AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike u Hrvatskoj

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Osobno smatram da se treba orijentirati na stvari s predavanja, s nekim navedenim autorima profesor se uopce ne slaze, ja sam profesoru vec napomenula kako je knjiga dosta tesko pisana i on je rekao kako ce nam na predavanju probati razjasniti ono sto trebamo znati , takoder je rekao da se to gradivo ne uci klasicno vec kako ga treba razumijeti jer ce se kolokvij vise temeljiti na prakticnim pitanjima gdje cemo morati znati upotrijebiti nauceno, seminaristi dodatno rade sve primjere tako da je za njega najvaznije razumijevanje, a ne bubetanje svega iz knjige
Ok, ali to su poglavlja koja će biti obrađena do kolokvija, a on je rekao da će u kolokviju biti ono što smo radili do tada pa mislim da je ovo dobar orijentir na što obratiti pažnju barem ako ne i naučiti.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni jedno nije jasno, kao da je ispitna literatura za većinu ispita pisana od strane neke izvanzemaljske sile i da nositelji kolegija nemaju utjecaja na to!
Stalno se nešto mijenja, ne zna se iz čega učiti, "ne slažu se sa autorom", zašto onda stavljaju literaturu u nastavni plan i zašto uopće biraju takvu literaturu???
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni jedno nije jasno, kao da je ispitna literatura za većinu ispita pisana od strane neke izvanzemaljske sile i da nositelji kolegija nemaju utjecaja na to!
Stalno se nešto mijenja, ne zna se iz čega učiti, "ne slažu se sa autorom", zašto onda stavljaju literaturu u nastavni plan i zašto uopće biraju takvu literaturu???
Isti dojam imam i ja...koliko god pokušavala dokučiti neki razuman razlog za takav pristup jedino što mi se nameće kao zaključak je da je u pitanju matematika...

Ima li tko te dijelove od Peteka što su potrebni za kolokvij?
Prvi kolokvij je znači 24.04. (za 10 dana) a još se ne zna definitivno što sve za njega treba znati?
Zna li se kad bi trebao biti drugi kolokvij?
Nešto sam načula priču da navodno i izvanredni mogu izaći na isti...
Prvo predavanje nam je tek sutra pa će se valjda saznati da li je to točno, ali ako netko već nešto zna, ljubazno molim da nas informira
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma ja cu te dijelove knjige samo par puta procitat pa mozda i nesto bude buduci da je ispit koncipiran na principu zaokruzivanja i nadopunjavanja a ako nista barem cu vidjeti kakva su pitanja ionako nemam sta izgubiti.
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drugi kolokvij je 28.5, ove dijelove od petaka i petekice mozes dobiti od njega na mailu, nisam bas sigurna da li izvanredni mogu ici na ovaj kolokvij, mozda on za vas ima neke druge planove, ja sam njemu na jednom predavanju napomenula kako on s nama ne obradi 75% gradiva i on je rekao da obradujemo ono sto je bitno, kolokvij je koncipiran na pitanja na zaokruzivanje i nadopunjavanje, seminaristima je rekao da to ne treba uciti kao sto trebamo druge predmete vec razumijeti posto ce on postavljati u kolokviju konkretna pitanja vezana za zivot, npr.stavit ce neku zivotnu situaciju i mi cemo morat zaokruzit da je to redistributivna poltika...ne znam ni sama sto da ocekujem, poslala sam mu mail prije 10 dana, nije mi odg, cesto zaboravlja da nesto uopce nije rekao, njegove tvrdnje razlikuju se od onih u knjizi tako da se nadam da cemo svi moci uspjeti izvuci 8 bodova na kolokviju
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
o Bože :S ja čitam od Hilla knjigu i toliko toga nebitnoga ima.. zbunjeno.. a jesu te životne situacije primjeri iz te knjige ili?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
o Bože :S ja čitam od Hilla knjigu i toliko toga nebitnoga ima.. zbunjeno.. a jesu te životne situacije primjeri iz te knjige ili?
Pa bilo bi super da budu, makar kolege sa seminara kazu da s njim vjezbaju situacije koje im on priredi ili taj tren izmisli
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja zbilja ne mogu dokučiti što to ipak ulazi u literaturu za prvi kolokvij??
Jel danas profesor nešto rekao na tu temu?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja zbilja ne mogu dokučiti što to ipak ulazi u literaturu za prvi kolokvij??
Jel danas profesor nešto rekao na tu temu?
Prvih 7 predavanja, hill 3-22, 111-143, 145-164, 164-175, i clanci petak i petek, i clanak rose koji ie samo pomoc kod ucenja transfera, ali transfer je vec u hillu tak da ovaj clanak treba samo procitati
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel samo meni ovo gradivo toliko nejasno? Naime, ja sam totalno zbunjena i praktično upće ne razumijem što bi trebali znati. Dakle, on će navesti neku situaciju, a mi moramo to smjestiti u kontekst? Za to stvarno treba razumjeti materiju. Ne znam za vas, ali mislim da ću ja ovo malo teže riješiti.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel samo meni ovo gradivo toliko nejasno? Naime, ja sam totalno zbunjena i praktično upće ne razumijem što bi trebali znati. Dakle, on će navesti neku situaciju, a mi moramo to smjestiti u kontekst? Za to stvarno treba razumjeti materiju. Ne znam za vas, ali mislim da ću ja ovo malo teže riješiti.
Meni je jučerašnje predavanje bilo prilično jasno i konkretno. Ne znam, doduše, kako je bilo na seminarskom dijelu...
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa meni je prof. Žiljak baš ok... Čini mi se kao jedno osvježenje među predavačima... Dosta jasno i zanimljivo objašnjava materiju... a sad kakav će biti najavljeni kolokvij to ćemo još vidjeti... e da za sve one koji ne znaju prvi kolokvij za izvanredne je najavljen za 29.04. u 16,15 sati...
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam jučer bila na predavanju, profesor se čini baš super.
najavio je 2 kolokvija i za nas izvanredne i rekao da će to biti u vrijeme kad nama odgovara, inače on nema ništa ni protiv da budemo sa redovnima na kolokviju,ali kako nije moguće doći ujutro, onda je stavio popodnevni termin.
nakon prolaska na oba kolokvija smo riješili ispit u potpunosti, to se zove pravi kolokvij(kao zamjena za ispit):)
rekao je da će svaki imati po 30 bodova, pola je dovoljno za prolaz, da će biti vrlo objektivno koncipiran , bez ikakvih esejskih i duljih odgovora koji bi bili podložni subjektivnoj procjeni..dakle, ovdje će pola pitanja biti na zaokruživanje i pola da umetnemo nešto- riječ ili rečenicu.
usmeni ne želi održavati jer je to po njemu ocjenjivanje koje je previše subjektivno i zato ovakav pristup.
još je rekao da mu ostavimo svoje mailove a nam on pošalje materijale koje on ima u pdf formatu i spomenuo je tu knjigu od hilla kao obaveznu.
znam da je bilo govora da ju netko od studenata ima u pdf formatu pa bih i ja ovim putem molila da taj netko i nama pošalje ili stavi u skriptarnicu to gradivo.
za sve što nam nije jasno je prof rekao da mu slobodno pišemo, da on ima iskustva s radom tj obrazovanjem odraslih i da će svoja izlaganja i taj ispit(kolokvij) prilagoditi nama izvanrednima.
meni se stvarno čini ok i ima jedan prilagodljiviji i moderniji pristup studentima.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
...
i spomenuo je tu knjigu od hilla kao obaveznu.
znam da je bilo govora da ju netko od studenata ima u pdf formatu pa bih i ja ovim putem molila da taj netko i nama pošalje ili stavi u skriptarnicu to gradivo.
...
Potpisujem. Hvala!
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I meni se ovo predavanje sviđa. I konačno jedan profesor koji razumije da mi nismo izvanredni studenti iz hira već zato što radimo i želi se tome prilagoditi
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam jučer bila na predavanju, profesor se čini baš super.
najavio je 2 kolokvija i za nas izvanredne i rekao da će to biti u vrijeme kad nama odgovara, inače on nema ništa ni protiv da budemo sa redovnima na kolokviju,ali kako nije moguće doći ujutro, onda je stavio popodnevni termin.
nakon prolaska na oba kolokvija smo riješili ispit u potpunosti, to se zove pravi kolokvij(kao zamjena za ispit):)
rekao je da će svaki imati po 30 bodova, pola je dovoljno za prolaz, da će biti vrlo objektivno koncipiran , bez ikakvih esejskih i duljih odgovora koji bi bili podložni subjektivnoj procjeni..dakle, ovdje će pola pitanja biti na zaokruživanje i pola da umetnemo nešto- riječ ili rečenicu.
usmeni ne želi održavati jer je to po njemu ocjenjivanje koje je previše subjektivno i zato ovakav pristup.
još je rekao da mu ostavimo svoje mailove a nam on pošalje materijale koje on ima u pdf formatu i spomenuo je tu knjigu od hilla kao obaveznu.
znam da je bilo govora da ju netko od studenata ima u pdf formatu pa bih i ja ovim putem molila da taj netko i nama pošalje ili stavi u skriptarnicu to gradivo.
za sve što nam nije jasno je prof rekao da mu slobodno pišemo, da on ima iskustva s radom tj obrazovanjem odraslih i da će svoja izlaganja i taj ispit(kolokvij) prilagoditi nama izvanrednima.
meni se stvarno čini ok i ima jedan prilagodljiviji i moderniji pristup studentima.
Samo jedno pitanje, jesi sigurna da je rekao da svaki kolokvij ima 30 bodova? Jer nama je redovnima rekao da svaki kolokvij ima ukupno 15 bodova, znaci zajedno 30 i to je kao zamjena za ispit, i to nam je napisao u svom silabusu koji nam je slao na mail
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesor je ok tu se slažem, ali svejedno neki mi dijelovi baš nisu sjeli, a i knjiga je teška za čitanje, barem meni. No, nismo svi stvoreni za iste stvari nekome ovo leži, a nekome ne.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel se trebaju učiti oni okviri u sklopu svake cjeline? em su jako zatamnjeni,em ne vidim ništa šta piše.. a inače u tekstu ima toliko toga nebitnoga..
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zato je najvaznije nauciti ono sto smo radili na predavanjima a ostatak samo procitati da znamo o cemu se radi
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks