AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Zapošljavanje nakon završetka Studija za javne financije

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nije isti,ali sličan problem jer zdravstveni djelatnici moraju nakon formalnog obrazovanja odraditi nekakav pripravnički staž.Zamisli situaciju da netko nakon završenog studija medicine ne može odraditi pripravnički staž,specijalizaciju itd.Uzmimo npr.liječnik opće prakse.Kod nas je problem mnogo složeniji.Prvo,ovom društvu uopće nisu potrebni poreznici u broju u kojem to fakultet upisuje.Broj za upis od 80 poreznika godišnje je pretjeran.Ne postoji potreba za našim kadrom na tržištu rada.Fakultet to previše na zabrinjava sve dok stižu školarine i upisnine.Treba drastično srezati kvote na studijskom centru na broj od 5-10 poreznika godišnje i onda u suradnji s Poreznom upravom organizirati praksu.Ništa bolja situacija nije ni sa javnom upravom.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Broj za upis od 80 poreznika godišnje je pretjeran.Ne postoji potreba za našim kadrom na tržištu rada.Fakultet to previše na zabrinjava sve dok stižu školarine i upisnine.Treba drastično srezati kvote na studijskom centru na broj od 5-10 poreznika godišnje i onda u suradnji s Poreznom upravom organizirati praksu.Ništa bolja situacija nije ni sa javnom upravom.
Ovo je krupan problem o kojem zapravo nitko ne govori.

Ako gledamo prema kriteriju omjera upisanih/diplomiranih te realnih tržišnih potreba rada mišljenja sam da se godišnje na Studij javne uprave ne bi smjelo upisati više od 30 redovnih i 30 izvanrednih, a na porezni ne više od ukupno 20.
Drastičnim rezanjem kvota riješilo bi se najmanje pet problema. Da sad ne nabrajam.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nije isti,ali sličan problem.
Sličan je utoliko što porezna uprava dosad još nije raspisala niti jedan natječaj u kojem traže stručne pristupnike porezne struke gdje se možemo javiti s našom diplomom. A generacije novih studenata se svake godine i dalje upisuju (bespotrebno), jer na ovaj način nitko neće u doglefnoj budućnosti dobiti radno mjesto u PU.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sve to stoji,ali dok na račun fakulteta redovito stižu školarine i upisnine to genijalce s fakulteta predvođene Koprićem pretjerano ne brine.Uzrok problema treba tražiti i u Bolonjskom sustavu općenito čije je uvođenje dobrano otvorilo put za ovake besmislice.Eventualno uvođenje treće godine ništa neće promijeniti.Dekan/pročelnik koji se ne hvata u koštac s ovim problemom i zatvara oči pred činjenicom da njegovi studenti sreću nakon školovanja traže na burzi rada treba pod hitno odstupiti,a ne čekati umirovljenje i prebacivati odgovornost na druge.

Kad bi imao mogućnosti odrediti kvote za upis na našim studijskim centrima to bi izgledalo ovako:

stručni porezni studij-5 redovnih i 5 izvanrednih studenata

stručni studij javne uprave-15 redovnih i 15 izvanrednih studenata.
 

mina1985

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jako dobra tema. ja sam također završila stručni studij javne uprave.

Stručni studij javne uprave je jako dobar fakultet. Težak je, ali jako dobar. Budući da sam završila srednju upravnu i birotehničku školu htjela sam upisati fakultet na kojem ću nadograditi znanje stečeno u srednjoj školi.

Nakon uspješnog završenog stručnog studija s odličnim uspjehom čime se jako ponosim, dala sam se u traženje posla. Od 17.12.2014.-16.12.2014. bila sam na stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa u Poreznoj upravi i mogu reći samo pohvale za tu mjeru.

ja se vidim kao stručni referent u državnoj upravi
 

sara.horbo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, zanima me dal postoji mogucnost daljnjeg studiranja nakon zavrsenog poreznog studija?! I dal mi dobivamo kakvu titulu?? :/
 

dado9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal studenti nakon završetka javnih financija imaju više šansi za zapošljavanje od studenata sa uprave?
 

martina_sk

Administrator
Dal studenti nakon završetka javnih financija imaju više šansi za zapošljavanje od studenata sa uprave?
po meni definitivno ne. nisam ni u poreznoj vidjela da se ikad tražila viša porezna, samo ekonomska ili upravna. samo sam na jednom mjestu u nekom odvjetničkom uredu vidjela da se traži ta struka. a tražim posao od 7 mjeseca s diplomom upravnog pravnika. doduše, nisam sigurna pod koje bi vrste oglasa svrstavali oglase u kojim se traži viša porezna jer ja gledam pod administrativnim i pravnim poslovima. možda će imati više šanse sad otkako postoji trogodišnji porezni studij gdje se dobije titula prvostupnika jer do sad je bila titula pristupnika javnih financija. ali i tome će trebati vremena da se ubaci u praksu, tj razne pravilnike, uredbe i zakone, da se može u upravi zapošljavati ta titula.
 

Vall

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Natječaj za Voditelja općih i kadrovskih poslova, potrebno znanje njemačkog i engleskog jezika:
Job Detail
Za kandidate bez radnog iskustva, moguće je i stručno osposobljavanje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks