AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u ekonomiju

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s roka 18.09.

1.Schumpeter i teorija poduzetništva
2.Managerska funkcija kontroliranja
3.Društevno nacionalni proizvod i bruto domaći proizvod
4.Profitna stopa
5.Problemi u dioničarstvu
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja učim iz one skripte koju svi imaju, jer knjiga mi je preopširna da bi ju svladala! Jel dovoljno učiti iz te skripte?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja učim iz one skripte koju svi imaju, jer knjiga mi je preopširna da bi ju svladala! Jel dovoljno učiti iz te skripte?
Ja sam učio po njoj, kao i mnogi koji su prošli! Ako prođeš pismeni, na usmenom uzmi dovoljan i to je to!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja učim iz one skripte koju svi imaju, jer knjiga mi je preopširna da bi ju svladala! Jel dovoljno učiti iz te skripte?
Dovoljno je učiti iz skripte, čak je malo i preopširna!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja na dekanskom roku:

- navedi funkcije novca i objasni jednu
- formula cijena dionica
- što je ekonomija razmjera
- zajmovni kapital
- nešto vezano za BDP
 

DaX

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko dugo treba učiti da bi se prošao ispit, a koliko da se dobije više od 2 na usmenom?! Pozzz
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko dugo treba učiti da bi se prošao ispit, a koliko da se dobije više od 2 na usmenom?! Pozzz
Po mojoj procjeni je po skripti dovoljno učiti 14 dana (najviše mjesec dana) da se dobije 2! Ako si prošao pismeni, na usmenom možeš uzeti 2 bez odgovaranja (to ti piše već u prethodnim postovima)! No ocjena ti ne ovisi samo o tome koliko si učio, već i o tome kakva će ti pitanja postaviti na usmenom! Prema tome, možeš učiti mjesec dana pa ti postavi pitanje koje nisi nikad čuo, a možeš učit tjedan dana i pogode ti se pitanja i možeš dobit 4! Moj savjet ti je da uzmeš dvojku!:wink5:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko dugo treba učiti da bi se prošao ispit, a koliko da se dobije više od 2 na usmenom?! Pozzz
Moj savjet ti je da učiš iz skripte, jer je knjiga puna termina koji nisu baš razumljivi! Skripta je zakon, jer je jednostavna i jako razumljiva! I slažem se s kolegicom, uzmi 2 i bježiiii!!!:tongue2:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači vidiš pitanja i ako ne znaš odgovore, odustaneš i ne piše ti se pad?
Da, ali imaš mogućnost odustati samo kad VIDIŠ pitanja, a ako počeš pisati i onda se sjetiš da bi odustao, računa ti se kao pad! Znači, pročita pitanja i pita: Tko želi odustati, neka to učini sada! A ti procijeniš dal znaš za prolaz ili ne!
 

nina18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna možda netko koje lekcije često budu u ispitu? Nije me baš često bilo na predavanjima! :rofl:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna možda netko koje lekcije često budu u ispitu? Nije me baš često bilo na predavanjima! :rofl:
Na ispitu mogu doći pitanja iz cijele knjige, a ne samo iz lekcija koje su se obradile na predavanjima! Zato uzmi skriptu, a ne knjigu!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila na tom ispitu i od prve sam prošla! Skripta iz skriptarnice za porezni odjel je dovoljna za prolaz! Nekih mjesec dana je potrebno za naučiti! Nije ispit uopće strašan, ja sam mislila da će biti težak, ali nije! Najvažnija poglavlja koja vam preporučam jako dobro naučiti su raspodjela, razmjena, elementi teorije troškova, potrošnja! A ako pismeni prođete, pita vas hoćete li odgovarati, ako ne želite, dobijete dvojku bez usmenog! SRETNO!
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s roka 05.02.2009

1. Objasni pojmove tehnika, tehnologija i tehnički napredak
2. Schmpeterov doprinos razvoju poduzetništva
3. Managerske funkcije i objasniti jednu po vlastitom izboru
4. Objasniti BDP
5. ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks