AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno u redovno i obrnuto

tesa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi,imam jedno pitanje!!nazalost morat cu se prebaciti na izvanredne,ali imam jedan problemcic..buduci da cu se morat prijavit na biro,jasno mi je sta sve trebam napravit,ali me muci to sto nemam original svjedodzbe iz 3. i 4. razreda..kad sam se upisala na faks 2005.,predala sam ih uz molbu za studentski dom...sad mene zanima jel oni uopce cuvaju te svjedodzbe i jel mogu otici po njih ili sta,hocu li morat te fotokopije potvrdit u srednjoj skoli ili sta???ajme,fakat sam glupa sta je tak ispalo,ali sta sad mogu...molim nekoga da mi odgovori ako zna!!!hvala
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Valjda možeš po svejdožbe.Pazi si na takve dokumente, bez njih ništa od studiranja i slično.
Ja čula da se na pravnom fakultetu izvanredni studenti mogu prebaciti na redovno studiranje uz određeni prosjek naravno. Aj ti reci... a bila sam uvjerena da to nije nigdje moguće...
 

PranjicN

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:tongue2:Jel mi može tko reći jel još uvjek stoji ono da izvanredni studenti imaju pravo studirati 2 god jednu godinu?
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo imam i ja jedno pitanjce...
prošle godine sam upisala parcijalu druge, ostala su mi bila tri ispita iz prve, još ih nisam riješila ali ih namjeravam dati u 9, ali iz druge neću dati ništa, i htjela bih se u 10. mj prebaciti na izvanredno studiranje, dali onda samo upisujem drugu godinu ispočetka ili kako to ide i koji je postupak tog prebacivanja s redovnog (bez plaćanja) na izvanredno? please ako itko zna...:eusa_pray::eusa_pray:
evo, sada ću se nadovezati na svoj prijašnji post, ipak nisam dala nijedan predmet, dakle još uvijek su mi ostala tri predmeta s prve, ali svejedno se želim prebaciti na izvanredno, zanima me sada dali ja onda upisujem izvanredno prvu godinu ili postoji neka mogućnost da opet upišem parcijalu druge ?
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisi napisala koliko ects bodova imaš, ali po svemu sudeći ponovno upisuješ parcijalu, ako imaš 31 ects ili više.

idi do teta u referadu, tamo navodno dobiješ neke papire za prebacivanje na izvanredno (i jamoram ići po to, al još nisam pa nisam sigurna), godina je 3600 kn...
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nisi napisala koliko ects bodova imaš, ali po svemu sudeći ponovno upisuješ parcijalu, ako imaš 31 ects ili više.

idi do teta u referadu, tamo navodno dobiješ neke papire za prebacivanje na izvanredno (i jamoram ići po to, al još nisam pa nisam sigurna), godina je 3600 kn...
da, imam 31 bod
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako netko zna - kakav je postupak za prebacivanje s redovnog na izvanredno?

znam da se treba pisati neka molba - gdje se ta molba dobije i što u njoj treba napisati?

još nisam to obavila tako da ću u ponedjeljak imati puno puno posla...
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako netko zna - kakav je postupak za prebacivanje s redovnog na izvanredno?

znam da se treba pisati neka molba - gdje se ta molba dobije i što u njoj treba napisati?

još nisam to obavila tako da ću u ponedjeljak imati puno puno posla...
trebaš kupiti upisni materijal za godinu koju upisuješ izvanredno, u referadi ćeš dobiti molbu za prebacivanje s redovnog u izvanredno (sve ti piše na njoj što trebaš napisati), i ako si osigurana preko nekoga moraš još ovjeriti neku potvrdu (to je ona obična potvrda što je uvijek kupujemo za zdravstveno i slično), uplatiš lovu (uplatnicu dobiješ s upisnim materijalom) i to je to
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
trebaš kupiti upisni materijal za godinu koju upisuješ izvanredno, u referadi ćeš dobiti molbu za prebacivanje s redovnog u izvanredno (sve ti piše na njoj što trebaš napisati), i ako si osigurana preko nekoga moraš još ovjeriti neku potvrdu (to je ona obična potvrda što je uvijek kupujemo za zdravstveno i slično), uplatiš lovu (uplatnicu dobiješ s upisnim materijalom) i to je to
sorry, malo sam zbunjena ali kakva potvrda za zdravstveno? gdje ju nabavim, gdje ovjeravam???
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sorry, malo sam zbunjena ali kakva potvrda za zdravstveno? gdje ju nabavim, gdje ovjeravam???
otiđeš u knjižaru pravnog faksa i kupiš potvrdu(dolazi u dva primjerka) i onda u nju upisuješ (e to ni ja ne znam točno što, uglavnom bitno je preko koga si osigurana) i to ovjeriš u sobi broj 9 i s tim svim papirima se upišeš

ja se u ponedjeljak idem upisati pa ću onda imati više informacija
 

mya_zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam molbu dobila u sobi 8 i tamo nam rekli da moramo po kompjutorsku potvrdu za zdravtstveno u sobu 10 .i ona zdenka rekla da kako mislimo to kompjutorski i da moramo po potvrdu i došla u petak i nije mi htjela potvrditi jer su njoj to uzeli(a frendici prije mene potvrdila bez problema) i kad sam joj to rekla rekla je da to ne želi napraviti i da odem u sobu 9.koma i da bi na kraju kad su vidjeli kolki je red za sobu 9 počeli davat potvrde i u sobi 10.
 

Idhrenniel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znači, zdravstveno riješim putem tih potvrda i odlaska u klovićevu?ne moram se prijavljivati na burzu?:unsure:
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
e to i mene zanima... prebacujem se na izvanredne, već sam obavila upise(naravno), pa me zanima kako regulirati zdravstveno, jer čitam ove postove i niš mi nije jasno... ide li to preko potvrda sa faksa, ili pak moram to preko burze...
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
s onom potvrdom koju dobiješ odjavljuješ zdravstveno, npr. ja sam bila osigurana preko oca pa sam je dala njemu da odnese u firmu, da me odjavi
sad čekam da indeks bude gotov (Mirjana je rekla za tjedan dana) pa ću s njim otići u Jukićevu (ili koju već ulicu) da prijavim zdravstveno

nisam sigurna da li je rok 1 mjesec od odjave ili 2, a na potvrdi piše da PRAVA ZDRAVSTVENOG PRESTALA 30.09. pa ljudi pazite na rok i požurite, da vam se ne bi dogodilo da zbog toga ne možete biti zdravstveno osigurani.
to se dogodilo osobi koju poznajem, pa se morala zaposliti kako bi preko neke osnove bila zdravstveno osigurana...

sve u svemu, zdravstveno nema veze s burzom, tako da se tamo ni ne morate prijaviti
 

Idhrenniel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e super, to me znimalo. jer sam se mislila prijavljivati na burzu jedino ako je to potrebno radi zdravstvenog, a budući da nije tim još i bolje :)
a za jukićevu mi treba samo indeks za prijavu zdravstvenog?nikakva potvrda?
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
amalka, thnx... skužila ja to jučer na faksu, uputila sam se u to... :hihi: bilo je i vrijeme :D
 

inesszg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na burzu se moraš prijaviti u roku od 30 dana od prestanka statusa redovnog studenta znači imaš još vremena!
Trebaju ti svjedodžbe iz srednje (1-4 razred) i ona žuta o maturi, te ako si bilo što završila što se upisuje u knjižicu (npr. neki tečaj koji se upisuje u knjižicu).
U NN tražiš radnu knjižicu (to ti je nekih 15-20 kn) i uz to dobiješ formulare za prijavu.
Ako si u Zg, prvo ideš u Vodnikovu na prvu prijavu, a tek tada u Zvonimirovu na Zavod za zapošljavanje.
Također, moraš regulirati i zdravstveno, odjaviti se (od onoga na kome si bila prijavljena - vjerovatno roditelj) i opet prijaviti na sebe, ali kao nezaposlena.
detaljnije o zdravstvenom pogledaj na stranicama HZZO-a mislim da imaš 60 dana od prestanka statusa redovnog studenta ali se prije moraš prijaviti na burzu!!
A meni su te svjedodžbe iz srednje na faksu mislim...Sta moram na faks podic njih ili ??

A što je s pokazom??Moram se prijaviti na burzu da imam isto onaj za 30 kn ili?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks