AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

Tajana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo i ja položila JS neki dan, dvicu sam dobila i evo mojih pitanja:
- univerzalnost javnih službi - objasniti
- koje su to JS koje moraju posebno biti univerzalne (i to nisam znala, nemam pojma gdje naći odgovor, sigurna sam da to nigdje ne piše!)
- Leon Duguit
- Bijela knjiga i načela koja zastupa
- kako se bira ravnatelj ustanove
mislim da je to sve
 

Nela24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ima netko svu literaturu za ovaj ispit, ja bi si to fotokopirala ako netko ima nek mi se javi na PP.
 

Jennifer_1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dal postoji neka skripta za ovaj predmet da obuhvaća svu navedenu literaturu?? Ak netko ima nek se javi, puno bi pomogao...
 

cedevita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to jos uvijek samo djulabic ispituje ili???
da

pitanja od 16.10.

-što je javno privatno partnerstvo (i pričati malo o tome)
- što su obveze javnih službi i koji su temeljni elementi za određivanje obveza javnih službi- objasniti univerzalnost i priuštivost
-što je privatizacija
-klasifikacija javnih službi prema EU
-što su gospodarske i negospodarske javne službe- primjer za svaku i u čemu je razlika između njih
-što su ustanove a što javne ustanove i razlike
- kako se bira ravnatelj ustanove, tko ga imenuje

sva ta pitanja smo kolegica i ja odgovarale, sve smo znale i pričale dok nam nije rekao dobro je i dobile smo 3... dakle očito veću ocjenu ni ne daje...a baš nepravedno, budući da je samo usmeni ispit, da nije dao priliku da odgovaramo za veću ocjenu...
 

Nela24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da

pitanja od 16.10.

-što je javno privatno partnerstvo (i pričati malo o tome)
- što su obveze javnih službi i koji su temeljni elementi za određivanje obveza javnih službi- objasniti univerzalnost i priuštivost
-što je privatizacija
-klasifikacija javnih službi prema EU
-što su gospodarske i negospodarske javne službe- primjer za svaku i u čemu je razlika između njih
-što su ustanove a što javne ustanove i razlike
- kako se bira ravnatelj ustanove, tko ga imenuje

sva ta pitanja smo kolegica i ja odgovarale, sve smo znale i pričale dok nam nije rekao dobro je i dobile smo 3... dakle očito veću ocjenu ni ne daje...a baš nepravedno, budući da je samo usmeni ispit, da nije dao priliku da odgovaramo za veću ocjenu...
jel imaš svu literaturu za ovaj ispit, ne znam gdje bi našla tu svu literaturu pa ak ju imaš dal mi ju možeš poslat na mail ako imaš.
 

Jennifer_1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej vi koji ste bili na ovo ispitu dali kad pita neku podjelu traži da to i obajsniš? Npr. načela u bijeloj knjizi...dali je dovoljno ih znati nabrojati ili znati svaku objasnit???
Jel su ova pitanja koja su navedena u ranijim postovima manje više to kaj inače pita???
Ajde pomagajte plizzzzz...
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav svima...
danas na ispitu smo bile samo nas 3 cure od prijavljenih 8..
sve smo prosle..pitanja su bila sva ova koja se vrte po forumu osim jednog a to je povijesni dio, tj mene je pitao pojam javne sluzbe,kako se mijenjao u Hr kroz povijest i koji su njeni sinonimi.. to nisam znala,vjerojatno je odgovor negdje u onom zborniku visoke skole koji mi se bas nije dao citati..
sve u svemu oke ispit...
prof je bio dobre volje..
pita konkretna pitanja i trazi konkretne odgovore..mene je pitao nacela iz bijele knjige i nisam to morala objasniti..mislim da to nikoga nije ni pitao,ali me pitao da objasnim kontinuitet kod obveza javnih sluzbi..
kad vidi da je nesto bas nastrebano,onda trazi potkrijepljenje primjerima.. tipa pr.za gosp i negosp sluzbu, javna ustanova za koju djelatnost se osniva...
sretno svima :)
 

dana7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit je 12.02 u 13h. ĆM 4,ispituje Đulabić...ak nekog zanima
btw..zna netko odgovore na ova pitanja:
1.djelovanje europskog suda pravde i nj. utjecaj na javne službe
2.zašto je važna podjela na gospod./negospod. službe?
3.što je privatizacija??
thanx unaprijed...
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit je 12.02 u 13h. ĆM 4,ispituje Đulabić...ak nekog zanima
btw..zna netko odgovore na ova pitanja:
1.djelovanje europskog suda pravde i nj. utjecaj na javne službe
2.zašto je važna podjela na gospod./negospod. službe?
3.što je privatizacija??
thanx unaprijed...
1. tu treba navesti da je ESP dao definiciju onoga sto se smatra gosp aktivnosti (str.151. clanka Socijalne sluzbe u konceptu sluzbi od opceg interesa) i navesti primjere presuda ESP (str 152.-155) ukratko sve.:laughing:

2.taj odgovor nije nigdje jasno definiran,nisam cak ni sigurna da je pitanje netko dobro napisao:unsure:,ali ako se misli na EU onda je podjela vazna jer se na gospodarske sluzbe primjenjuju opca pravila o unutarnjem trzistu,trzisnom natjecanju i drzavnim potporama a na negospodarske se primjenjuju opca pravila Unije kao sto je npr pravilo o zabrani diskriminacije i druga opca nacela acquisa:happy:

3.mislim da je odgovor na to pitanje negdje u tekstu clanka inge perko-separovic ali ja to nisam ni pribavila..jer svu ostalu leteraturu sam pribavila a nigdje ne pise odgovor na to. ako te pogodi ovo pitanje reci mu nesto svojim rijecima ..pr da je to otvaranje trzista tj prodaja poduzeca koja su su vecinskom drzavnom vlasnistvu privatnim subjektima :wink5:

eto nadam se da cete se snaci u ovim odgovorima i da sam bar nekom pomogla...
good luck svima :wink5:
 

vana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može pomoći vezano uz literaturu za ovaj predmet, gdje da nađem od Koprića - Nova europska regulacija, Ivaniševića - Prilog diskusiji o pojmu javne službe i opet od Koprića - Poboljšanje pravnog okvira djelvoanja Hrvatske agencije za telekomunikaciju?
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može pomoći vezano uz literaturu za ovaj predmet, gdje da nađem od Koprića - Nova europska regulacija, Ivaniševića - Prilog diskusiji o pojmu javne službe i opet od Koprića - Poboljšanje pravnog okvira djelvoanja Hrvatske agencije za telekomunikaciju?
to prvo od koprica mozes naci na internetu.tj upises nova europska regulacija i izbaci ti pa mozes isprintati.
ivanisevic je u zborniku visoke upravne skole,to se moze kopirati na TMT 14 u biblioteci ako ne tamo onda na TMT3
i ovo zadnje od koprica isto imas na netu ali to nikad djulabic nije pitao..samo 8 stranica je tu..zasad nisam cula ni jedno pitanje vezano za to..
:)
 

sway

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
trebam pomoć u svezi ovih pitanja:

-djelatnost europskog suda pravde i nj utjecaj na javne službe
-što je gospodarska djelatnost koju je definirao europski sud pravde
 

Izabela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prvi odgovor sam napisala u prijasnjem postu.. a na stranici 151 onog djulabicevog clanka imas definiciju gosp sluzbe po ESP...
na sljedecim stranicama ti je i odgovor djelatnosti ESP na javne sluzbe :)

to prvo od koprica mozes naci na netu samo na google upises puni naziv i mozes printati tako.
ivanisevica mozes naci u zborniku visoke upravne skole i to na TMT3 ili 14,vise nisam sigurna.
a taj zadnji kopricev dio je samo 8 stranica i nema cak potrebe ni da ga citas jer to djulabic ne pita.. ali i njega mozes naci na netu .. :)
nadam se da ce se ovaj post prikazati sada,jer ga vec 3x pisem ...
hmm nova sam ovdje pa ... :D
good luck
 

dana7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nešto pitanja od jučer:klasifikacija j. s., razlika između matrijalnog i formalnog pojma javnih službi, negativne posljedice JPP-a, L.Duguit, razlika između ustanove i javne ustanove, kako se imenuje ravnatelj ustanove, regulatorne agencije, objasni razliku između privatizacije i liberalizacije(ovo zadnje nemam pojma, nekaj sam muljala :))

bilo nas je tri, nas dvije dobile 2, a ne znam za treću curu...valjda je prošla :)
i da, Đulabić je jakooo škrt na ocjenama...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks