AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informacijsko-komunikacijska tehnologija u javnoj upravi

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
u objavljenim prezentacijama ima i onaj dio o slijepom potpisu, XML potpisu... pa me zanima da li moramo i taj dio naučiti s obzirom da koliko ja znam to uopće nismo imali na predavanju ili možda griješim
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav. U petak nisam bila na predavanju pa me zanima što ste obrađivali - koji naslov? Dali su se možda dijelili potpisi? Hvala unaprijed
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u objavljenim prezentacijama ima i onaj dio o slijepom potpisu, XML potpisu... pa me zanima da li moramo i taj dio naučiti s obzirom da koliko ja znam to uopće nismo imali na predavanju ili možda griješim
Pretpostavljam da ne moramo kad nam nije ni ispredavano...
Ja neću

Pozdrav. U petak nisam bila na predavanju pa me zanima što ste obrađivali - koji naslov? Dali su se možda dijelili potpisi? Hvala unaprijed
Nikakvi potpisi, a što se tiče materije pogledaj par postova prije gdje se kaže šta će biti u drugom kolokviju (da se ne ponavljam)
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko zna objasniti BPMM model zrelosti poslovnog procesa?
nema se tu šta puno objašnjavati osim navesti da je BPMM -Bussines Process Maturity Model - model za procjenu zrelosti poslovnih procesa i da uključuje 5 razina zrelosti:
1. nazočnost
2. uparljivost
3.standardiziranost
4.predvidivost
5. optimiziranost.

To vam je gotovo isto kao što su nam u materiji za prvi kolokvij vezano za SOA objašnjavali modele zrelosti CMM a one imaju razine:
1. inicijalnu
2.ponavljajuću
3. definirajuću
4. mjerljivu
5. optimiziranu

Po meni, nije šija nego vrat!

Kolokvij je sad u petak u pola 6 navečer..a 3.2 je redoviti rok za ispit..
tako sam bar ja čuo.
Tako je!
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da ali ima preklapanja u petak sa seminarom iz javnog menađmenta. Pa je prof. Gerić rekao da oni koji imaju preklapanja neka mu se jave da će imati kolokvij 3.2. Pa mene sad zanima zna li se satnica.
A ako je i redovan rok gdje piše u koliko je sati ispit??
 

*tamarica*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da ali ima preklapanja u petak sa seminarom iz javnog menađmenta. Pa je prof. Gerić rekao da oni koji imaju preklapanja neka mu se jave da će imati kolokvij 3.2. Pa mene sad zanima zna li se satnica.
A ako je i redovan rok gdje piše u koliko je sati ispit??
svi izlazimo na kolokvij 31.1. bez obzira na preklapanje sa seminarom jer smo s prof. Đulabićem dogovorili da možemo izostati 31.! tako da je 3. 2. normalan redovni rok i upis ocjena za one koji su položili kolokvije, makar je prof. Gerić rekao da rok vjerojatno neće biti 3. 2., nego jedan dan u tome tjednu.


jel treba učiti zakonsku regulativu el.potpisa / zakon o el.ispravi?? ili ne?? :OOOO
pročitaj da znaš o čem se radi, al odredbe ne treba učiti napamet. tak su bar rekli.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
4 razine modela organizacije, koji zakoni izravno uređuju elektronički potpis, hash algoritam objasniti, koje smjernice treba dati strategija
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mi smo radili na predavanjima servisno orijentirane arhitekture- kako je građena i čemu služi, komponente, zakonsku regulativu za IT, elektronički potpis, implementaciju IT u organizaciju znači kako se uopće procjenjuje spremnost organizacije za uvođenje nove ili promjenu stare tehnologije, strateško planiranje pri uvođenju IT, modele zrelosti organizacije koji se upotrebljavaju kod uvođenja IT...
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege i kolegice, dal netko suta izlazi na redovan rok iz IKT?
Na studomatu piše da se održava u Gundulićevoj, u dvorani u kojoj smo imali predavanja, u 16.30. Jel tako?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks