AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike

dea0703

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je samo pismeni.. 15 pitanja na zaokruzivanje i 15 na nadopunjavanje..16 bodova je za prolaz.. Profesor je ok.
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok @avidmar,

vidio sam tvoju skriptu iz Javnih politika. www.upravnistudenti.net: Resources from avidmar

Dosta je malo aktualnih info. iz ovog predmeta, pa me zanima možeš li nešto više napisati o ispitu. Koliko ti je trebalo da ga spremiš. Planiram na drugi rok u devetom, pa ne znam jesam li suviše optimističan. Iz čega si učila? Je li tvoja skripta dovoljna za prolaz? Thx!
[DOUBLEPOST=1536245005,1536098135][/DOUBLEPOST]Zar nitko nema aktualne info. o ispitu, učenju, profesorima?
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakav je Žiljak na usmenom? Piše u studomatu "usmeni", pa me buni, jer svi vi kažete da je pismeni. Greška u Studomatu ili promjena koncepta?
Je l itko ikad išao na usmeni?
[DOUBLEPOST=1537655832,1536951702][/DOUBLEPOST]-------------------
Evo, kad nitko nije napisao, ja ću. Mislim da se ne isplati ići na kolokvije. To suviše dugo traje. Kolokviji su običan ispit u dvije rate. Ispit, iako je pisalo usmeni je samo pismeni i ništa više. Ukupno je 30 pitanja. Pola je na zaokruživanje (tri izbora), a pola na dopunjavanje jedne ili više rečenica, odnosno pojmova. Sve su redom primjeri, pa treba malo i mućnuti glavnom. Ako koje pitanje i ne znate, g. Žiljak je lijepo koncipirao pitanje, pa možete i kroz semantiku samog pitanja doći do točnog odgovora. Pogotovo kod dijela na zaokruživanje.
One dvije skripte u Skriptarnici su sasvim dovoljne. Skripta od @avidmar je prilično štura, ali ju se svakako isplati kombinirati s onom od @Slavica koja je i više nego dobra te može poslužiti i ne samo za prolaz već i višu ocjenu.
 

dorcci_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav, može li mi netko odgovorit
U slučaju ako se polože oba kolokvija, dođe se samo po ocjenu , nema usmenog?
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam još bio na predavanju, a obzirom na koronu pitanje je i kada??Malo gledam literaturu i koliko vidim postoje dvije skripte, ono što me zanima da li je to kompletna liteartura i da li je dovoljno po tome ućiti?Hvala
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko slušao predavanje prošli utorak? Ako je, da li je profesor rekao što spada u prvi kolokvij?
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovaj predmet mi je koma. Prof.predavanja i skripte i knjiga sve zajedno nepovezano. Ako je netko prošao lijepo molim da mi javi iz čega je ućio.Hvala.
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
D.Easton se uopće ne spominje u skripti od Slavice, a u ovoj drugoj da. Da li je potrebno ućiti j.politike po taksonomiji, toga recimo uopće nema u knjigama. Hvala.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li možda netko ima ovo u PDF-u da mi pošalje na mail?
Colebatch, H. (2004). Policy. Zagreb: Politička misao. (5-75).
Knill, C., Tosun, J. (2013). Stvaranje politika. U: Caramani (ur.) Komparativna politika. Zagreb: FPZG.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks