AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javna nabava

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
te izmjene i dopune imaju 19 članaka, na koji način se to točno uči? pitali smo as. Turudića no nažalost nije shvatio pitanje što nas muči pa nam nije dao konkretan odgovor što i iz čega učiti..
Hvala ti za ove članke :)
Pa ja mislim da se te izmjene i dopune uče kao pogledaš taj članak u Zakonu o javnoj nabavi i zapamtiš taj članak sa promjenjenim sadržajem. Tako da znaš samo te članke koji su se mjenjali.
A što se tiče ovog časopisa Riznica, tu se u svakom broju nešto pisalo o novinama u javnoj nabavi, jer se stalno nekaj mjenjalo..I nikad nije skupina autora nego svaki članak piše jedan autor. pa me zanima da li možda trebamo naučiti sve te članke iz svih 12 brojeva Riznice iz 2013. a koji se tiču javne nabave ili samo neki od njih...
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam izvukla iz ZOJN članke koji su se mijenjali Zakonom o izmjenama itd... promijenila sam podatke (tipa ako se radi o 300 000 kuna)) i to je to :)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel zna netko do kad radi knjižnica na tmt3 i jel radi subotom?
Fotokopiraonica s posudbom i vraćanjem knjiga (soba 16)
Zdravko Jurković
Telefon: 01.45.64.308
a) Fotokopiranje
Fotokopiranje ponedjeljak - petak 9.00-13.00
b) Posudba i vraćanje udžbenika
ponedjeljak - petak 9.00-13.00
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Možeš li napisati pitanja koja te pitao vezano za zakon o javnoj nabavi? hvala :):)
Pitao je kolegu koja je zaštita u postupku, drugog kolegu natjecateljski dijalog (čini mi se), a mene nije pitao iz zakona već da mu pričam o tome dali je ugovor o jn upravni ugovor. Za ostala pitanja ne znam.. Možda se još netko javi tko je bio samnom na roku.
 

Sanjek

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel postoji šansa da netko tko ima skenira i proslijedi na mail ove članke:

1. Poticanje konkurencije kao cilj javne nabave, Pravo i porezi, br 7-8., Zagreb, 2011., str.63-69
2. Pravni status Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, Pravo i porezi, br.11., Zagreb 2011, str. 63-70
3. Bankarska garancija na poziv u sustavu javne nabave, Pravo i porezi br.5., Zagreb 2012., str 43.
4. Pravna zaštita u postupcima javne nabave u Hrvatskoj (pregledni znanstveni članak), Zbornik Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, br.1, 2008., str 455-489)
5. Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb 2013.

Ili bar ako je u mogućnosti ostaviti ih u kopiraoni u Masarikovoj. Navodno ih je netko tamo ostavio da si možemo iskopirati, ali onda ih je netko i pokupio :(
Nažalost, zbog posla nisam u mogućnosti stići do knjižnice na TMT3 tako da ne mogu doći do njih :(
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel postoji šansa da netko tko ima skenira i proslijedi na mail ove članke:

1. Poticanje konkurencije kao cilj javne nabave, Pravo i porezi, br 7-8., Zagreb, 2011., str.63-69
2. Pravni status Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, Pravo i porezi, br.11., Zagreb 2011, str. 63-70
3. Bankarska garancija na poziv u sustavu javne nabave, Pravo i porezi br.5., Zagreb 2012., str 43.
4. Pravna zaštita u postupcima javne nabave u Hrvatskoj (pregledni znanstveni članak), Zbornik Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, br.1, 2008., str 455-489)
5. Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb 2013.

Ili bar ako je u mogućnosti ostaviti ih u kopiraoni u Masarikovoj. Navodno ih je netko tamo ostavio da si možemo iskopirati, ali onda ih je netko i pokupio :(
Nažalost, zbog posla nisam u mogućnosti stići do knjižnice na TMT3 tako da ne mogu doći do njih :(
Ovaj pod brojem 4. imaš na netu za skinut, ukucaj ovaj naslov i sve pa ces ga nac, mislim da ima na srce.hr.
ovo pod 5. nemam pojma uopće dal je jedan članak ili 12 članaka. To bi nam netko trebao reć, ali ja mislim da ću učiti samo jedan ili dva. Inače isto ima na netu.
Za ostalo se pridružujem zamolbi!
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hoćete vi nabavit izmj.i dop.od skupine autora??? i to učiti??
prof Pejaković mi je rekla slijedeće :
Za ispit koristite Zakon o javnoj nabavi s izmjenama i dopunama.

Ova knjiga je bila predložena kao preporuka za dodatno pojašnjenje zakonskih izmjena.

Međutim, naknadno su stupile na snagu nove izmjene, o čemu sam par puta govorila na predavanjima.

Za početak pripremite zakonski tekst. Zakon s izmjenama i dopunama nađite na stranicama Narodnih novina (broj 90/11., 83/13. i 143/13.). U Narodnim novinama broj 13. od 3. veljače 2014. možete naći Odluku Ustavnog suda Republike Hrvatske kojom je stavljen izvan snage članak 102. stavak 3. i članak 165. stavak 3. Zakona o javnoj nabavi.
** u prijevodu ta knjiga nije potrebna
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
prof Pejaković mi je rekla slijedeće :
Za ispit koristite Zakon o javnoj nabavi s izmjenama i dopunama.

Ova knjiga je bila predložena kao preporuka za dodatno pojašnjenje zakonskih izmjena.

Međutim, naknadno su stupile na snagu nove izmjene, o čemu sam par puta govorila na predavanjima.

Za početak pripremite zakonski tekst. Zakon s izmjenama i dopunama nađite na stranicama Narodnih novina (broj 90/11., 83/13. i 143/13.). U Narodnim novinama broj 13. od 3. veljače 2014. možete naći Odluku Ustavnog suda Republike Hrvatske kojom je stavljen izvan snage članak 102. stavak 3. i članak 165. stavak 3. Zakona o javnoj nabavi.
** u prijevodu ta knjiga nije potrebna
Ljudi, ja ne znam koliko ste vi upoznati sa količinom dezinformacija koja se pojavljuje od profesora sa iste katedre na pojedinim ispitima, i koliko tu nema usklađenosti i prema tome mene uopće ne čudi da i ovdje svatko priča svoju literaturu koja je navodno potrebna.
Tako da, čast predavačici, ali ona nas ne ispituje. Zadnji puta na predavanju je bilo rečeno od asistenta Turudića koji nas ispituje(nisam bio ali prenjelo mi je tu informaciju nekoliko kolega, dakle ne jedan) da s obzirom da nam je ovo izborni predmet, dakle nešto što smo kao trebali izabrati i ne bi trebalo biti teže od obaveznih ispita(a nismo to izabrali, barem ne većina nas) mi ne trebamo učiti Zakon o javnoj nabavi, nego samo zadnje izmjene i dopune u kontekstu članaka na koje se odnose. Dakle, tako piše i na stranici katedre upravno pravo.
Zakon jedino o Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave.
Ostalo su članci, to isto treba ali ih nema jako puno.
Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb, 2013.-to je jedino što mi nije jasno. Ja pretpostavljam da su to članci iz časopisa koji se tako zove. Za knjigu mi nije poznato, nisam ju našao na netu, znači da li uopće postoji. Ako sam u krivu, linkajte mi stranicu gdje mogu saznati nešto o knjizi.
Ako su ipak ti članci iz časopisa, pitam se da li ih treba znati sve iz te godine 2013. znači svih 12 ili samo neke(11,12 mjesec). Ja ću učiti samo zadnji.
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb, 2013. je knjiga za koju predavačica kaže da nije potrebna
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.

amalka7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
uf..nakon muke s prof. odogovrio mi je ovako...da je ispitna literatura ono što je na webu...znali to su vam izmjene i dopune zakona iz studenog 2013 . i ima samo 19 članaka...imamo sve članke pa pa ako nekom treba nek piše mail...s tim da smo par članaka morali ić na tmt 3...

malo ste smotani..ta knjiga vam je ovi članci koje morate ić na tmt 3..budete vidjeli to je informator ne možete do toga doć..
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li prof.na ispitu ispituje korupciju, tj. u kojoj se fazi javne nabave javljaju oblici korupcije?? i koji su?! :O

članak pravna zaštita u postupcima j.n.u HR; nije li taj članak malo zastario, unutra pišu neke drugačije stvari od npr.onih u zakonu o j.n,,?! :O jel to prof pita?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li prof.na ispitu ispituje korupciju, tj. u kojoj se fazi javne nabave javljaju oblici korupcije?? i koji su?! :O

članak pravna zaštita u postupcima j.n.u HR; nije li taj članak malo zastario, unutra pišu neke drugačije stvari od npr.onih u zakonu o j.n,,?! :O jel to prof pita?
Prvo pitanje-mislim da ti je dobro taj članak pročitati i zapamtiti, jer se tamo spominju sve 3 faze potupka javne nabave a i korupcije nisu baš preteške za naučiti.
Drugo pitanje-zastario je, ali ima nekih stvari koje nije loše za znati. Čisto da se dobije slika i da se može pričati.
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prvo pitanje-mislim da ti je dobro taj članak pročitati i zapamtiti, jer se tamo spominju sve 3 faze potupka javne nabave a i korupcije nisu baš preteške za naučiti.
Drugo pitanje-zastario je, ali ima nekih stvari koje nije loše za znati. Čisto da se dobije slika i da se može pričati.
članak je zastario pa ga treba uskladiti s novim zakonom :)
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dragi kolege, i meni je ovo nazalost sudeno polagati... Procitala sam sve vase postove i zbunjena sam.
Moze li mi netko u kratko reci, sta sad treba, a sta NE treba uciti s obzirom na literaturu koju su naveli na stranicama...

i malo mi je cudno da ne treba znati zakon, a moramo znati izmjene.. Zapravo mi nista vise nije jasno..
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dragi kolege, i meni je ovo nazalost sudeno polagati... Procitala sam sve vase postove i zbunjena sam.
Moze li mi netko u kratko reci, sta sad treba, a sta NE treba uciti s obzirom na literaturu koju su naveli na stranicama...

i malo mi je cudno da ne treba znati zakon, a moramo znati izmjene.. Zapravo mi nista vise nije jasno..
Treba znati ZJN, sa svim izmjenama i dopunama.
Zakon o Drž. komisiji za kontrolu postupaka javne nabave
i sve one članke
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Treba znati ZJN, sa svim izmjenama i dopunama.
Zakon o Drž. komisiji za kontrolu postupaka javne nabave
i sve one članke
Ne treba ZJN, nego samo najnovije izmjene i dopune!
I ovo ostalo što si navela.
Dakle profesor je rekao na zadnjem predavanju, i piše kod literature na stranici da treba znati samo zadnje izmjene i dopune. Nije baš najlogičnije ali je puno lakše nabubat 20-ak izmjena nego zakon od 183 članka.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks