AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Apsolventska godina

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene zanima ovo sad: s obzirom da sam drugu redovno upisala,znači 2 godine studiram sad, i ostalo mi je još 7 ispita sa druge..da li ja mogu pisat pad, pa da imam još godinu iza prava, il moram apsolventsku? po ovome šta sam čitala, imam pravo samo jednu apsolventsku s pravima upisat?
šta onda ako pišem pad, pa one tamo godine pišem apsolventsku??
Svi studenti koji su upisali redovno drugu godinu, odslusali predavanja i skupili sve potpise - upisuju apsolventsku bez obzira na to koliko im je ispita ostalo! Svaki student ima pravo dva puta upisati apsolventsku.

Ako ce se nesto promijeniti u vezi placanja, biti cemo na vrijeme obavjesteni :)

mail: [email protected]
 

amanda

love
dragi studenti-
1.pod prvanim smo fakultetom, ali papiri su jos u procesu pa cemo o tome vise iduce akademske godine.
2. dekanski rok ce od sada svake godine biti jer to prakticira pravni fakultet! datum prijava i polaganja ispita ce biti naknadno odlucen pa vam neznam jos reci kada ce tocno biti!
3. prag je spusten na 42 ects boda, ali samo ove godine jos jer se iduce godine o tome nemoze raspravljati osto smo pod pravnim fakultetom!
4. peticija za priznavanje ispita unatoc 10 ects bodova je ...ismijana i bila bi krsenje nekih njihovih necega.. to nije odobreno niti ce ikada biti!
..
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze li mi netko odgovoriti, tko zna.. upisala sam redovno apsolventsku, imam još 12 ispita i diplomski, pa ne vjerujem da cu to rijesiti do 9 mj. ako sljed god opet upisem apsolventsku- imam li studenska prava i dalje ili ne.. ove god mi je cetvrta godina da studiram
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
moze li mi netko odgovoriti, tko zna.. upisala sam redovno apsolventsku, imam još 12 ispita i diplomski, pa ne vjerujem da cu to rijesiti do 9 mj. ako sljed god opet upisem apsolventsku- imam li studenska prava i dalje ili ne.. ove god mi je cetvrta godina da studiram
moraš preći onda na izvanredno studiranje,maksimalni broj godina redovnog studiranja na poreznom je 4 godine.
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze li mi netko odgovoriti, tko zna.. upisala sam redovno apsolventsku, imam još 12 ispita i diplomski, pa ne vjerujem da cu to rijesiti do 9 mj. ako sljed god opet upisem apsolventsku- imam li studenska prava i dalje ili ne.. ove god mi je cetvrta godina da studiram
Ako iskoristiš 4 godine studentskih prava, te slijedeće godine ostaješ redovni students pravom reguliranja ispita, no bez iksice i ostalih prava. Jednom kad si redovni student kao apsolvent ostaješ takav, ne prelaziš na izvanredne.
To je kod mene sada slučaj.
:laughing:
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako iskoristiš 4 godine studentskih prava, te slijedeće godine ostaješ redovni students pravom reguliranja ispita, no bez iksice i ostalih prava. Jednom kad si redovni student kao apsolvent ostaješ takav, ne prelaziš na izvanredne.
To je kod mene sada slučaj.
:laughing:
a koja su to ostala prava, pravo na bespl prijevoz i dopunsko??
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nakon dvije apsolventske godine, sada su mi regulirali pravo polaganja ispita, zanima me dali se vodim kao redovni ili izvanredni student? molim pomoc ako je netko u istoj situaciji ili tko zna :)
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me, redovan sam student, ali sad cu upisati 2. put apsolventsku. znam da moram platiti,ali koliko? jel cijena za sve ista ili se drugacije racuna?
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
PARDONIRAM, Sve ODGOVORE SAM NAŠLA NA PRVOJ STRANICI :)

Tehnicko pitanje - da li se moze upisati apsolventska godina ako mi je ostao ispit sa 1. godine?
i koja je uopce razlika izmedu apsolventske i normalno upisane 2. godine studija?osim u cijeni 1ECTS boda..
dakle , prosle godine sam upisala prvi puta 2. godinu na poreznom i sada bi trebala/mogla/isplati mi se sto?
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
PARDONIRAM, Sve ODGOVORE SAM NAŠLA NA PRVOJ STRANICI :)

Tehnicko pitanje - da li se moze upisati apsolventska godina ako mi je ostao ispit sa 1. godine?
i koja je uopce razlika izmedu apsolventske i normalno upisane 2. godine studija?osim u cijeni 1ECTS boda..
dakle , prosle godine sam upisala prvi puta 2. godinu na poreznom i sada bi trebala/mogla/isplati mi se sto?
ako si odslusala drugu godinu i imas sve potpise,upisujes apsolventsku.bez obzira sto imas taj ispit s prve god.
 

iwanasi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prvi put upisujem apsolventsku, redovan student. Zanima me hoću li imat pravo na ZET kartu?
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako iskoristiš 4 godine studentskih prava, te slijedeće godine ostaješ redovni students pravom reguliranja ispita, no bez iksice i ostalih prava. Jednom kad si redovni student kao apsolvent ostaješ takav, ne prelaziš na izvanredne.
To je kod mene sada slučaj.
:laughing:
Do kad mozemo tako? Ja sam u istoj situaciji. Dali mogu polagati ispite s 2.god ako nisam polozila gradjansko? Koci me totalno :confused2:
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
do kada traju prava ako upisujes apsolventsku samo s diplomskim? dali traju isto godinu dana ili manje posto imas samo diplomski napravit? i jel mozes upisat u to vrijeme drugi fakultet ali kao redovan student?
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
do kada traju prava ako upisujes apsolventsku samo s diplomskim? dali traju isto godinu dana ili manje posto imas samo diplomski napravit? i jel mozes upisat u to vrijeme drugi fakultet ali kao redovan student?
godinu dana, a za ovo drugo neznam :happy:
 

tIn@

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, mene zanima što točno znači to regulirano pravo polaganja ispita? Naime ja sam na poreznom studiju izvanredan student i ove godine sam upisala apsolventsku ( jer nisam mogla pad) i sada su mi rekli da imam regulirano pravo polaganje ispita do 30.9.2013. Ako mi netko to može objasniti? Hvala unaprijed :)
 

MONIKA BOR

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
do kada traju prava ako upisujes apsolventsku samo s diplomskim? dali traju isto godinu dana ili manje posto imas samo diplomski napravit? i jel mozes upisat u to vrijeme drugi fakultet ali kao redovan student?
Kad upišeš apsolventsku godinu, na predzadnjoj stranici indeksa (ondje gdje su i liječnički pregledi) ti lupe štambilj s datumom do kad si apsolvent, tj. do kad imaš prava. Jedino ne znam ako to vrijedi i u slučaju da prije tog datuma obraniš diplomski... Vjerujem da možeš upisat i neki drugi faks redovno ako to mogu i oni koji negdje studiraju izvanredno pa upišu redovno još i drugi studij da si zadrže studentska prava. :)
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kad upišeš apsolventsku godinu, na predzadnjoj stranici indeksa (ondje gdje su i liječnički pregledi) ti lupe štambilj s datumom do kad si apsolvent, tj. do kad imaš prava. Jedino ne znam ako to vrijedi i u slučaju da prije tog datuma obraniš diplomski... Vjerujem da možeš upisat i neki drugi faks redovno ako to mogu i oni koji negdje studiraju izvanredno pa upišu redovno još i drugi studij da si zadrže studentska prava. :)
vrijede joj dok ne obrani diplomski ;)
 

lala77

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje.
Upisala sam fax redovno 09', nakon toga 1 godinu parcijale, pa 'čistu' drugu godinu, pa apsolventsku - i dalje vučem nesretno građansko i organizaciju, i dakle ove godine ću iskoristiti svoje pravo od 4 godine redovnog studiranja.. Što me čeka na jesen (uspjela/neuspjela riješiti ova dva)... Ako ne uspijem - to bi značilo da u ove zadnje dvije godine nisam sakupila preko 35 bodova i tom logikom bi trebala gubiti pravo studiranja (ili su to neke čudne priče?) - dok s druge strane znam ljude koji su sa tom situacijom nastavili sa drugom apsolventskom - kao 'redovni' s pravom polaganja bez studentskih prava.. je li to sigurno tako?
I još jedno - može li se u toku godine prebaciti na vanredno?
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li ce svi apsolventi koji su trebali diplomirati ove godine upisivati 3 godinu i ako ima onih koji ne zele upisivati trecu godinu?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks