AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

ZET-ov pokaz

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Zetov pokaz 2009/2010

tako je.
ali čini mi se da bi i oni koji su van zg-a trebali dobiti pokaz za zg, a
onda nadoplatiti za dodatne zone u kojima se voze.
treba zvati zet :happy:
to sam i ja nešt čula a sad kolko je tu istine nemam pojma
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Zetov pokaz 2009/2010

a ništa, podići ću još jedan prazan zahtjev, pa otić u pon do faksa i pitat.
 

kicho

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zetov pokaz 2009/2010

Zar ove godine nije ukinut besplatan prijevoz za đake osnovne i srednje škole, te studente?:confused2:
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Zetov pokaz 2009/2010

Zar ove godine nije ukinut besplatan prijevoz za đake osnovne i srednje škole, te studente?:confused2:
nije, još uvijek imamo to pravo..
naravni samo plačaš 30 kuna za izradu :)
 

Nina :)

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Besplatna godišnja ZET-ova iskaznica svima osim Zagrepčanima?‏

Živim u Zagrebu i student sam 1. godine ekonomije na privatnom faksu u Zaprešiću i želim Vam iznijeti jedan veliki apsurd i omalovažavanje građana grada Zagreba.

Naime, išao sam izraditi besplatnu ZET-ovu godšnju studentsku iskaznicu (iliti pokaz) za šk.god 2008/2009. Kada sam došao na Črnomerec rečeno mi je da to moram obaviti na Remizi. Došao sam tamo na što mu je službenik rekao da nemam pravo na iskaznicu. Kada sam ga pitao zašto rečeno mi je da faks nije u gradu Zagrebu i da mogu jedino platit i dobit iskaznicu.


1. na Črnomercu, stoji veliki natpis gdje piše da od 2006. god pravo na besplatnu god.iskaznicu imaju svi građani grada Zagreba


2. kada svako jutro idem na faks, sjednem u ZET-ov autobus linija 172 i vozim se sve do tog famoznog faksa koji je smješten točno nasuprot stanice ZET-ovog autobusa.

3. prošle godine su svi studenti tog faksa mogli dobiti iste te god.iskaznice


Naime, upisao sam privatni faks samo zato da budem redoviti student i da IMAM studentska prava. A to uključuje i tu god.iskaznicu.

Pravo na tu iskaznicu imaju svi Albanci, Turci, Rumunji, Bugari, Srbi, Slovenci, Bosanci, Hercegovci, dalmatinci, ličani, slavonci itd. koji studiraju u gradu Zagrebu ali ne i HRVAT, ZAGREPČANEC čija su tri koljena bili purgeri i koji ide na faks koji spada pod zagrebačku županiju.

To je još jedna u nizu poruka našeg dragog dotepenca banditića da se svi pravi purgeri isele iz Zagreba a sve ostale nacije i rase usele u njega i onda se pitaju zašto je toliko mržnje i nasilja u zagrebu.. evo vam odgovor.
Tek sam sad ovo vidjela pa cu ipak prokomentirati.
Eto vidis ti kako je to sve strasno.
Ali zato sam se ja dotepenka kak ti velis raspitala ranije i saznala da se pokazi ne mogu dobiti za Zagreb za fakultete izvan Zagreba, pa sam onda takoder radi studentskih prava upisala fakultet u gradu Zagrebu, a ne npr. u Varazdinu gdje sam mogla upast bez pol frke i bez ikakvog ucenja.
Naravno, nije ti losa ta ideja s privatnim, puno je lakse upast, ali mi dotepenci nemamo love za privatne.
Tak si se i ti, pravi purger kak velis, mogao malo bolje raspitati kak stoje stvari u tvom gradu.
Bez uvrede, naravno. :wink5:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zagrebački električni tramvaj u svoje poslovanje uvodi novi sustav naplate prijevoza kojim će se osuvremeniti način plaćanja, odnosno korištenja prijevoznih usluga.
Sve dosadašnje pokazne karte u nadolazećem razdoblju postupno će se zamijeniti novim - elektroničkim ZET karticama, a prvi će ih moći koristiti đaci i studenti.
Zaprimanje zahtjeva za izradu pretplatnih kartica đacima i studentima započinje u utorak, 1. rujna!
Kako bi se izbjegle gužve u vremenu kada ističe valjanost prošlogodišnjih pokaza, preporučujemo da novu karticu zatražite što prije!
Za izdavanje osnovnoškolske, srednjoškolske i studentske pretplatne karte potrebno je ZET-u podnijeti ispravno popunjen zahtjev, na kojem je istinitost navoda ovjerila nadležna škola ili fakultet, te jednu fotografiju 3x3,5 cm, ne stariju od 6 mjeseci, koja je na poleđini ovjerena pečatom obrazovne ustanove, s tim da je pola pečata na fotografiji, a pola na zahtjevu.
Osnovnoškolci i srednjoškolci predaju zahtjev ovjeren u matičnoj školi.
Student uz ovjeren zahtjev predaje na uvid osobnu iskaznicu i indeks s upisanim semestrom tekuće godine.

Pravo na spomenute karte nemaju srednjoškolci nakon navršene 21. godine života, redovni studenti koji su izgubili studentska prava, studenti poslijediplomskog studija, izvanredni studenti, polaznici večernjih škola, raznih tečajeva te osobe u radnom odnosu.
Ðaci izdvojenih gradova Velike Gorice i Zaprešića, te općina Stupnik, Bistra i Luka dužni su zahtjeve ovjeriti još i u poglavarstvu nadležnog grada ili općine.

Studenti izdvojenih gradova Velike Gorice i Zaprešića te općina Stupnik, Bistra, Luka i Jakovlje dužni su zahtjeve ovjeriti još i u poglavarstvu nadležnog grada ili općine.

izvor: zet.hr


ako sam ja dobro shvatila ako zadovoljavate uvjete za besplatni pokaz i živite u nekom od ovih mjesta imate pravo na besplatan pokaz
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ne, ko živi u zagrebu taj plaća samo izrdau (tih 30 il kolko kuna).
A recimo mi iz vel. gorice plaćamo 106 kuna mjesečno.
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne, ko živi u zagrebu taj plaća samo izrdau (tih 30 il kolko kuna).
A recimo mi iz vel. gorice plaćamo 106 kuna mjesečno.
onda mi stvaaaarno nije jasno čemu stavljaju izdvojene gradove u taj pravilnik..
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne, ko živi u zagrebu taj plaća samo izrdau (tih 30 il kolko kuna).
A recimo mi iz vel. gorice plaćamo 106 kuna mjesečno.
ja živim izvan zg-a, a platila sam 30 kn...tak da...:wink5:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja živim izvan zg-a, a platila sam 30 kn...tak da...:wink5:
e to ti ja kažem, ko zna zna!
daj objasni puku kako i na temelju čega..nisam mjerodavna,izvanredni student i živim u zg..
 

slonica-ne

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a super..ja sam si već potvrdila onu potvrdu sa krivom adresom jer sam mislila da nemogu drugačije pošto nisam iz zg-a...

ej, i ja ti putujem vlakom i možeš si izvadit mjesečnu... sad ne znam jel si zagrebačka županija ili ne, jer samo zagrebačka daje subvenciju... ugl. kupiš na svom kolodvoru karton K-18 i u knjižari obrazac br.2 za putovanje vlakom i odneseš to tetama u referadu da ti potvrde pa na svoj kolodvor i oni ti potvrde i to ti je to... na nekih 50 km ti je cijena 450 kn na mjesec... :))...evo nadam se da sam pomogla...:))

Imam pitanje vezano za prijevoz ali ne zetov (Ovo mi se mjesto čini najprikladnije za pitat) ako ima netko iskustva. Ja ću putovati vlakom pa me zanima dali kao redovni student imam kakav popust na kartu? Ako da, kakva je procedura?
 

Lalla

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje
Ja ne živim u zagrebu, ali sam redovni sudent u zagrebu...Ja sam čula da taj pokaz za vlak i tramvaj mogu dobit samo ako živim u gradu zagrebu, a neki pak govore da ga mogu dobit iako ne živim u gradu ... Tak da mi više ništ nije jasno...
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje
Ja ne živim u zagrebu, ali sam redovni sudent u zagrebu...Ja sam čula da taj pokaz za vlak i tramvaj mogu dobit samo ako živim u gradu zagrebu, a neki pak govore da ga mogu dobit iako ne živim u gradu ... Tak da mi više ništ nije jasno...
mislim da ti je najbolje nazvat Zet i pitat..
svi smo zbunjeni jer na njihovim stranicama piše da je takva situacija moguća..a ljudi govore drugačije..
nemaš kaj izgubit ako nazoveš i pitaš
 

.::Dee::.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje
Ja ne živim u zagrebu, ali sam redovni sudent u zagrebu...Ja sam čula da taj pokaz za vlak i tramvaj mogu dobit samo ako živim u gradu zagrebu, a neki pak govore da ga mogu dobit iako ne živim u gradu ... Tak da mi više ništ nije jasno...
Svi redoviti studenti koji studiraju u Zg bez obzira na prebivalište imaju pravo na besplatan ZET-ov pokaz.

Bandić rulez :worshippy:
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ne, ko živi u zagrebu taj plaća samo izrdau (tih 30 il kolko kuna).
A recimo mi iz vel. gorice plaćamo 106 kuna mjesečno.
gorica je druga zona! u tome je razlika,,, vi plaćate dodatno ono sto vas iz gorice prevezu do zagreba, jer se vodite pod drugi grad, i imate drugog gradonačelnika.
na primjer, neće studentu koji je iz primjerice gospića platiti i put do zagreba, iako studira u zgb-u. to znači on će dobiti free pokaz za ''điranje'' po metropoli, ali autobus ili vlak da dođe do zagreba mora platiti sam. u tome je caka zašto plaćate više
 

.::Dee::.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
gorica je druga zona! u tome je razlika,,, vi plaćate dodatno ono sto vas iz gorice prevezu do zagreba, jer se vodite pod drugi grad, i imate drugog gradonačelnika.
na primjer, neće studentu koji je iz primjerice gospića platiti i put do zagreba, iako studira u zgb-u. to znači on će dobiti free pokaz za ''điranje'' po metropoli, ali autobus ili vlak da dođe do zagreba mora platiti sam. u tome je caka zašto plaćate više
ZET ima koncesiju za javni gradski prijevoz u VG koja je usput, u Zagrebačkoj županiji... i zato ga plaćaš.

To je inače od prije "ostavština" Zagreba VG-i i Zaprešiću...
Osim Dugog Sela (i uz to i Zaprešića) koje donekle ima adekvatne i jeftine prigradske vlakove, nijedan drugi grad Zg županije nema takvih privilegija. Zato budite sretni.
 

Sara1987

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolko je godišnji pokaz za redovne studnete u zagrebu?? dal tko zna i jel ga tko već vadio?? hvala unaprijed
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolko je godišnji pokaz za redovne studnete u zagrebu?? dal tko zna i jel ga tko već vadio?? hvala unaprijed
redovni studenti imaju besplatan pokaz za tramvaj i autobus
izrada pokaza je 30kn
odeš u jednu od ZET-ovih poslovnica, uzmeš rozi papir, ispuniš ga i potvrdiš u referadi(treba ti jedna slika) i daš izraditi pokaz u jednoj od zetovih poslovnica
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks