AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni na specijalističkom

LadyJ

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Eto pošto baš ova tema nije nešto aktivna samo da napišem svoje dojmove oko obrane. Vjerojatno svi jedva dočekaju da diplomiraju pa više i neidu na forum. Mentor mi je bio profesor Škarica, zaista sve pohvale. Imala sam njega i nakon stručnog studija pa sam i sada. Ja sam ponudila temu što bih otprilike pisala on je samo malo preformulirao naslov. Te dogovore oko teme možete i dok ostane 3 ispita obaviti, krenula sam pisati rad početkom 3.mj. Predala ga krajem 4.og, profesor odgovorio nakon 10ak dana, rekao što treba ispraviti, to sam ispravila. i opet nakon 10ak dana odgovorio da može biti obrana za tjedan dana. U komisiji bili Đulabić, Škarica i Lopižić. Ovo je zaista formalnost, žao mi je što nije moglo biti uživo nego online. ali bitno da se riješilo. Mentor je rekao da u 5-10 min isprezentiram usmeno samo o čemu sam pisala i neke svoje zaključke, Lopižić me nije na kraju ništa ni pitala, Škarica i Đulabić jesu po jedno pitanje svaki kao više neki svoj komentar što bi se moglo promijeniti, tako da u 20ak minuta bilo sve gotovo. Eto jedno veliko olakšanje. Pošto sam zamolila u referadi kod Koščaka da ako je moguće mi odmah jučer izda potvrdu o diplomi pošto je otvoren natječaj za koji imam priliku za zaposlenje pa mi treba diploma, zaista ga moram pohvaliti bio je ažuran, odmah odgovorio na mail. Za njega je još trebalo u wordu napisati kratak sažetak rada, i ispod ključne riječi. Onda mu je trebalo poslati potvrdu naloga da je sjelo 500 kn za izradu diplome. Onda mu je trebao rad u wordu i pdf-u poslati. I ono što je još meni bila greška je što sam na naslovnoj stranici pisala diplomski rad , a treba završni rad. Eto nisam znala pa pišem ovo prvenstveno da olakšam drugima. Sretno svima dalje!
Za promociju još nema nekih naznaka. Valjda nekad bude i to
Hvala na ovoj hvale vrijednoj informaciji. I meni je mentor prof.Škarica tako da mi je drago da su ovako pozitivne preporuke i ohrabrenje za pisanje rada dalje...Obzirom da sam na početku pisanja, htjela sam par stvari iskomunicirati s nekim tko je imao rad kod njega. Ako vam nije problem, molim da mi se javite na broj mob.098 98 30 941 kako bi uspostavile kontakt. Hvala. Sretno svima koji se nalaze u procesu pisanja rada. Lp
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Svakako preporučujem prof. Marčetić kao mentoricu prilikom izrade završnog rada. Profesorica je odlična, susretljiva i profesionalna. Nakon slanja rada na prvo čitanje, odgovorila mi je u roku od tjedan dana, imale smo konzultacije putem meeta i tu mi je dala sve smjernice. Htjela je da malo proširim rad u dva dijela (analiza i zakljucak). Nakon što sam to obavila, odmah je zakazala obranu. Stvarno jedno izvrsno iskustvo za kraj studiranja.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svim forumašima! Pokušavala sam na svaki kolegij postat informacije o ispitu, pa je došlo vrijeme i da na temu o završnome isto učinim. Radim tako, jer mi je ovaj forum prije 15 godina jako pomagao oko preddiplomskog i želim pomoći ostalim studentima. Specijalistički sam uz obitelj i posao, riješila ajmo reći u roku. Zapravo su mi obje godine bile super i uživala sam studirajući. Završni sam uzela kod profesorice Džinić iz kolegija Javni menadžment u jednom području reformi, jer su mi reforme u javnoj upravi interesantne i volim čitati o njihovom (ne)uspjehu :). Profesorica Džinić je na mene ostavila sjajan dojam kao predavač, ali smo se mimoišle na ispitima. Zapravo sam ju odabrala jer sam pročitala na forumu da brzo odgovara i da je ažurna. I to je istina 100%. U roku od 2 dana mi je pregledala i ispravila prvu verziju rada. Potom na moje korekcije je odgovorila u roku od par sati. U petak mi je pisala da idemo branit u ponedjeljak. I tako je bilo. U komisiji prof Lopižić, prof Đurman. Sve nasmijane :) Malo sam se zblesirala i imala minutu šutnje, ne znam ni sama više na šta - ali po ocjenama nije nitko zamjerio. Najbolji dio svega je što je dan obrane bio ujedno zadnji dan natječaja za jedno radno mjesto. Profesorica je odmah napisala zapisnik i poslala u referadu (referadi sam se ja još taj dan u 8 ujutro javila s molbom da mi izdaju potvrdu). Zovem 2h nakon obrane Tomislava Koščaka da mi pomogne, gospodin me sasluša, telefonskim uputama me vodi do zgrade gdje je studentska (kod hnk). Tamo kucam, objasnim sve. I dobivam isti dan potvrdu, brzo kopiram i šaljem poštom na natječaj.
Sretno svima i ne zaboravite za buduće generacije tipkati dojmove i postove!
:)
 

Tourniquet

jane doe.
Eriatarka mislim da sam te vidjela kad si izlazila iz kabineta jer i ja sam imala u pon obranu.
Moja mentorica je bila Iva Lopižić, diplomski sam imala iz kolegija Upravljanje decentralizacijom i svakako ju preporučam. Brzo odgovara, nije imala nikakvih primjedbi na rad, već samo neke sitnice oko
citiranja sam popravila. Obrana kao razgovor, opuštena atmosfera, svi nasmijani. Jako ugodno iskustvo i evo gotov je i moj diplomski studij.
Završni rad sam imala isto na katedri upravne znanosti, super su. :cool:
 

el.pen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege,

molim vas informaciju oni koji su nedavno obranili diplomski, u kojem roku ste dobili potvrdu o završetku studija i di ste ju preuzimali?

hvala
 

doroteja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege,

molim vas informaciju oni koji su nedavno obranili diplomski, u kojem roku ste dobili potvrdu o završetku studija i di ste ju preuzimali?

hvala
Obranila sam 31.8., a 4.9. su mi javili da je potvrda gotova. Preuzela sam ju u Gundulićevoj 10 u dvorani 3. Studentska služba obavijesti putem maila kad je potvrda gotova.
 

el.pen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Obranila sam 31.8., a 4.9. su mi javili da je potvrda gotova. Preuzela sam ju u Gundulićevoj 10 u dvorani 3. Studentska služba obavijesti putem maila kad je potvrda gotova.
Hvala na informaciji
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima! Imam upit vezano za odabir mentora za završni rad. Iz referade sam dobila informaciju da će na stranici fakulteta biti objavljena aplikacija za odabir mentora tijekom studenog. Međutim stranica je totalno nepregledna a ja sam davno upisala studij i radim tako da me niti nema među kolegama da se informiram i da budem u toku s informacijama, pa me strah da ću propustiti kad to bude. Zanima me ima li netko link di će točno biti dostupna aplikacija ili bar da otprilike opiše di da očekujemo aplikaciju. Hvala unaprijed.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav svima! Imam upit vezano za odabir mentora za završni rad. Iz referade sam dobila informaciju da će na stranici fakulteta biti objavljena aplikacija za odabir mentora tijekom studenog. Međutim stranica je totalno nepregledna a ja sam davno upisala studij i radim tako da me niti nema među kolegama da se informiram i da budem u toku s informacijama, pa me strah da ću propustiti kad to bude. Zanima me ima li netko link di će točno biti dostupna aplikacija ili bar da otprilike opiše di da očekujemo aplikaciju. Hvala unaprijed.
Prošle godine je bila objavljena na stranici pravo.hr, i tamo smo se logirali sa podatcima za studimat i morali unijeti 10 profesora koje bismo za mentore, s tim da na broju 1 onaj kojeg želis, a na broju 2 drugi izbor itd...znalo se desiti da ne odobre ovog prvog iz nekog razloga...uglavnom jesu bili odobreni ovi prvi ali se znalo desiti i da su dodijeli taj drugi izbor. Mislim da se dobije i mail da su prijave otvorene. Pratite si mail koji je sluzbeno dodijeljen sa onom domenom pravo.hr. preporuka je da si pogledate predmete i popis profesora koji su, mislim da koji god izbor uzmete nece biti lose. Kolege su imali razlicite mentore i nisu imali neke zamjerke.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks