AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informacijsko-komunikacijska tehnologija u javnoj upravi

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
hvala, a jel znaš kakav je ispit (usmeni, pismeni)
To za sada niti mi ne znamo jer smo tijekom predavanja čuli o nekoliko različitih varijanti ispita kako su predavanja odmicala pa ne znamo(tj ovi kolege s kojima kontaktiram) točno. Ali pretpostavka je da je komplet pismeno+usmeno
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Još se nezna kada će biti kolokvij.
Probat će se dogovoriti za 29.01.
Jer 31.01. nekolicini studenata to ne odgovara jer imaju seminarske obveze iz drugih predmeta.
Kolokvij će biti drugačije koncipiran. Biti će od 3 do 5 pitanja. Pisat će se kratko, oko 20 minuta. Nakon kolokvija odmah slijedi usmeni.
O konačnom terminu kolokvija biti ćemo obaviješteni putem emaila.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Još se nezna kada će biti kolokvij.
Probat će se dogovoriti za 29.01.
Jer 31.01. nekolicini studenata to ne odgovara jer imaju seminarske obveze iz drugih predmeta.
Kolokvij će biti drugačije koncipiran. Biti će od 3 do 5 pitanja. Pisat će se kratko, oko 20 minuta. Nakon kolokvija odmah slijedi usmeni.
O konačnom terminu kolokvija biti ćemo obaviješteni putem emaila.
Dakle kolokvij je 31.1.
Oni koji ne mogu imaju mogućnost da jave profesoru pa da dođu u vrijeme kada je redovni rok.
Inače, što se tiče cijelog koncepta kolokvija meni je nejasno kako nama taj kolokvij išta olakšava a zapravo mislim da nam otežava(barem vremenski). Naime, ako za taj dan kada se piše 2.kolokvij moram učiti/ponavljati i gradivo iz drugog kolokvija ali uz to i gradivo iz prvog(jer nakon kolokvija slijedi odmah usmeni koji se odnosi na CIJELO gradivo), onda sam mogao otići na rok, sve naučiti odjednom u 2mj i sve polagati odjednom i pismeno i usmeno(ako naučim svejedno mi je da li sve pišem ili samo dio pa sve odgovaram). A ne da u 12.mj potrošim nekoliko dana na učenje prvog kolokvija(možda sam tih dana imao i još nešto drugo za učenje) a to mi na kraju ništa ne donosi jer sad za drugi kolokvij moram ponovno učiti i gradivo iz prvog( a realno, gradivo nije tak pitka slikovnica baš da mi je sve ostalo u glavi).
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, u pravu si zaista nam ništa ne znači kolokvij jer moramo opet odgovarati cijelo gradivo, a sami kolovij je vjerujem detaljniji nego ispit i već je to samo po sebi dovoljno da nas puste nakon prolaza na drugom kolokviju i to bez usmenog. U tom slučaju ti bi kolokviji imali svoju svrhu tj. gradivo bi polagali u dva dijela kao što je slučaj sa sudskom kontrolom gdje pišemo dio gradiva u prvom kolokviju, a onda pišemo i odgovaramo samo drugi dio gradiva.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da, u pravu si zaista nam ništa ne znači kolokvij jer moramo opet odgovarati cijelo gradivo, a sami kolovij je vjerujem detaljniji nego ispit i već je to samo po sebi dovoljno da nas puste nakon prolaza na drugom kolokviju i to bez usmenog. U tom slučaju ti bi kolokviji imali svoju svrhu tj. gradivo bi polagali u dva dijela kao što je slučaj sa sudskom kontrolom gdje pišemo dio gradiva u prvom kolokviju, a onda pišemo i odgovaramo samo drugi dio gradiva.
A posebno još ako nam je ovo izborni kolegij.
Razočaran sam, ali nadam se da će se ti nedostaci i nelogičnosti idućih godina otkloniti.
Ako želimo ići prema nekim modernim obrazovnim programima za javnu upravu.
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam isto definitvno razočarana konceptom kolokvija.
U potpunosti se slažem sa gore napisanim.
Provjeravala sam malo rokove prijave ispita.
Ispit na redovnom roku potrebno je prijaviti do 28.01. a eventualno ga odjaviti do 31.01. do 11.00 sati.
Sada se mi tu nameće pitanje: dali trebamo svakako prijaviti ispit za redovan rok pa da oni koji prođu kolokvij dođu na upis ocjene? A što će biti sa onim studentima koji padnu kolokvij?
Mislim da se prijava ispita svakako mora izvršiti. Oni koji prođu kolokvij + usmeni, na redovan rok si dođu po ocjenu. A oni studenti koji će pasti kolokvij, pojaviti će se na redovnom roku 03.02.
Razmišljam naglas pa molm da me ispravite ako griješim.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam isto definitvno razočarana konceptom kolokvija.
U potpunosti se slažem sa gore napisanim.
Provjeravala sam malo rokove prijave ispita.
Ispit na redovnom roku potrebno je prijaviti do 28.01. a eventualno ga odjaviti do 31.01. do 11.00 sati.
Sada se mi tu nameće pitanje: dali trebamo svakako prijaviti ispit za redovan rok pa da oni koji prođu kolokvij dođu na upis ocjene? A što će biti sa onim studentima koji padnu kolokvij?
Mislim da se prijava ispita svakako mora izvršiti. Oni koji prođu kolokvij + usmeni, na redovan rok si dođu po ocjenu. A oni studenti koji će pasti kolokvij, pojaviti će se na redovnom roku 03.02.
Razmišljam naglas pa molm da me ispravite ako griješim.
Tako je, mora se sve sada prijavljivati ''službeno'' na studomat, jer te bez prijave nema u zapisniku a zapisnik se mora predati u referadu sa upisanom ocjenom.
On topic-kad malo kompariram ovaj i neke druge izborne predmete, pa koliko je gradivo ovog kolegija kompleksnije(većini sudeći po komentarima nakon odslušanih 80% predavanja) od npr socijalne politike(a čije gradivo mislim da nam većini ipak više puta praktično koristi i u životu,ne samo u poslu) a koliko je ispit iz socijalne koncipiran lakše od ovoga. Ima još primjera. Ja sam osobno u početku bio dosta zadovoljan što su mi predavanja iz ovog predmeta pružila pogled u neke druge, za naš fakultet netipične sfere i poglede. Pa i ovo zadnje predavanje je bilo baš zanimljivo. Ali pitam se zašto takav način koncipiranja kolokvija, i generalno-čemu tolika nejednakost na pojednim izbornim predmetima između kriterija koje treba ispuniti za polaganje ispita, kome to ide u korist, nikome.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tko će to znati. Mislim da je maksimum 80 bodova na kolokvijima i još 20 bodova na usmenom, tj 100 sveukupno.
Što bi značilo da ako na oba dva kolokvija dobiješ max bodova i dalje moraš na usmeni(što je stroži kriterij i od Kregarovog) gdje ti se daje mogućnost da dobiješ 4 ili 5.
Naravno ako si na prvom kolokviju imao 3 boda onda se treba zapitati ima li smisla ići na drugi(uvijek ima nekog smisla, pitanje je ima li realne koristi).
Mene samo zanima zbog čega je bilo riječi da neće biti usmenog ako oba kolokvija riješimo dobro pa se to iz nekog razloga promijenilo.
Kolege,

ja sam shvatila na slijedeći način i tako si i bilježila dok je govorio...dakle:
1. prvi kolokvij nije eliminacijski što znači da na drugi možem opet izaći svi
2. drugi kolokvij obuhvaća samo drugi dio gradiva
3. sastojati će se od 3 do 5 pitanja, za odgovor po 5 minuta (znači piše se nekih 20 min) i imati će maksimalno 60 bodova (40 prvi i 60 drugi)
3. 60 bodova je potrebno skupiti za dvojku ( prvi + drugi kolokvij)
4. kolokvij odmah isti dan gleda i onda je rekao ovako:
" U pravilu petice odmah samo upisujemo. Četvorkama postavimo jedno pitanje. Ostalima koje pitanje više, već prema rezulatima kolokvija.
Obično su to pitanja: znaš? Ne znaš? Tako je u pravilu kod kolege, a mislim da će vam on biti na drugom kolokviju. Usmeni dio obuhvaća cijelo gradivo, ali ako bude bio prof. Vrček obično je naglasak na onom što je on predavao"

Za redovan rok/ispit rekao je da se sastoji od pismenog i odmah usmenog dijela.

A ovo, kad/šta/gdje/preko čega i da li se uopće trebamo prijaviti za kolokvij, ne znam i nije ništa govorio. Iskreno vjerujem da ni oni to još ne znaju.
Logika mi nalaže da, obzirom da treba biti evidentirano, vjerojatno se prije drugog kolokvija budemo morali prijaviti preko studomata kao za ovaj prvi redovni rok, onda će se tu evidentirati ocjene koje smo dobili temeljem kolokvija, a u index ih dobijamo odmah 31.01.2014. Tako barem zaključujem iz prije gore navedenog!

I sad se postavlja pitanje što ako ne izađemo na kolokvij, a ne uspijemo odjaviti rok (odjava je koliko mi se čini baš do 31.01.)? Da li to znači da će nam se evidentirati kao pad?
Ili kako to misle sprovesti ako se pak ne prijavljujemo? Na taj način ćemo propustiti vrijeme prijave za prvi rok (onda ne možemo niti izaći na njega redovno ako ne prođemo kroz te kolokvije). A ako prođemo, da li ćemo se onda samo formalno prijaviljivati na drugi rok pa će na taj način biti evidentirana ocjena preko studomata i u tim, kaj već, zapisnicima?

Ukratko, mislim da ih moramo s tim pitanjima "zasipati" u petak.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege,

ja sam shvatila na slijedeći način i tako si i bilježila dok je govorio...dakle:
1. prvi kolokvij nije eliminacijski što znači da na drugi možem opet izaći svi
2. drugi kolokvij obuhvaća samo drugi dio gradiva
3. sastojati će se od 3 do 5 pitanja, za odgovor po 5 minuta (znači piše se nekih 20 min) i imati će maksimalno 60 bodova (40 prvi i 60 drugi)
3. 60 bodova je potrebno skupiti za dvojku ( prvi + drugi kolokvij)
4. kolokvij odmah isti dan gleda i onda je rekao ovako:
" U pravilu petice odmah samo upisujemo. Četvorkama postavimo jedno pitanje. Ostalima koje pitanje više, već prema rezulatima kolokvija.
Obično su to pitanja: znaš? Ne znaš? Tako je u pravilu kod kolege, a mislim da će vam on biti na drugom kolokviju. Usmeni dio obuhvaća cijelo gradivo, ali ako bude bio prof. Vrček obično je naglasak na onom što je on predavao"

Za redovan rok/ispit rekao je da se sastoji od pismenog i odmah usmenog dijela.

A ovo, kad/šta/gdje/preko čega i da li se uopće trebamo prijaviti za kolokvij, ne znam i nije ništa govorio. Iskreno vjerujem da ni oni to još ne znaju.
Logika mi nalaže da, obzirom da treba biti evidentirano, vjerojatno se prije drugog kolokvija budemo morali prijaviti preko studomata kao za ovaj prvi redovni rok, onda će se tu evidentirati ocjene koje smo dobili temeljem kolokvija, a u index ih dobijamo odmah 31.01.2014. Tako barem zaključujem iz prije gore navedenog!

I sad se postavlja pitanje što ako ne izađemo na kolokvij, a ne uspijemo odjaviti rok (odjava je koliko mi se čini baš do 31.01.)? Da li to znači da će nam se evidentirati kao pad?
Ili kako to misle sprovesti ako se pak ne prijavljujemo? Na taj način ćemo propustiti vrijeme prijave za prvi rok (onda ne možemo niti izaći na njega redovno ako ne prođemo kroz te kolokvije). A ako prođemo, da li ćemo se onda samo formalno prijaviljivati na drugi rok pa će na taj način biti evidentirana ocjena preko studomata i u tim, kaj već, zapisnicima?

Ukratko, mislim da ih moramo s tim pitanjima "zasipati" u petak.
Sto milijardi pitanja i nejasnoća, i to na svim predmetima(skoro svima,ok).
Ali to je tak kad si jedan od bijelih zečeva u nečemu ovog reda veličine, očito.
Nismo lavovi sa ENA-e, do toga ima ponešto svjetlosnih godina evolucije.
Ali slažem se, treba ih sve pitati.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam uspjela izaći s posla i otišla sam na konzultacije kod prof. Đulabića te mu izložila problem preklapanja termina 2 kolokvija IKT-a s terminima izvanrednih studenata koji smo seminaristi javnog menagementa.
Skrenula sam mu pozornost da smo pokušali pronaći rješenje s profesorima s IKT-a no međutim neuspješno i priupitala da li postoji ikakva mogućnost da se nekako ipak omogući da ne propustimo taj kolokvij a da ne ugrozimo svoje seminarske obveze.
Profesor je sve s strpljenjem poslušao i rekao da je već donekle upoznat s problemom no da ovog trenutka ne može ponuditi rješenje. Rekao je da ćemo na predavanju vidjeti koliko nas ima koji imamo takav problem pa da ćemo onda sukladno tome svakako pokušati pronaći zadovoljavajuće rješenje.
Eto, dobra volja postoji i meni je ostao dojam da će se potruditi naći rješenje.
Pitao me je dal predlažem neki drugi termin i koji, kada? Naravno da to nisam mogla u ime svih nas odgovoriti, pa je ponovio da ćemo sve dogovoriti na predavanju.
Bilo bi znači dobro, svima kojima je stalo i bitno, da se pojave 23. i 24. na predavanju!
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je vama jasno gradivo za drugi kolokvij i što bi od one mase podataka trebalo naučiti, a što ne? Koliko će nas uopće proći s obzirom na visoke kriterije za prolaz?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li je vama jasno gradivo za drugi kolokvij i što bi od one mase podataka trebalo naučiti, a što ne? Koliko će nas uopće proći s obzirom na visoke kriterije za prolaz?
Mislim da će napredni elektronički (da ne kažem digitalni) potpis biti zasigurno.
Idući puta bi trebali pitati profesora da nam kaže što će biti točno.
 

987654321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e pipl jel se zna zašto predavanja nisu objavljena na onoj stranici od foi-a obzirom da je rekao da će biti tokom vikenda? ili sam možda nešto propustio?
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e pipl jel se zna zašto predavanja nisu objavljena na onoj stranici od foi-a obzirom da je rekao da će biti tokom vikenda? ili sam možda nešto propustio?
Jučer sam poslala mail s pitanjem kada će objaviti predavanja za drugi kolokvij...
Javim kad odogovore!
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko zna koje prezentacije ulaze u drugi kolokvij?
IKT kao strateška platforma
Elektronički potpis
Ono nešto u naslovu vezano za zakonsku regulativu
I trebao je prof Gerić staviti još onaj dio o sigurnosti i zaštiti IS ( rekao je da je već stavljeno ali da se treba aktivirati tek oko 7 sati, sinoć se nije, a danas nisam stigla pogledati)

Tako sam ja bar shvatila...

IKT kao strateška platforma
Elektronički potpis
Ono nešto u naslovu vezano za zakonsku regulativu
I trebao je prof Gerić staviti još onaj dio o sigurnosti i zaštiti IS ( rekao je da je već stavljeno ali da se treba aktivirati tek oko 7 sati, sinoć se nije, a danas nisam stigla pogledati)

Tako sam ja bar shvatila...
Objavljena je i zadnja prezentacija vezana za zaštitu i sigurnost IS (dio gradiva za 2 kolokvij)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks