AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javna nabava

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ok planiram ovo za slijedeći ispit raditi ali mi nešto nije jasno, dakle da li je za ispit potreban cijeli Zakon o javnoj nabavi NN 90/11, 83/13, 143/13 ili je potreban samo Zakon o izmjenama i dopunama zakona o javnoj nabavi 143/13 kao što piše tamo na stranici?
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ok planiram ovo za slijedeći ispit raditi ali mi nešto nije jasno, dakle da li je za ispit potreban cijeli Zakon o javnoj nabavi NN 90/11, 83/13, 143/13 ili je potreban samo Zakon o izmjenama i dopunama zakona o javnoj nabavi 143/13 kao što piše tamo na stranici?
To ni meni nije jasno, toliko mi je to glupasto da se nisam ni htjela upuštati o razmišljanje o tome. kako da učim izmjene ako ne znam na što se izmjene odnose? ahahahah
Ja ću naučiti cijeli zakon i bok.
Zar nitko nema članke?? Pigetic - znam da imaš!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To ni meni nije jasno, toliko mi je to glupasto da se nisam ni htjela upuštati o razmišljanje o tome. kako da učim izmjene ako ne znam na što se izmjene odnose? ahahahah
Ja ću naučiti cijeli zakon i bok.
Zar nitko nema članke?? Pigetic - znam da imaš!
Meni to isto glupo zvuči da moramo učiti to samo a ne i cijeli zakon, ali to bi bilo dobro provjerit jer je velika razlika između 14 i 183 članka, pa da ne učim uzalud.
Ali da su mislili na cijeli zakon onda bi stavili cijeli zakon pod literaturu.. a možda je tipfeler. Iako, čuo sam od nekih koji su bili na zadnjem predavanju kako je asistent rekao da znaju da nam je ovo izborni i da nas neće puno opterećivati. Sad, možda je opet gluhi telefon.
Treba poslati mail njemu ili Lani Ofak da to provjerimo točno.
Ja se nadam da su samo izmjene i dopune.
A članke ti nemam, jer još učim neki drugi predmet a za ovo se zanimam samo informativno jer planiram to kao idući. Pa kad pribavim materijale mogu ti mailat, ako ne položiš prije mene :)
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja idem na rok u ponedjeljak i sve ću ovdje javiti.
Tako je i Pejaković rekla - da budući da je to izborni predmet da je literatura smanjena i da trebamo učiti samo zakon o j.n. (ne ove ostale zakone). Jedino, nije ni spomenula da učimo samo izmjene, a što stvarno nema smisla jer se po izmjenama ne može shvatiti cijeli sustav i svrha nabave.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Očito nitko nema pouzdanu informaciju o tome koja nam literatura vrijedi za ispit. Tipično za ovaj studij.

Nisam znala da ne moramo učiti koncesije i jpp. Tako da sam do sada samo to i učila. Javnu nabavu sam ostavila za kraj...
:(

A što se tiče predavačice, bila sam na jednom njezinom predavanju i odlučila da nema smisla ići dalje, njezino mišljenje o literaturi nisam uzimala za ozbiljno jer nije bila pretjerano sigurna u to što govori.

Na žalost, kolegice, nemam niti jedan od članaka, već bih se javila i poslala.

Nema smisla učiti samo izmjene ZJN-a.. Izmjene se odnose samo na pragove, neke uvjete sposobnosti ponuditelja i još par stvari. Koliko se sjećam na tom jedom predavanju na kojem sam bila, predavačica jer prošla sve vrste postupaka jn, govorila o načinima nabave ...govorila o uslugama iz dodatka 2a, 2b...
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel bio netko sad na ovim roku da podijeli iskustva s nama?
Ispit je prebačen za danas popodne

Dali je ugovor o javnoj nabavi upravni ugovor? koji je zaključak tog članka? dali mi netko može napisati u rečenici, dvije? Nisam ga uspjela nabaviti.
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako na kraju učiti j.n.?
Da li treba cijeli zakon ili stvarno izmjene i dopune samo?? Jel tko bio na roku jučer ili kad je već bio? neka podijeli cijenjeno iskustvo!!! :)
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obavezno nabavite SVE članke, i naučite ih. Mene je pitao dali je ugovor o javnoj nabavi upravni ugovor (to je točno onaj jedan članak). Nejde u detalje, ako vidi da suvislo pričaš, neće ni postaviti puno pitanja. Učite i Zakon o dkomu. I iz tog je isto bilo pitanja (tko imenuje članove komisije i slično).
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolegice, di si nabavila sve članke??? jel ima na tmt3 ili u masarykovoj?? jesi učila ovaj zakon o izmjenama i dop.od skupine autora RIF?
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da bi trebalo biti na tmt3. ja na kraju nisam uspjela doći do njih (ima gore mojih postova gdje kolege molim za članke). Učila sam po zakonu o javnoj nabavi; ovo od skupine autora isto nisam nabavila.
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nisi ni jedan članak nabavila? pa jel to pita da li smo pročitali ili? jesi na kraju prošla? :)
i jesi cijeli ZOJN učila? ili samo one članke na koje se odnose izmjene?
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nisi ni jedan članak nabavila? pa jel to pita da li smo pročitali ili? jesi na kraju prošla? :)
i jesi cijeli ZOJN učila? ili samo one članke na koje se odnose izmjene?
Jesam, prošla sam; od kolege sam posudila članak (baš taj koji me pitao) prije ispita, i malo bacila oko, ali ja to radim pa me praksa izvukla. Cijeli ZOJN sam isto prošla, da. Najbolje je da pošalješ mail da se pojasni taj njihov navod da se učine samo zadnje izmjene i dopune. Ni meni to nije baš jasno, ali mi nije bilo toliko bitno jer to radim, pa sam ionako upoznata sa većim djelom zakona.
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel ima netko od prof.turudića mail??? nemogu nać na stranici faxa?!

i kada te je pitao da li je ugovor o j.n. upravni ugovor, koji je odg.na to pitanje? u člancima malo zastupaju tezu da je, malo da nije, ovisno iz kojeg kuta gledaš da li upr/ili građ..
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što se tiče informatora ja imam sve članke, javite mi svoje mailove, a što se tiče ostalih članaka imate ih na tmt 3, signature su ;
XIV-1.572 ( Poticanje konkurencije kao cilj javne nabave, Pravo i porezi, br. 7-8., Zagreb, 2011, str. 63-69. i Pravni status Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, Pravo i porezi, br. 11., Zagreb, 2011, str. 63. – 70.

V-A-290 sv.272 (Pravna zaštita u postupcima javne nabave u Hrvatskoj

Jesam, prošla sam; od kolege sam posudila članak (baš taj koji me pitao) prije ispita, i malo bacila oko, ali ja to radim pa me praksa izvukla. Cijeli ZOJN sam isto prošla, da. Najbolje je da pošalješ mail da se pojasni taj njihov navod da se učine samo zadnje izmjene i dopune. Ni meni to nije baš jasno, ali mi nije bilo toliko bitno jer to radim, pa sam ionako upoznata sa većim djelom zakona.
Možeš li napisati pitanja koja te pitao vezano za zakon o javnoj nabavi? hvala :):)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
krećem na učenje javne nabave! Svi su mi rekli da ne treba učiti cijeli zakon nego samo izmjene i dopune pa ću onda tako učiti.
neozbiljna, poslao sam ti pp za te članke..ostala 4 ću nabavit na tmt-u..
Jedino mi još nije jasno za ovo Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb, 2013.. da li to trebamo učiti dio o javnoj nabavi iz svakog broja časopisa iz cijele 2013. ili samo iz brojeva iz 12 i/ili 11. mjeseca? To nisu specificirali a Tema ovakvog naziva koju je napisala skupina autora koliko sam vidio ne pojavljuje se u niti jednom broju. Ako netko zna kaj se tu treba.
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
krećem na učenje javne nabave! Svi su mi rekli da ne treba učiti cijeli zakon nego samo izmjene i dopune pa ću onda tako učiti.
neozbiljna, poslao sam ti pp za te članke..ostala 4 ću nabavit na tmt-u..
Jedino mi još nije jasno za ovo Izmjene i dopune Zakona o javnoj nabavi, skupina autora, HZ RIF, Zagreb, 2013.. da li to trebamo učiti dio o javnoj nabavi iz svakog broja časopisa iz cijele 2013. ili samo iz brojeva iz 12 i/ili 11. mjeseca? To nisu specificirali a Tema ovakvog naziva koju je napisala skupina autora koliko sam vidio ne pojavljuje se u niti jednom broju. Ako netko zna kaj se tu treba.
te izmjene i dopune imaju 19 članaka, na koji način se to točno uči? pitali smo as. Turudića no nažalost nije shvatio pitanje što nas muči pa nam nije dao konkretan odgovor što i iz čega učiti..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks