AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne politike u Hrvatskoj

martina_sk

Administrator
znam da je bilo govora da ju netko od studenata ima u pdf formatu pa bih i ja ovim putem molila da taj netko i nama pošalje ili stavi u skriptarnicu to gradivo.
imam knjigu u pdf-u pa ako netko još treba neka mi javi svoj mail u privatne poruke. mislim da je preveliko za stavljati u skriptarnicu a i sumnjam da bi se smjelo.. ne smijemo niti kopirati i skenirati :)
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Samo jedno pitanje, jesi sigurna da je rekao da svaki kolokvij ima 30 bodova? Jer nama je redovnima rekao da svaki kolokvij ima ukupno 15 bodova, znaci zajedno 30 i to je kao zamjena za ispit, i to nam je napisao u svom silabusu koji nam je slao na mail
nisam sigurna:D, zapamtila sam samo da se radi o 30 bodova, sad da li ukupnom ili pojedinačnom ..bit će da je ukupno ako je tako napisao u mailu.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nije mi jasno iz rasporeda, u četvrtak uz kolokvij imamo i predavanje i seminar?
kolokvij nije najvavljen za četvrtak već 29.04, dakle u utorak u 16,15 u gundulićevoj.
tako je meni prof poslao na mail.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudovi dragi, jel vi učite za ovaj kolkovij?
ja sam pročitala ovu hillovu knjigu i apsolutno mi ništa nije jasno, knjiga je katastrofa, hrpa nekih podataka, razmišljanja, upitnika, autora koji misle ovako ili onako, pa ratovi pa školstvo..uopće ne mogu razlučiti kakva bi pitanja iz tog kolvija on uopće mogao dati iz te knjige..

jel još netko ima problema s tom knjigom ili sam samo ja problem?:D
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da svatko normalan ima "problema", mislio sam da ne postoji nerazumljivija knjiga od javnog menadžmenta, ali bio sam u krivu...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ljudovi dragi, jel vi učite za ovaj kolkovij?
ja sam pročitala ovu hillovu knjigu i apsolutno mi ništa nije jasno, knjiga je katastrofa, hrpa nekih podataka, razmišljanja, upitnika, autora koji misle ovako ili onako, pa ratovi pa školstvo..uopće ne mogu razlučiti kakva bi pitanja iz tog kolvija on uopće mogao dati iz te knjige..

jel još netko ima problema s tom knjigom ili sam samo ja problem?:D
Krenuo sam učiti po Hillu ali su mi se nakon uvodnih 10-ak stranica već nepovratno počele spuštati rolete pa sam odustao. Mislio sam ići na kolokvij ali mislim da bi to moglo biti malo kompliciranije nego što je bio dojam na prvu. volio bih da sam u krivu. A ostaviti ću to za redovni rok, mislim da će netko od kolega napraviti neku skriptu pa se nadam da će ju podijeliti sa nama, jer ovo je idealan predmet da se uči iz neke dobro napravljene skripte.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakva je javna politika u Hrvatskoj? NEMA JE NITI JEDNA STRANKA!
Ovo je nakarada od programa studija, 12 ispita+2 seminara u jednoj godini, sve se ponavlja, predmeti se preklapaju i nemaju veze sa hrvatskom stvarnošću, izborni koji to nisu, popis literature za svaki ispit je kao za Cambridge i Oxford, dva dana je ispit usmeni, pa onda je pismeni i usmeni...
Imam šifri i lozinki kao višerangirani agent CIA-e, slikaše me za X-icu koju nikad nisam dobio, da nema ovog foruma odustao bih od studija.
 

martina_sk

Administrator
Krenuo sam učiti po Hillu ali su mi se nakon uvodnih 10-ak stranica već nepovratno počele spuštati rolete pa sam odustao. Mislio sam ići na kolokvij ali mislim da bi to moglo biti malo kompliciranije nego što je bio dojam na prvu. volio bih da sam u krivu. A ostaviti ću to za redovni rok, mislim da će netko od kolega napraviti neku skriptu pa se nadam da će ju podijeliti sa nama, jer ovo je idealan predmet da se uči iz neke dobro napravljene skripte.
ma nemoj odustajati! vrijedi otići u svakom slučaju. tko zna, možda bude baš nešto logično, samo životni primjeri kako je prof i rekao. nemaš što izgubiti ako padneš kolokvij, a ako bude lagan i ne izađeš bit će ti krivo.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
istina, ovo je čista parodija.
profesori koji se i čine ok na kraju kao gradivo izaberu najnečitljivije knjige..
na ovom predavanju iz službeničkog se npr većinu predavanja čita sa slajda zakon.. koja je poanta takvog predavanja?
seminaristima(me included) još nije jasno kako će izvršiti svoju seminarsku obavezu, a čini mi se da niti prof nije jasno.
oni većinom nisu sigurni kakav će biti koncept ispita- usmeni ili pismeni.

schumane, ja mislila da sam ja jedina osoba koja nema iksicu(a slikala sam se):D
nego, za taj kolokvij teba i petek petak? jel ima netko to? gdje se to može nabaviti? mislila sam da ću par dana učiti hilla ,ali sam od hilla odustala. nemam namjere učiti o sukobu u irskoj i vijetnamskom ratu ..iako bi to, doduše bilo puno zanimljivije gradivo od svega ostalog navedenog u kjnizi.:D
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma nemoj odustajati! vrijedi otići u svakom slučaju. tko zna, možda bude baš nešto logično, samo životni primjeri kako je prof i rekao. nemaš što izgubiti ako padneš kolokvij, a ako bude lagan i ne izađeš bit će ti krivo.
ne razumijem tu profesorovu tvrdnju, Hill je nečitljiv (znači nema veze sa životnim primjerima), na kolokviju će biti "životni primjeri"?! Što to znači? Bit će pitanje koliki je PDV u Hrvatskoj? Koliko je litra benzina? Je li članica EU? Za mene su to životna pitanja...
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da vam svima olaksam muke jer sam napokon sigurna u ono sto sam rekla i u prethodnom postu, potrebno je uciti samo ono sto radimo na predavanjima, jucer smo profesora zamolili da ponovimo prije kolokvija, on je s nama prosao samo one stvari koje smo s njim radili i na kraju rekao da smo na ovaj nacin prosli svih 15 pitanja koja ce biti sutra, ne trebate uciti hilla niti one clanke, dakle, samo ono sto radite s njim, rekao je da njega ne zanima da li mi znamo svu literaturu napamet nego da razumijemo ono sto nas on zeli nauciti
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hoće li biti mogućnost ispravka kolokvija? nešto je prof.govorio o tome? možemo li tad izaći na ispravak, ako ne izlazimo sutra'?
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hoće li biti mogućnost ispravka kolokvija? nešto je prof.govorio o tome? možemo li tad izaći na ispravak, ako ne izlazimo sutra'?
Koliko ja znam, ispravak prvog kolokvija moguć je tokom održavanja drugog kolokvija.

Evo da vam svima olaksam muke jer sam napokon sigurna u ono sto sam rekla i u prethodnom postu, potrebno je uciti samo ono sto radimo na predavanjima, jucer smo profesora zamolili da ponovimo prije kolokvija, on je s nama prosao samo one stvari koje smo s njim radili i na kraju rekao da smo na ovaj nacin prosli svih 15 pitanja koja ce biti sutra, ne trebate uciti hilla niti one clanke, dakle, samo ono sto radite s njim, rekao je da njega ne zanima da li mi znamo svu literaturu napamet nego da razumijemo ono sto nas on zeli nauciti

Hm, tražit ću previše ako te zamolim da napišeš što ste sve ponavljali? :blush:

istina, ovo je čista parodija.
profesori koji se i čine ok na kraju kao gradivo izaberu najnečitljivije knjige..
na ovom predavanju iz službeničkog se npr većinu predavanja čita sa slajda zakon.. koja je poanta takvog predavanja?
seminaristima(me included) još nije jasno kako će izvršiti svoju seminarsku obavezu, a čini mi se da niti prof nije jasno.
oni većinom nisu sigurni kakav će biti koncept ispita- usmeni ili pismeni.

schumane, ja mislila da sam ja jedina osoba koja nema iksicu(a slikala sam se):D
nego, za taj kolokvij teba i petek petak? jel ima netko to? gdje se to može nabaviti? mislila sam da ću par dana učiti hilla ,ali sam od hilla odustala. nemam namjere učiti o sukobu u irskoj i vijetnamskom ratu ..iako bi to, doduše bilo puno zanimljivije gradivo od svega ostalog navedenog u kjnizi.:D
Što se tiče Peteka i Petak, profesor nam je bilo slao te članke na majlove. Provjeri..
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovako: razlika polity, politics, policy; sastavnice jp prema taksonomiji od petek; lowijeva tipologija; pozitivna i negativna integracija kod europeizacije, fazni model, inkrementalizam, ogranicena racionalnost, hoodova podjela instrumenata, instrumenti po rameshu i howlettu, policy transfer, kingdonov prozor prilika, policy poduzetnici, vetoakteri
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel ima netko od vas nešto napisano o tome svemu pa da pošalje, mi izvanredni smo imali do sada 2 predavanja pa nam baš i nije neko znanje.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ma nemoj odustajati! vrijedi otići u svakom slučaju. tko zna, možda bude baš nešto logično, samo životni primjeri kako je prof i rekao. nemaš što izgubiti ako padneš kolokvij, a ako bude lagan i ne izađeš bit će ti krivo.
Hehe, ako kolokvij bude lagan, sigurno ni ispit neće biti pretežak, ja se uzdam u to, a samo je pismeni. Tek smo sad razjasnili da neke stvari ipak ne treba učiti, to je vrlo zanimljivo, kako se to nije moglo reći studentima na početku.
Za ove stvari koje je gore napisao kolega Schuman bi se trebalo organizirati i smisleno i argumentirano napisati, i da potpišu barem 90% svih upisanih na specijalistički ove godine i da to tako pošaljemo prof. Kopriću. I kao kritiku ali više kao prijedlog za promjene na bolje i kvalitetnije, funkcionalnije studiranje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks