AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Apsolventska godina

go...ana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam išla pitati u referadu i ako mi ostane i građansko i organizacija mogu upisti apsolventsu, samo trebam testirati index.
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

danas sam išla pitati u referadu i ako mi ostane i građansko i organizacija mogu upisti apsolventsu, samo trebam testirati index.
Da, tako je. I ja sam to danas pitala...
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

a dali se svaki ispit jos dodatno placa, kao kod nekih fakulteta, ili ne? ostala su mi s prve godine dva ispita i vecina sa druge, znaci da ja mogu upisati tu apsolventsku godinu...
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

a dali se svaki ispit jos dodatno placa, kao kod nekih fakulteta, ili ne? ostala su mi s prve godine dva ispita i vecina sa druge, znaci da ja mogu upisati tu apsolventsku godinu...
Nakon druge upisuješ apsolventsku, bez obzira na ispite iz prve... a ispiti se ne plačaju.
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Plaćaš ju samo ako ne upišeš u roku, znači ako si upisivala redovno prvu, drugu godinu onda apsolventsku ne plaćaš... ako to nije slučaj, kao ni kod većine, onda se plača 1950 kn.
Sad sam vidjela ovaj post i iznenadila se. Upisala sam 1. god redovno, pa i drugu tako, jel to znaci da ja ne moram apsolventsku plačati? Sad upisujem apsolventsku...
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Sad sam vidjela ovaj post i iznenadila se. Upisala sam 1. god redovno, pa i drugu tako, jel to znaci da ja ne moram apsolventsku plačati? Sad upisujem apsolventsku...
NE plačaš... zašto bi plačala kad ideš iz godine u godinu redovno.
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

bok! imam jedno pitanjce za nekog tko zna... moja situacija je sljedeća:
2006.upisala fax
2007.upisala parcijalu( 4 ispita s 1.g) i dala 2 ispita s 1.g
2008/09. upisala 2.g i dala 3.ispit s 1.godine
e sad me zanima kod upisa 2009/10 posto mi je ostao onaj cetvrti ispit s 1.g, mogu li upisat apsolventsku i kolko cu morat platit? redovni student sam s plaćanjem... UNAPRIJED zahvaljujem svima koji mi bar nekaj odgovore:)
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

bok! imam jedno pitanjce za nekog tko zna... moja situacija je sljedeća:
2006.upisala fax
2007.upisala parcijalu( 4 ispita s 1.g) i dala 2 ispita s 1.g
2008/09. upisala 2.g i dala 3.ispit s 1.godine
e sad me zanima kod upisa 2009/10 posto mi je ostao onaj cetvrti ispit s 1.g, mogu li upisat apsolventsku i kolko cu morat platit? redovni student sam s plaćanjem... UNAPRIJED zahvaljujem svima koji mi bar nekaj odgovore:)
Bez obzira na taj jedan ispit upisuješ apsolventsku godinu... za plaćanje moraš pitati.
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Apsolventska godina je 1950kn! 1650 + 300kn školarine!
Može pitanje?- pitala sam u referadi za to placanje, i tete su mi rekle da ako sam redovno upisala 1., pa 2. godinu, i ako mi je ovo 1. apsolv.--da ne moram plačati nista. Jel to je tako?
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Je,ako si upisala bez plaćanja, imaš pravo 3 godine biti bez plaćanja, od 4. nadalje plaćaš!
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Kakva je procedura za upis u drugu godinu? Koje papire treba prikupiti i slicno?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Kakva je procedura za upis u drugu godinu? Koje papire treba prikupiti i slicno?

treba testirati indeks...

pa odeš u skriptarnicu da ti daju papire za upis druge godine.
papire ispuniš i uplatiš uplatnicu, zavisno kakav status imaš...

te papire odneseš teti u sobu broj 8 koja ti poštambilja index...

makar, to ti sve ovisi kod koga su štambilji :D

a u indeksu, na prvu praznu lijevu stranu upišeš zimski semestar, a na drugu praznu lijevu stranu ljetni.

ako ti je ostalo nepoloženih predmeta, upisuješ ih prije predmeta iz zimskog semestra... al opet to zavisi koju tetu pitaš... jedna veli da moraš ponovo upisivat, druga da ne moraš... uglavnom... pravac referada i pitaj :D
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Šta mi je sve potrebno kod upisivanja apsolventske godine???
testiraj index i kupi papire u skriptarnici.
niš posebno drugačije od standardnog upisa godine.
osim kaj se kupuju uvjerenja o apsolvenstkom statusu, a ne potvrde. (npr. za zdravstveno, za sc i tome slično...)


prošle godine je bilo omogućeno plaćanje u 2 rate, pa bude vjerojatno i druge.

najbolje sve pitati u referadi.



mene zanima... studenstka (apsolvenstka) prava mi ističu s 30.9., a imam još jedan ispit, al nema više rokova :D
dal se taj ispit bez problema može rješit na dekanskom (ako ga ofc bude), znači da se ne plaća ništ dodatno s obzirom da su prava istekla.
navodno se tak moglo prošle godine :cool:
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Samo da pitam, ako sad upisujem apsolventsku , kao, to znaci da mogu neogranicen br ispita prenjeti u tu godinu, jel? Jel to sve pišem u indeks, te predmete? ...i placam 1650+300kn upisnine, jel? Molim vas... Hvala
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

ne upisuješ ih ponovo sve u index. prenosiš sve.

da, taj iznos ide na opću uplatnicu, kak si upisivala i svaku godinu prije.
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

pomoć molim, dali netko zna...dali se prva apsolventska godina plaća ako smo do sada plaćali prve dvije godine studija???
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

To je glupost, jer oni koji do sad nisu plačali, a nisu još završili moraju sad plačat, ali samo 1950 kn, a vi koji ste i do sad plačali, apsolventsku plačate više.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks