AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u ekonomiju

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa roka 19.02.2009.

- kako homogenost proizvoda utječe na savršenu konkurenciju
- korupcija kao zapreka ekonomskom razvitku
- cijena zemljišta - formula i objasni
- nešto kao demografska slika RH
- ???

Uglavnom katastrofa
 

pekto1200

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što je na kraju najbolje naučiti? Ako sam dobro shvatio, neka pitanja će sigurno biti iz onih zadnjih lekcija iz skripte???
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ekipo, zna li netko koliko traje ispit i da li se mogu ustati i otići nakon što napišem?
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je bio katastrofa!
Sjećam se samo jednog pitanja - realni i izgubljeni bruto proizvod (nek me netko ispravi ako sam krivo napisala)!
Ostalih pitanja se ne sjećam, jer pojmove u njima čula prvi put.:unsure:
Ne čudi me što se 3/4 ljudi pokupilo iz dvorane!
Ah, više sreće drugi put :rolleyes:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja:

1. Potencijalni i izgubljeni bdm
2. Objasni kompatibilitet inozemnih i hrvatskih ulagača
3. Princip maksimuma
4. Objasni razliku između realnog i apsolutnog (nečega) :laughing:

Da, bilo je full teško, možda prođem, ha ha!
 

Ivanhoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, bilo je full teško, možda prođem, ha ha!
Ja bez pretjerivanja znam za vrlo dobar! Već sam tri puta roknuo, ali sam bio zauzet drugim ispitima, pa sad nisam izašao, hvala Bogu! Pa ova pitanja nemaju veze s ničim! Problem je u asistentima koji slažu ova "pitanja" i koji se žele nametnuti kao "ja ću ih najviše rušiti, ja sam najstroža"! Već mi je stvarno pun kufer toga što moja prolaznosti ne ovisi o tome koliko sam noći proveo uz to gradivo, već o tome da li se neka asistentica digla na lijevu ili desnu nogu na dan ispita! :angry:
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja bez pretjerivanja znam za vrlo dobar! Već sam tri puta roknuo, ali sam bio zauzet drugim ispitima, pa sad nisam izašao, hvala Bogu! Pa ova pitanja nemaju veze s ničim! Problem je u asistentima koji slažu ova "pitanja" i koji se žele nametnuti kao "ja ću ih najviše rušiti, ja sam najstroža"! Već mi je stvarno pun kufer toga što moja prolaznosti ne ovisi o tome koliko sam noći proveo uz to gradivo, već o tome da li se neka asistentica digla na lijevu ili desnu nogu na dan ispita! :angry:
Slažem se s tobom da je ovaj ispit koma!
Nadam se da ću ga uskoro dati!
 

nina18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Već mi je pun kufer te ekonomije, a krajnje mi je vrijeme da ju položim! Ovaj zadnji rok je blago rečeno bio katastrofa!
 

Ivanhoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I dalje ostaje da ako prođeš pismeni, možeš uzeti dvojku! Asistentica je rekla da se to 100% neće mijenjati!
 

anka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači može se proći ako se nauče raspodjela i razmjena, te potrošnja i ekonomski razvitak?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joj, meni je već pun kufer ove ekonomije! Doduše, svaki put kad sam izašla na ispit nisam baš učila, već sam mislila "možda se pogode pitanja koja ću znati"! Jesu, da... only in my dreams!

Moj savjet je učiti kao blesav iz skripte zadnjih sedamtesetak strana, jer ono naprijed gotovo nikad ne bude, a ako i bude, bude 1 pitanje!
 

Ivanhoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. Prikaži simbolima jednostavnu i proširenu reprodukciju
2. Kratko objasni stav skolastika o kamatama
3. Nacrtaj kauzalni lanac do stagnacije u tranziciji
4. Grafički prikaži i objasni parametarni karakter cijena u uvjetima perfektne konkurencije
5. Grafički prikaži funkcionalnu organizaciju poduzeća
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s danasnjeg roka:

1. Nacrtaj i objasni Lorenzovu krivulju raspodjele dohotka
2. Granicni troskovi
3. Poduzetnistvo
4. Neelasticnost potraznje
5. Nabroji 3 funkcije trzista i objasni jednu

1. Prikaži simbolima jednostavnu i proširenu reprodukciju
2. Kratko objasni stav skolastika o kamatama
3. Nacrtaj kauzalni lanac do stagnacije u tranziciji
4. Grafički prikaži i objasni parametarni karakter cijena u uvjetima perfektne konkurencije
5. Grafički prikaži funkcionalnu organizaciju poduzeća
Kolega, nemojte plašiti ljude! To su prastara pitanja, a ovo pod 2. je iz literature koja se više ne koristi, moguće i više njih! Osim toga, nikad nisu bila 4 pitanja gdje je trebalo crtati!

Inače, pitanja s prava se pojavljuju, jer su u dvorani bile i neke cure s prava, tako da su kriteriji isti!
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rezultate objavljuju na web stranici pravnog fakulteta, katedra za političku ekonomiju!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks