!
Ja sam imala iz javnog menadzmenta, na prvom predavanju podijelili su nas u timove po tri osobe, dobili smo mentoricu s kojom smo se dalje čuli putem maila ili video poziva. Zadatak je bio napraviti esej o nekoj temi i pritom smo morali napraviti intervju sa osobom u organizaciji o kojoj pisemo. Npr kolege su pisali o nacionalnoj knjiznici te su intervjuirali osobe koje tamo rade, sto nekada i nije bas lak zadatak doci do tih ljudi. Mi smo imali zadatak na razini lokalne samouprave te smo intervjuirali voditelja odsjeka. Na kraju smo to izlagali pred svim kolegama i tim ljudima sto smo intervjuirali. To je potrajalo vise od 2 h.
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam imala iz javnog menadzmenta, na prvom predavanju podijelili su nas u timove po tri osobe, dobili smo mentoricu s kojom smo se dalje čuli putem maila ili video poziva. Zadatak je bio napraviti esej o nekoj temi i pritom smo morali napraviti intervju sa osobom u organizaciji o kojoj pisemo. Npr kolege su pisali o nacionalnoj knjiznici te su intervjuirali osobe koje tamo rade, sto nekada i nije bas lak zadatak doci do tih ljudi. Mi smo imali zadatak na razini lokalne samouprave te smo intervjuirali voditelja odsjeka. Na kraju smo to izlagali pred svim kolegama i tim ljudima sto smo intervjuirali. To je potrajalo vise od 2 h.
Hvala ti puno
 

jozefina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, jel ima netko ovo od literature: Hrvatska javna uprava (2007), str. 949-966 (dijelovi 2. do 6.) Koprić, I.,
 

mv87

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
zna li netko kakav je format kolokvija ove godine?
Čekam predavanja za izvanredne, pa ako netko zna svaka informacija prije dobro bi došla.
Hvala
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa kolokvija:
1. kolokvij
1.Dihotomija politika uprava, autori.
2.Planiranje
3.Povelje
4.Insourcing
5.Upravljanje s naglaskom na izvedbu

2.kolokvij
1.Gulick
2.Proračuni u “doba blagostanja”
3.Decentralizacija i objasni Nizozemsku
4.Washingtonski model
5.Quangos
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks