AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Apsolventska godina

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

To je glupost, jer oni koji do sad nisu plačali, a nisu još završili moraju sad plačat, ali samo 1950 kn, a vi koji ste i do sad plačali, apsolventsku plačate više.
Bio sam kod Sanje u referadi i pitao u vezi apsolventske! Ako se prvi put upisuje, a student je na teret ministarstva, NE plaća se ništa, a ako 2 put upisuje apsolventsku (a bio je na teret ministarstva) onda plaća 1950 kn! Tu istu cijenu plaćaju i REDOVNI UZ OSOBNE POTREBE KOJI PRVI PUT UPISUJU APSOLVENTSKU! :wink:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Bio sam kod Sanje u referadi i pitao u vezi apsolventske! Ako se prvi put upisuje, a student je na teret ministarstva, NE plaća se ništa, a ako 2 put upisuje apsolventsku (a bio je na teret ministarstva) onda plaća 1950 kn! Tu istu cijenu plaćaju i REDOVNI UZ OSOBNE POTREBE KOJI PRVI PUT UPISUJU APSOLVENTSKU! :wink:
hm kod Sanje... ja sam prošli tjedan pitala kod tete Božice...
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ja sam već napisala ranije da ako ste upisani uz teret ministarstva imaš pravo 3 godine studirati besplatno šta god upisivala (pad,drugu,apsolventsku), a od 4.godine studiranja nadalje plaćate sami!Provjereno, jer sam i sama bila u takvoj situaciji prošle godine!
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ja sam već napisala ranije da ako ste upisani uz teret ministarstva imaš pravo 3 godine studirati besplatno šta god upisivala (pad,drugu,apsolventsku), a od 4.godine studiranja nadalje plaćate sami!Provjereno, jer sam i sama bila u takvoj situaciji prošle godine!
To je jasno, ali cura pita da ako je DO SADA PLAĆALA, jel apsolventsku sada upisuje besplatno... to mi nema baš neke logike. Oni koji su upisali redovno sa plačanjem, oni i apsolventku trebaju platiti.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porez na dohodak

hvala vam cure na savjetima!!! još kad bute imale vremena, da nam svima skupa natipkate kaj trebamo kad upisujemo 1.puta apsolventsku godinu, kao redovan student bez plaćanja..potvrda neka? kaj s onim za pokaz? jel još mogu dobiti ga, ikao sam apsolvent???žig da sam položila predmete s prve godine imam..tete u referadi mi uvijek drukčije vele, pa reko da pitam vas koje ste to vjerojatno prošle..puno puno hvala...
Za upis apsolventske samo kupiš u našoj knjižari uplatnicu i platiš pa s tim dođeš kod tete Sanje ( dolje soba 3a) ona ti testira i upiše do kada ti vrijedi apsolventska ( god. dana)... za pokaz moraš kupit potvrdu ( uvjerenje) za apsolvente, to ti više nije ona potvrda koju si do sad kupovala negoto neko uvjerenje i naglasi da si apsolvent, gore kod tete Božice potvrdiš... i to ti je to :)
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

do 15.10. su upisi za sve.
Ja mislim da se apsolventi moraju upisati do 30.9., tak je pisalo na oglasnoj ploči ispred Sanjine referade, jer apsolventi nisu nužno vezani za dekanski rok, ali ne znam, možda se fakat sve pomaknulo! Nisam bio zadnjih dana na faksu, tak da je bolje još provjeritit!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

jel mi moze netko malo detaljnije objasnit apsolventsku godinu?? kad se upisuje, zasto, koliko se placa??
please
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

jel mi moze netko malo detaljnije objasnit apsolventsku godinu?? kad se upisuje, zasto, koliko se placa??
please
Apsolventska godina se upisuje kad odslušaš 2 godinu, a ne položiš ispite s 2 godine do 9 mjeseca!

Upisuje se zato da položiš predmete koji su ti ostali i da napišeš i obraniš diplomski rad, drugim riječima, da u toj godini diplomiraš!

Ako si redovni student bez plaćanja, onda prvu apsolventsku ne plaćaš (osim 300 kn upisnine), a ako si uz plaćanje, onda ti je 1950 kn (mislim)!

Ako si redovni bez plaćanja, ali ni u apsolventskoj godini ne uspiješ diplomirati, onda uspisuješ još jednom apsolventsku, ali plaćaš 1950 kn!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Apsolventska godina se upisuje kad odslušaš 2 godinu, a ne položiš ispite s 2 godine do 9 mjeseca!

Upisuje se zato da položiš predmete koji su ti ostali i da napišeš i obraniš diplomski rad, drugim riječima, da u toj godini diplomiraš!

Ako si redovni student bez plaćanja, onda prvu apsolventsku ne plaćaš (osim 300 kn upisnine), a ako si uz plaćanje, onda ti je 1950 kn (mislim)!

Ako si redovni bez plaćanja, ali ni u apsolventskoj godini ne uspiješ diplomirati, onda uspisuješ još jednom apsolventsku, ali plaćaš 1950 kn!
a jel postoje neki posebni uvjeti??
jel važno koliko mi je predmeta ostalo, ili moram imati određen broj ects bodova??
sorry kaj gnjavim:wink5:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

a jel postoje neki posebni uvjeti??
jel važno koliko mi je predmeta ostalo, ili moram imati određen broj ects bodova??
sorry kaj gnjavim:wink5:
Ne, nije bitno koliko ti je ispita ostalo, ali ih moraš riješiti u apsolventskoj god. , ako ih ne riješiš onda će ti produljiti apsolventsku na još pola godine, ali onda mislim da se nešto plačaju ispiti!
 

Bruno

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

šta treba za upis apsolventske,s pravima,papir za upis, uplatnica 300kn, potvrde za dopunsko,sc,zet, kaj još?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Samo uplatnica koju kupiš u knjižari. Ništa drugo osim ovog navedenog. I da, ne kupuješ potvrde nego uvjerenja pošto si sad apsolvent, i naoružaj se sa strpljenjem, jer sam ja u petak čekala 5 h u redu. Sretno!
 

Leptirić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovako zanima me samo,dakle jel jedini uvjet za upis apsolventske godine na poreznom studiju,da je cista prva godina...bez obzira koliko ostalo predmeta iz druge godine,da li redoviti studenti koji su upisali uz placanje,a idu redovito godine bez parcijale isto placaju apolventsku godinu oko 1950 Kn,??
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovako zanima me samo,dakle jel jedini uvjet za upis apsolventske godine na poreznom studiju,da je cista prva godina...bez obzira koliko ostalo predmeta iz druge godine,da li redoviti studenti koji su upisali uz placanje,a idu redovito godine bez parcijale isto placaju apolventsku godinu oko 1950 Kn,??
Ako si redovno upisala 2 godinu (NE parcijalu), čak i da nisi položila sve ispite iz 1 god., ti u 9 mjesecu možeš upisati apsolventsku, budući da studij traje 2 god.!
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
placa se diplomski 150kn( jer iznosi 3 ECTS boda) + 300kn upisnine+ 50kn/ispitu koji su ti ostali... za apsolvente, redovne... bila dns kod Sanje i ona mi tak objasnila... :)
 

hrca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel se moze apsolventska produziti za jos 6.mj kad ti isteknu prava u 9-om mjesecu???hvala...
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna tko da li se moze apsolventska platiti na rate
Mislim da može. A sad procedura oko toga...vjerojatno moraš napisati neku molbu i navesti razloge zbog kojih tražiš plaćanje na rate.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks