AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej, evo i ja idem sad u idući četvrtak.Literatura je ta koju je poslao profesor,ali sad ne znam što ti je sve kolegica dala.Meni je također dala jedna kolegica literaturu.I to je to, a sad ne znam što sve ti imaš.
 

mihaelica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ejjj ilijana!super kaj i ti ides na ispit!ma te skripte kaj mi je dala ta cura upoce nemaju pitanja kaj se vrte po forumu osim faza policy procesa!jel bi mi mogla poslati literaturu na mail, [email protected] bila bih ti stvarno jako zahvalna!hvala!
 

mihaelica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam prosla na ispitu!ful je lagan i profesor je stvarno ok!pitao me 2 pitanja: policy i menadzment i koje su osnovne znacajke teorije odlucivanja koja su u svojim radovima razvili Bachrach i Baratz?!
 

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo i ja sam danas kao i kolegica Mihaela prošla na ispitu.Pitao me pionirski doprinos Harolda Laswella,policy i politika i to je bilo to.Profesor je ok, većinu vremena on priča, ali sve u svemu je ok!!!Tko god da izabere ovaj predmet za izborni, neće požaliti!
 

vukren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko učio samo po onome što profesor šalje mailom, da li je to dovoljno ili ima još...
ide netko na rok 16.12.?
 

ana f

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ide netko na rok u ožujku? Jel zna tko koja je literatura il kako da dođem do nje? I jel ima puno za učit?? nadam se da netko dolazi uopće na ovu temu :-D
 

natalija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ide netko na rok u ožujku? Jel zna tko koja je literatura il kako da dođem do nje? I jel ima puno za učit?? nadam se da netko dolazi uopće na ovu temu :-D
Hej, ja namjeravam na rok 17.3.,ali nemam još literaturu, navodno nema puno tog pa mislim da bi tjedan-dva trebalo biti dosta za taj predmet.
Literaturu će mi posuditi kolegica, od prošle godine ima.
 

ana f

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iako ovdje ima rijetko koga "živog" :-D napisat ću da je prof. Petak stavrno dobar i pomaže kad odgovaraš tako da se ne trebate brinut tko ide na ispit...a pitao me razliku između politike i policy, obajsnit poredak,vlast i ekpertizu ( okomita i vodoravna dimenzija policy-a), Lindblom i inkrementalno odlučivanje
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iako ovdje ima rijetko koga "živog" :-D napisat ću da je prof. Petak stavrno dobar i pomaže kad odgovaraš tako da se ne trebate brinut tko ide na ispit...a pitao me razliku između politike i policy, obajsnit poredak,vlast i ekpertizu ( okomita i vodoravna dimenzija policy-a), Lindblom i inkrementalno odlučivanje
možeš li reći di si nabavila literaturu?
neznam kako doći do tog..hvala
 

marija0205

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Treba naučiti svu literatutu koju prof.šalje ili samo tih nekoliko pitanja sa foruma...
nadam se da ne treba, jer ima togaaa...
ja učim po pitanjima pa što bude, nadam se da neće biti preteško :unsure:
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li netko ukratko napisat odgovor na policy i upravljanje?ili samo di se to nalazi u knjizi i u kojoj knjizi?hvala puno...
e,da i jel zna itko di je ispit,piše samo vrijeme ali ne i lokacija?
 

marija0205

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li netko ukratko napisat odgovor na policy i upravljanje?ili samo di se to nalazi u knjizi i u kojoj knjizi?hvala puno...
e,da i jel zna itko di je ispit,piše samo vrijeme ali ne i lokacija?
Politika jest ono što vodi nekom tipu javnih politika, a uprava je ono što proistječe iz njih. Nakon što se donesu odluke vezane za ciljeve koje valja postići (javne politike), ljudi provode te odluke (uprava). -mislim da je to to :)

piše da je ispit u Gundulićevoj soba 17
 

natalija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Policy i upravljanje: Gledajući na policy iz okomite perspektive, kao na proces ovlaštenog odlučivanja, upravljanje se može učiniti načinom na koji vlade slijede svoje interese, koristeći se nevladinim posrednicima.
Gleda li se na policy iz vodoravne perspektive, kao na proces strukturirane interakcije, prelazak s vlade na upravljanje moćže sugerirati da su izrabrani vođe i vladini dužnosnici igrači u igri, a ne vozači motornog stroja.
To sam ja našla pod policy i upravljanje. sad kaj je točno... užasno apstraktno gradivo.
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
eto samo da podijelim svoja pitanja:kriteriji odlučivanja o pojedinim politikama,osnovne značajke teorije odlučivanja koje se razvili Bachrach i Baratz i faze policy procesa.prof je super,svake pohvale!
 

natalija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja danas: Lindblom i inkrementalno odlučivanje, pionirski doprinos Harolda Lasswella, 3 tijeka agenda procesa prema Kingstonu, 2 vrste evaluacije (TO nisam znala, profesor je odgovorio umjesto mene, ali nisam zapamtila što).
Fenomenalan ispit, minimum muke i treme, profesor je odličan.
Prvo me pitao što sam sve čitala od literature, a dobila sam od kolegice gotove skripte i natuknice tak da nisam znala kaj je od koga i to mu se očito nije svidjelo, ali... dobro je prošlo.

sad se sjetih, pitao me još kako bih ja roditeljima ili nekom drugom objasnila što su to Javne politike, kako bih opisala taj predmet. on je odgovorio
 

vukren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja danas : faze policy procesa, inkrementalno odlučivanje, razlika između policy i politike, implementacija.
Nije bitno da se sve zna točno odgovoriti, mislim da je bitnije da se shvati o čemu se radi. Tako da možete i svojim riječima objasniti. Za profesora sve pohvale, razuman, pristojan i pošten čovjek.
 

danchy13

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li mi pišemo iz ovog predmeta prvo pismeni ili se odgovara samo usmeni dio? da li mi netko može napisat koja pitanja obicno profesor pita,i koliko vremenski treba da se spremi ovaj ispit? hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks