AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

mala_zvjerka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej! Danas sam bila na ispitu... Pitao me koja je razlika javnih službi u formalnom i materijalnom smislu te koje je moderno shvaćanje i zašto, povelje javnih službi, što su i gdje su se pojavile i što je to javno-privatno partnerstvo
 

tiky

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej! Danas sam bila na ispitu... Pitao me koja je razlika javnih službi u formalnom i materijalnom smislu te koje je moderno shvaćanje i zašto, povelje javnih službi, što su i gdje su se pojavile i što je to javno-privatno partnerstvo
pretpostavljam da si prosla pa cestitam na prolazu :)
a, mozes li mi molim te rec iz cega si ucila... ili ako mi mozes poslat to ako imas u kompu ? bila bi ti vrlo zahvalna ;)
pozz
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
PITANJA SA ISPITA26.02.2010.
-DUGUIT
-RAZLIKA IZMEĐU PRIVATIZACIJE I LIBERALIZACIJE
-REGULARI I REGULATORNE AGENCIJE
-RAZLIKA IZMEĐU USTANOVE I JAVNE USTANOVE
-TKO MOŽE OSNOVATI USTANOVE A TKO JAVNE USTANOVE
-PRESTANAK USTANOVE
-OBVEZE JAVNIH SLUŽBI
- SOCIJALNE SLUŽBE-NA RAZNI EU,I POSEBNA OBILJEŽJA
-DEREGULACIJA
-JAVNO PRIVATNO PARTNERSTVO itd...
 

mala_zvjerka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pretpostavljam da si prosla pa cestitam na prolazu :)
a, mozes li mi molim te rec iz cega si ucila... ili ako mi mozes poslat to ako imas u kompu ? bila bi ti vrlo zahvalna ;)
pozz
Hej, učila sam baš iz literature koja je navedena u vodiču. To sam ti uglavnom pronašla u knjižnici na TMT 3, a zakone na netu, tako da nemam nažalost na kompu... Literature se možda čini puno, ali imaš dosadnih članaka koje kad pričitaš vidiš da iz njih nemaš kaj učit... Sretno!! :laughing:
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko razliku između regulacijskih tijela i regulacijskih agencija,te njihovi problemi?
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko razliku između regulacijskih tijela i regulacijskih agencija,te njihovi problemi?
NEZAVISNE REGULACIJSKE AGENCIJE JESU NEZAVISNA TIJELA.

PROBLEMI:
1.ZAMUĆUJU NAČELO DIOBE VLASTI
2.MNOŠTVO-MANJE POZNATIH PROPISA
3.DALI SU STVARNO POLITIČKI NEZAVISNA TIJELA?
4.MOGU UPASTI U VELIKE KOMPANIJE I ORGANIZACIJE-PODRUČJA INTERESNE POVEZANOSTI,PRISTRANOST...

OSNOVNA SVRHA-regulacija pojedinog segmenta tržišta npr.telekomunikacije

RH-AGENCIJE NISU PREDVIĐENE U USTAVU RH
-NEMA ZAKONA O AGENCIJAMA
-OGRANIČENA REGULACIJA PREMA ZAKONU O SUSTAVU DRŽ.UPRAVE
-JER NE SPADAJU U SUSTAV DRŽ.UPRAVE,VEĆ U JAVNU UPRAVU itd.
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
NEZAVISNE REGULACIJSKE AGENCIJE JESU NEZAVISNA TIJELA.

PROBLEMI:
1.ZAMUĆUJU NAČELO DIOBE VLASTI
2.MNOŠTVO-MANJE POZNATIH PROPISA
3.DALI SU STVARNO POLITIČKI NEZAVISNA TIJELA?
4.MOGU UPASTI U VELIKE KOMPANIJE I ORGANIZACIJE-PODRUČJA INTERESNE POVEZANOSTI,PRISTRANOST...

OSNOVNA SVRHA-regulacija pojedinog segmenta tržišta npr.telekomunikacije

RH-AGENCIJE NISU PREDVIĐENE U USTAVU RH
-NEMA ZAKONA O AGENCIJAMA
-OGRANIČENA REGULACIJA PREMA ZAKONU O SUSTAVU DRŽ.UPRAVE
-JER NE SPADAJU U SUSTAV DRŽ.UPRAVE,VEĆ U JAVNU UPRAVU itd.

znači regulacijska tijela i regulacijske agencije su jedno te isto?
 

drimica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg ispita
- klasifikacija js
- jpp
- načelo kontinuiteta
- regulatorne agencije
- načela js
- deregulacija
- zašto neke djelatnosti js imaju "prirodni" monopol
- tko može imenovati ravnatelja ustanove
- prof. i nije tako strašan kako se priča, traži prije svega razumijevanje,
svojim riječima objasniti i povezivati
 

vodenjak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas pomoć,ne mogu naći literaturu cijelu:
1.Koprić. I. (2009).-od javnih službi do službi od općeg interesa: nova europska regulacija i njezin odraz u modernim upravnim sustavima
2.Ivanišević. S.(1968)- Prilog diskusiji o pojmu javne službe

3.Koprić. I. (2007)-Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrvatske agencije za telekomunikacije

Da li se ta navedena literatura može kopirati gdje-na faksu ,u kopiraoni?
 

vana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Vezano uz literaturu ja sam otišla u bibiloteku Pravnog fakulteta i tamo sam to nabavila, isprintaju, platiš i to je to.
 

tiky

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas odgovorite mi na pitanje!!! netko valjda zna odgovor, ja to ne mogu nigdje pronaći???
hej... ja mislim izaci na taj ispit sad 29. pa me zanima iz čega ti učis? di si uzela literaturu? procitala sam nesto za knjizaru na pravnom pa me zanima dal oni imaju sve to ili?
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može objasniti razliku između privatizacije i liberalizacije?
PRIVATIZACIJA JE PROMJENA VLASNIČKE STRUKTURE NEKOG SUBJEKTA.RECIMO d.d ili d.o.o. SU PRIVATNICI

U BIVŠOJ JUGOSLAVIJI POSTOJALO JE SAMO DRUŠTVENO VLASNIŠTVO.

LIBERALIZACIJA JE OTVARANJE TRŽIŠTA,KADA POSTOJI VIŠE PRUŽATELJA USLUGA,NEMA MONOPOLA

PRIJE JE MOBILNE USLUGE PRUŽAO SAMO T-COM KOJI JE BIO MONOPOL,A DANAS IMAMO VIPNET,TELE2,I dr.
 

martina4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej... ja mislim izaci na taj ispit sad 29. pa me zanima iz čega ti učis? di si uzela literaturu? procitala sam nesto za knjizaru na pravnom pa me zanima dal oni imaju sve to ili?
ja sam dobila literaturu od prijateljice a ona ju je dobila od druge prijateljice, tako da ne znam gdje ju možeš nabaviti!!!
 

martina4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da se javim, danas sam bila na ispitu, i bilo je ok ... jedino mi je postavio pitanje koje mi nemamo u literaturi (kolko ja znam) a to je podjela obveza javnih službi na dvije kategorije ... trebalo je reći opće i strateške i još strateške objasniti ... to nisam znala... bila je još jedna cura sa mnom i ona je prošla i isto je dobila pitanje koje nemamo u literaturi a nešto vezano uz ustanove ... sretno svima ... profesor je ok ...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks