AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u ekonomiju

lala77

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako je bilo danas? Pitanja?

Jel još možemo izić odmah nakon što da pitanja? i jel još 'na snazi' ono uzmi 2 i bjež :trk: ili ima i usmenog :confused2:
 

lilly

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. demog. tranzicija st. (nacrtat i objasnit)
2. funkcije novca i jednu po izboru objasnit
3. formula cijene zemljista i objasnit
4. definicija monopola i vrste
5. korupcija

koliko ja znam,jos je na snazi da uzmes dva na usmenom
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ak se slucajno dobilo vise ( ne pisu ocjene ) jel se moze reci dosta mi je 2 i to je to ??? hvala unaprijed na odg :)
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ak se slucajno dobilo vise ( ne pisu ocjene ) jel se moze reci dosta mi je 2 i to je to ??? hvala unaprijed na odg :)
U utorak dolaziš na usmeni ili na upis dvojke.Zato i nema ocjena nego samo +/-,prolaz/pad.
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne moraš se brinuti ako si prošla ispit i želiš dvojku.Moraš se brinuti ako ideš na usmeni.Rančić može postavljati gadna pitanja:laughing:
 

crvena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne moraš se brinuti ako si prošla ispit i želiš dvojku.Moraš se brinuti ako ideš na usmeni.Rančić može postavljati gadna pitanja:laughing:
Pa nije valjda tako strašno? On mi se ne čini kao neki bauk.
Danas popodne baš imam usmeni, nadam se da će proći dobro, jer ne bih bila zadovoljna samo dvojkom.
 

YYY

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko reci gdje se u knijzi nalazi:
KRIVULJA IZOKVANTE PRI KORIŠTENJU OPTIMALNE KOLIČINE ROBE I KAPITALA.
FORMULA ZA RAČUNANJE CIJENE TRŽIŠTA
 

Vančo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko reci gdje se u knijzi nalazi:
KRIVULJA IZOKVANTE PRI KORIŠTENJU OPTIMALNE KOLIČINE ROBE I KAPITALA.
FORMULA ZA RAČUNANJE CIJENE TRŽIŠTA

Krivulja ti je na str. 323,graf 15.

TRŽIŠNA CIJENA= nabavna cijena trgovca(troškovi proizvodnje+industrijski profit) + bruto trgovački profit(troškovi prometa+trgovački neto profit)
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne postoji formula za računanje cijene tržišta.Barem mislim da ne postoji.Kako ćeš izračunati tržište?:confused2:
Izokvanta sigurno neće biti na pismenom.
 

svjetlanas

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala!
Jučer su bila malo nezgodna pitanja.Zapamtila sam 3:
- faza degradacije
- karakteristike rada u visokosofisticiranoj proizvodnji
- krivulja ravnodušnosti
Ne mogu se sjetiti ostalih pitanja pa bih molila ako ih je netko zapamtio da ih napiše .
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala!
Jučer su bila malo nezgodna pitanja.Zapamtila sam 3:
- faza degradacije
- karakteristike rada u visokosofisticiranoj proizvodnji
- krivulja ravnodušnosti
Ne mogu se sjetiti ostalih pitanja pa bih molila ako ih je netko zapamtio da ih napiše .
rad sa sofiticiranom tehnologijom, shema poduzetnika i interesnih skupina, investicijske odluke...i nemam pojma di o tome naci nesto :confused2:

sofisticiranom*
 

Samohrani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stvarno čudna pitanja za razliku od prvog roka:shocked:

Degradacija ima neke veze s onim fazama teh.razvoja.Degradacija je zastarijevanje tehnologije.Krivulja ravnodušnosti nije komplicirana,a za ostalo nikad čuo:confused2:
 

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima sve u knjizi! Ja sam prošla na ovom roku :p Faze teh. razvoja su vrlo bitne,krivulja ravnodušnosti se ponavlja svaki drugi do treći rok,a od ostalih tri pitanja,dva sam pisala svojim riječima. Ako koga zanima mogu i to napisati. Ispit sam položila na način da sam pročitala cijelu korinaema skriptu i oko tjedan dana ponavljala SAMO PITANJA OVDJE SA FORUMA. Ima ih od 2008.godine svaki rok. Bitno je da znate Lorenzovu krivulju i krivulju ravnodušnosti. Ostalo sve treba proći sa razumijevanjem i to je to. Rad kao proizvodni faktor i potrebne radnje prije investicijske odluke su bila ostala dva pitanja i zbilja se može svaašta pisat. Ljudi sretno i pitajte ak kaj trebate!
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima sve u knjizi! Ja sam prošla na ovom roku :p Faze teh. razvoja su vrlo bitne,krivulja ravnodušnosti se ponavlja svaki drugi do treći rok,a od ostalih tri pitanja,dva sam pisala svojim riječima. Ako koga zanima mogu i to napisati. Ispit sam položila na način da sam pročitala cijelu korinaema skriptu i oko tjedan dana ponavljala SAMO PITANJA OVDJE SA FORUMA. Ima ih od 2008.godine svaki rok. Bitno je da znate Lorenzovu krivulju i krivulju ravnodušnosti. Ostalo sve treba proći sa razumijevanjem i to je to. Rad kao proizvodni faktor i potrebne radnje prije investicijske odluke su bila ostala dva pitanja i zbilja se može svaašta pisat. Ljudi sretno i pitajte ak kaj trebate!
mozes mi dat odgovore na pitanja:rad sa sofiticiranom tehnologijom, shema poduzetnika i interesnih skupina, investicijske odluke?
il napisat str u skrpti?
 

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mozes mi dat odgovore na pitanja:rad sa sofiticiranom tehnologijom, shema poduzetnika i interesnih skupina, investicijske odluke?
il napisat str u skrpti?

*Rad kao proizvodni faktor u visokosofisticiranoj tehnologiji str.90. (ima tri strane u knjizi,ja sam pisala isključivo svojim riječima kako je tehnoligija napredovala i zamjenila ljude,o strojnoj proizvodnji i slično... zaista treba samo malo mašte i pisati sve što padne na pamet o radu)
*Shema poduzetnika str. 223.(na to nisam odgovorila u ispitu,puno ima i komplicirano je za crtat)
*Pripremne radnje prije investicijeske odluke,ne mogu trenutno naći u knjizi(pisala sam o tome kako treba ispitati tržiše i bla,bla,bla... )
.
ja sam znala 2 pitanja skroz i dva sam "izmišljala" i skupila 3,5 boda.
:beerchug:
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
svojstva robe, minimizacija rizika, negativni učinci hrv.izvoza, nešto kao optimizacija novčane mase i povezanost države i poduzeća
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks