AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

E-uprava

martina_sk

Administrator
jučer sam položila e-upravu kod muse. prof je dobra, blaga je i brzo to bude gotovo, nekih 5-10 min. pitala me što je e-uprava, digitalna podjela i digitalna podjela (ili možda e-uprava) u hrvatskoj. na brzinu je pregledala što sam napisala iz samostalnog zadatka. 3 sam dobila. ako učite kvalitetno 4-5 dana lako možete dobiti 5. i orjentirajte se najviše na njen članak (najbitnije), onih par stranica iz njene knjige i članak koji smo prevodili s engleskog od Browna.
kolegica koji je prošli rok odgovarala dobila je 4 i pitala ju je što je digitalna podjela i kako ju smanjiti, što je e-uprava, faze razvoja e-uprave (faza portala, faza djelomičnog pružanja usluga), što joj je bilo zanimljivo u tekstu kojeg smo prevodili i je li čitala koju od onih web stranica.
 

martina_sk

Administrator
Kakav je to samostalni zadatak?Dali ga sam odredujem ili mi ga Musa da???
musa. jesi joj se javila mailom? ako jesi trebala ti je poslati, tj opisati zadatak... trebaš izabrati jednu od dvije internet stranice i s nje sažeti što si naučila o e-upravi.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege imam pitanje,planiram upisati ovaj ispit kao izborni u 3.godini,kakvi su dojmovi,jel teško? Da li mogu ovaj ispit polagat kad želim (pošto vanredno studiram) ili moram čekat rok koji profesorica Musa odredi? hvala
 

martina_sk

Administrator
Kolege imam pitanje,planiram upisati ovaj ispit kao izborni u 3.godini,kakvi su dojmovi,jel teško? Da li mogu ovaj ispit polagat kad želim (pošto vanredno studiram) ili moram čekat rok koji profesorica Musa odredi? hvala
nije teško. ovisi kako učiš, možeš za 3-5 dana naučiti za 3. musa je blaga. ako si izvanredno možeš polagati kad hoćeš kao i ostale predmete. i rekla je da će sljedeće godine biti predavanja jer je ove pogriješila, da je na kraju ispalo da je oko 15 ljudi upisalo i nije bilo razloga da nema predavanja. al ako si izvanredni, naravno da ne moraš ići na predavanja.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
nije teško. ovisi kako učiš, možeš za 3-5 dana naučiti za 3. musa je blaga. ako si izvanredno možeš polagati kad hoćeš kao i ostale predmete. i rekla je da će sljedeće godine biti predavanja jer je ove pogriješila, da je na kraju ispalo da je oko 15 ljudi upisalo i nije bilo razloga da nema predavanja. al ako si izvanredni, naravno da ne moraš ići na predavanja.
hvala ti kolegice,daj mi samo još reci,vezano općenito uz izborne ispite,znači mogu upisati koji god želim od ponuđenih,da li se mora ostvariti neka najmanja kvota studenata da bi se održavala predavanja ili ako npr. jedan izborni upišu samo 5 studenata- da li se onda taj izborni ukida za akademsku godinu ili nije važno koliko ih studenata upiše...
 

martina_sk

Administrator
hvala ti kolegice,daj mi samo još reci,vezano općenito uz izborne ispite,znači mogu upisati koji god želim od ponuđenih,da li se mora ostvariti neka najmanja kvota studenata da bi se održavala predavanja ili ako npr. jedan izborni upišu samo 5 studenata- da li se onda taj izborni ukida za akademsku godinu ili nije važno koliko ih studenata upiše...
ako ima manje od 5 studenata ne održavaju se predavanja, samo normalno izlaziš na ispit. ali ne znam kako oni to provjeravaju jer tako je kao bilo s e-upravom ove godine i na kraju je ispalo da je puno više ljudi upisalo. inače možeš upisati bilo koji, ali može se upisati do određenog broja, ne znam koliko niti kako to određuju, ali neki se brzo popune kao npr izborni sustavi.
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ljudi,dajte molim vas recite mi,izašla bih ovaj ispit sad u 11.mjesecu i javila sam se prof. ali ona je odgovorila da kada završe upisi, svi studenti će dobiti obavještenje o tome što treba iz ovog ispita i evo ona ništa ne javlja...Ima literatura u onom izvedbenom planu,ali za određene dijelove literature se potrebno javiti prof. Što sad raditi?I dajte molim vas recite gdje nabviti one knjige od Koprića,... potrebne za ovaj ispit?Hvala unaprijed!
 

martina_sk

Administrator
Što sad raditi?I dajte molim vas recite gdje nabviti one knjige od Koprića,... potrebne za ovaj ispit?Hvala unaprijed!
čekaj još malo da se javi jer vjerojatno upisi nisu još do kraja provedeni u sustavu. a ako se ne javi opet joj pošalji mail i objasni da hoćeš na ispit u 11 mj pa ti zato treba literatura. ali sigurno ti ne treba više od tjedan dana učenja. a koprićeva knjiga ima u biblioteci pravnog.
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
čekaj još malo da se javi jer vjerojatno upisi nisu još do kraja provedeni u sustavu. a ako se ne javi opet joj pošalji mail i objasni da hoćeš na ispit u 11 mj pa ti zato treba literatura. ali sigurno ti ne treba više od tjedan dana učenja. a koprićeva knjiga ima u biblioteci pravnog.
Hvala ti puno! Ajd valjda će se javiti...
 

zoks3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bok, jel netko izašao na e-upravu sad u 11mj, mislim to spremit za 2mj,al bilo je riječi o nekom javljanju profesorici pa sad neznam dal je samo ova literatura:
Obavezna literatura:

o Musa, A. (2011) E-uprava. Zagreb: Institut za javnu upravu

o Koprić, I. (1999) Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama. Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu, str. 87-109, 118-124, 230-256.

o Vlada Republike Hrvatske (2009) Strategija razvoja elektroničke uprave u RH, 2009-2012.
ili se treba javiti prof.thanks ;)
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali zna netko mozda odgovor na pitanje Uloge sudionika u elektronički podržanoj upravi i elektroničkom poslovanju? vidim da je medu pitanjima a nemogu ga nigdje pronaći...hvala :)
 

Sanja_19_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej..bilo je ok..ja sam dobila 4, pitanja: što je e-uprava, one 4 posljedice provođenja e-uprave, što je tehnologija, eu i informacijsko društvo..lagana pitanja
 

rita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam isto dobila 4. Pitanja: Poticaji uvođenju E-uprave po Brownu (one 3 evolucije), što je digitalna podjela i vrste i kako utječe informatizacija na korupciju. Ugodan ispit
 

Akrap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav ljudi iz čeg da učim ovaj predmet jel može neko kazat???i kolko vremenski treba za naučit? hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks