AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi, da li bi mi netko mogao reći da li je ova literatura dobra koju sam našla na netu ili je bolje se obratiti profesoru mailom?
Ovo je literatura :
Grdešić, Ivan. 1995. Političko odlučivanje, Zagreb:Alinea
Hill, Michael 2010. Proces stvaranja javnih politika. Zagreb: Fakultet političkih znanosti. (1. i 3.
dio knjige)
Petak, Zdravko. 2007. „Javne politike: razvoj discipline u Hrvatskoj i svijetu“. u: M. Kasapović, ur.
Izlazak iz množine? Stanje hrvatske političke znanosti. Zagreb. Fakultet političkih znanosti: str.
187-215.
Unaprijed hvala :)
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja sam poslala mail profesoru da li mi može potvrditi literaturu te mi je poslao baš popis literature i u pdf-u svoju knjigu tj dijelove te knjige kaj trebamo naučiti(pod brojem 3. dolje)..a mislim da za ostalo se sami snalazimo
Ovo je popis literature koji sam dobila:
1. Colebatch, Hal. 2004. Policy. Zagreb: Fakultet političkih znanosti. (1.-6., 9.-10. pogl.)

2. Grdešić, Ivan. 1995. Političko odlučivanje. Zagreb: Alinea.

3. Petak, Zdravko. 2007. „Javne politike: razvoj discipline u Hrvatskoj i svijetu“. u: M. Kasapović, ur. Izlazak iz množine? Stanje hrvatske političke znanosti. Zagreb. Fakultet političkih znanosti: 187-215.
 

paola1000

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima li možda netko skenirana ova poglavlja od Colebatcha:policy (1-6, 9-10) da mi pošalje na mail, prof. mi je poslao onaj svoj članak Javne Politike, Grdešića sam našla na internetu na nekoj stranici, samo Colebatch mi treba. Ima li koja dobra duša, ne živim u zg...
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nažalost niti ja ne mogu pronaći Colebatcha..Jel mi možeš staviti link na kojoj si stranici pronašla od Grdešića literaturu? Ja ju nemogu nigdje naći.unaprijed hvala :happy:
 

lilim

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nažalost niti ja ne mogu pronaći Colebatcha..Jel mi možeš staviti link na kojoj si stranici pronašla od Grdešića literaturu? Ja ju nemogu nigdje naći.unaprijed hvala :happy:
Preko puta Tvornice Kulture postoji mala kopirka koja ima Colebatcha. Isprintali su mi je neki dan, 3 min posla i 10 kn :)
Za Grdešića samo ukucaj naziv knjige i autora u google i naći ćeš bez problema.
 

danchy13

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko možda zna odgovor na ova 2 pitanja?? kriterij odlučivanja o pojedinim politikama i 2 vrste evaukacija? molim vas ..hitno mi trebaju ta 2 odgovora :) hvala
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ljudi da vam javim..danas sam bila na ispitu i prošla...Uglavnom profesor je super i dosta pomaže sa potpitanjima..Moja pitanja danas su bila: obajsniti razliku između javih politika i politike, navesti koja su to policy istraživanja koja su se razvila unutar političke znanosti(4 tipa istraživanja navedena u knjizi Javne politike) i zadnje pitanje je bila neoelitistička kritika Bachracha i Baratza i 4 elementa njihove tipologije...Sretno svima:happy:
 

sava

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko odgovor na pitanje

Objasnite odnos policyja i javnog menadžmenta. Smatra li Colebatch da je pojam javni menadžment istisnuo pojam policy u proučavanju javnog sektora? Koja je razlika među njima? hvala :)
 

Panic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel bio netko na predavanju prošli utorak?
Šta je pričao profesor i jel se zna već literatura?
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam upisala,al nezz kako do literature,tj imam autore i sve,ali sam trazila i nisam nabavila jos nista,pa mi je ovaj izborni malo za brigom.
ajd bar netko. :D i meni je malo zbog literature, ali imam frendicu koja studira politologiju pa ću je pitat za literaturu, pretpostavljam da bi ona to lako mogla nabavit kod njih u knjižari.. ali dobro, to je idući semestar, nećemo brinut još :cool:
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
5 dana,po pitanjima i 3 je pala :D profa je odličan,samo bez straha,jer on još objasni sve na kraju i nije škrt na ocjenama... sretno
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel dost samo po pitanjima? ja sam imala najbolju volju učit iz knjige, al nema tu sreće. :D su to samo ova pitanja šta se tu spominjuuu?
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dovoljno je po pitanjima učit,bar samja učila po pitanjima,i samo opušteno,profesor je super,objasni sve,i nije škrt na ocjenama.. sretno
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks