AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike u Hrvatskoj

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Glede i u svezi obraćanja gosp. Kopriću želio bih demistificirati neke stvari. Od samih upisa, kad nitko od voditelja studija nije našao za shodno da nam se obrati, ipak je to bio projekt koji smo čekali 10-tak godina i koji se porodiše teškom mukom, tada sam shvatio neke stvari. Nisam očekivao čašćenje šampanjcem kao u Rijeci, daleko od toga, dvije-tri riječi i ja sretan, ali ništa, oni poslaše gđu. Storjak na koju smo svi mi ljuti zbog nekih stvari, iako mislim da je nemoćna kao i mi.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Glede i u svezi obraćanja gosp. Kopriću želio bih demistificirati neke stvari. Od samih upisa, kad nitko od voditelja studija nije našao za shodno da nam se obrati, ipak je to bio projekt koji smo čekali 10-tak godina i koji se porodiše teškom mukom, tada sam shvatio neke stvari. Nisam očekivao čašćenje šampanjcem kao u Rijeci, daleko od toga, dvije-tri riječi i ja sretan, ali ništa, oni poslaše gđu. Storjak na koju smo svi mi ljuti zbog nekih stvari, iako mislim da je nemoćna kao i mi.
Ako bi se obraćali kao studenti, mislim da bi se trebali obratiti prof. Kopriću, ne samo zato što je on šef studija nego i zato što mislim da njega i najviše zanima ovaj studij. Nije jedini ali je na najboljem položaju.
A svakako mislim da bi fakultet europskog renomea ili bar pretendant za takav epitet(a ovaj si stalno utvara da takav jest) trebao imati volje za dvosmjernu komunikaciju odnsono uvidjeti korist i važnost dobivanja feedbacka od studenata koji su upisali nekakav novi studij. Pa da onda studenti daju svoje objektivne pozitivne i negativne kritike, mišljenja, prijedloge kako bi se određene stvari u budućnosti eventualno poboljšale, pa možda već i od iduće godine. ne vidim drugačiju formu u kojoj bi se mogao ostvariti jedan takav način komunikacije osim preko zajedničke peticije ili tribine/sastanka(znam da će se kolega Schuman užasnuti na pojam tribine).
Ili da mi kao studenti organiziramo sastanak(ali ne udruga itd), stavimo temu/teme i pozovemo profesore da se odazovu.
mislim da sam otišao u offtopic na najžešće osim što su ovo utopistička snoviđenja ali forum trpi svašta.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega Pigetic nije offtopičarenje, ovo je ogledni primjer razlike između polity, politics i policy !
Europski renome? Upisano je 106 ili 109 studenata (više nisam siguran), koliko kontaktirah sa kolegicama i kolegama više od 90 % studenata je iz Zagreba i okolice, Siska i okolice, Varaždina i Čakovca sa okolicom. Nisam čuo Ištvana iz Nagykanisze, Boruta iz Novog Mesta, Luigija iz Udina, Jovana iz Banja Luke, Irfana iz Bihaća...
Ili su možda već naučili hrvatski tako dobro da ih ne kužim...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolega Pigetic nije offtopičarenje, ovo je ogledni primjer razlike između polity, politics i policy !
Europski renome? Upisano je 106 ili 109 studenata (više nisam siguran), koliko kontaktirah sa kolegicama i kolegama više od 90 % studenata je iz Zagreba i okolice, Siska i okolice, Varaždina i Čakovca sa okolicom. Nisam čuo Ištvana iz Nagykanisze, Boruta iz Novog Mesta, Luigija iz Udina, Jovana iz Banja Luke, Irfana iz Bihaća...
Ili su možda već naučili hrvatski tako dobro da ih ne kužim...
Znači trebao sam ić na kolokvij:meh:
Europske kvalitete, odnosno uz bok pravnim fakultetima sveučilišta zemalja EU:grin:Tako se predstavlja, duga tradicija, milijun velikih profesora, fakultetska menza...:D
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Onaj bečki odrezak iz menze je savršen, lignje petkom malkice prepržene, nećemo biti prestrogi prema tetama kuharicama...
Od idućeg tjedna uvode halal hranu za brojne studente iz Irana, Sirije, Egipta i Malezije...
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može netko od redovnih tko je bio na kolokviju napisati kako je to izgledalo?
jako ugodno iznenađenje, pitanja su bila ok, nije bilo ništa šta on nije rekao i to samo ono što smo radili na predavanjima. pitanje tipa u kojoj fazi politike sudjeluje najmanji broj aktera? ili na koji pojam politike se odnosi poltika zapošljavanja od 1600 kn? na politiku javnu politiku ili problem.. ništa strašno, ali traži razumijevanje nije ono čisto bubetanje napamet..
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može netko od redovnih tko je bio na kolokviju napisati kako je to izgledalo?
Ovako: bilo je 15 pitanja i bilo je lagano za one koji su ucili, 8 pitanja je bilo na zaokruzivanje a 7 na nadopunjavanje, nije bilo nista izvan predavanja, necu sada nabrajati pitanja jer su pokrila sva ona koja sam jucer tu nabrojala, uglavnom, jednostavno
 

martina_sk

Administrator
kolegica mi kaže da su ova pitanja na nadopunjavanje bile riječi iz knjige i da vrijedi pročitati knjigu, ali se više koncentrirati na ona dva članka i naravno najviše na bilješke s predavanja.
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolegica mi kaže da su ova pitanja na nadopunjavanje bile riječi iz knjige i da vrijedi pročitati knjigu, ali se više koncentrirati na ona dva članka i naravno najviše na bilješke s predavanja.
Ja sam samo jednom procitala knjigu i naravno, nisam nista zapamtila od toga ali sam znala unatoc tome jer su njegova predavanja kljucna, narocito za primjere...ali ako vam se da, dobro ce vam doci da procitate knjigu
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Stiglo je na mail, ako nisi dobio pošalji mail profesoru, možda te nije ubacio na mailing listu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks