AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u državu i pravo

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da ne, necu ni zamišljati što bi bilo da im se moje mišljenje ne svidi.

koje članke?
ako mislis na ono u knjizi, one članke iz ustava i sl to trebaš znati jer perić umjesto da piše svoje rečenice, citira ustav
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, ja imam kolokvij sad u petak, druga grupa, krešić

koliko ja znam kolikviji se ne prijavljuju
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam rekla, pitala sam, ali vidim da nažalost i to moram. Pa od one 4 skripte (koje neću stići proći) jel ima koja najmanje važna?
ne znam koje skripte imaš, ali najbolje ti je iz knjuige učiti, koncetriraj se više na latinske izraze?!:boks:
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rezultati su u drugi ponedjeljak...U ovim esejima na pravokutniku nema nekih stvari pa sam zato pitala...baš mi treba trodioba vlasti, posebno o sudbenoj i razlika između republike i monarhije...heh...neda mi se pisat....što se kolokvija tiče bolje je kod Savića jer Krešić sam kaže da je "opširniji od Perića", a Savić da pita samo ono što predaje.....a predavao je do sad....jaaaaako malo...pa mislim da je bolje kod njega...može se polagati u kojoj hoćeš grupi jer je Savić rekao da kod njega mogu na kolokvij i oni iz druge grupe koji su bili na njegovim predavanjima....pa mislim da bi trebalo važit isto i kod Krešića....


Što se pitanja tiče...iz ovog prvog dijela bar znam da često pita teritorij, stanovništvo, sudstvo, monarhije i republike...a to ti je skoro sve..... Uglavnom dobar je na usmenom...bar koliko sam ja čula...

I još jednom, nek se javi netko ako ima eseje...hvala..
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1.što obuhvaća organizacija
2.odnos podređenosti i nadređenosti i jednakosti i ravnopravnosti (tj pitanje je bilo u kakvim sve odnosima tijela mogu biti)
3.koje akte donose sudovi
4.načela upravnog postupka
5.nadležnost
6.parlamentarna republika
7.dvostruki kolosijek
8.državljanstvo

ova zadnja dva se ne mogu sjetiti...
eseji:
1.držvni suverenitet
2.država i prisila

to je bila moja grupa
druga grupa za esej je imala:
1.federacija i konfederacija
2.predsjednička republika

i znam da je druga grupa na ovom na zaokruživanje imala transpersonalnost
dalje ne znam, neka netko dopuni

ja sam znala, ne mogu reći da nisam, samo se nadam da nisam nešto zaboravila zaokružiti
treba misliti i učiti s razumijevanjem jer zna biti pitanje drugačije formulirano
sretno svima!
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e jel mi može netko reći što je ovaj "dvostruki kolosjek", tj. gdje je to u knjizi?? hvala...;)
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hehe....sretno stara...a ja mislila da sam najveća ljenjivica ovdje...ma nije ti teško...probaj naučit bar nešto do ponedjeljka, a mislim da su ti najbitnija sudska vlas, suverenost, monarhije i republike, TERITORIJ i stanovništvo...paaa sretno
 

simpa1988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. odnosi među državnim tijelima
2. akti sudova
3.dvostruki kolosijek
4.karakterizacije nadležnosti
5.načela upravnog postupka
u biti sve kao i u drugoj grupi, ali vjerojatno drugačiji redoslijed pitanja
esej - predsjednička republika, konfederacije i federacije
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo prošao i dan D...
p u n o h v a l a svima sa foruma koji su objavili pitanja i prvoj i drugoj grupi danas na opširnom izvještaju ;) ;) ;) ...imali smo ista pitanja, pa evo napisat ću još jednom s odgovorima - nisam sigurna je li sve točno pa neka me netko ispravi ako griješim....

1. vaccatio legis - rok od objavljivanja, publikacije do stupanja zakona na snagu

2. nadležnost - mislim da je sve točno - nisam ziher

3. dvostruki kolosjek - mislim da je samo usporedna....nešto-nešto

4. načela uprave - sve točno

5. nešt kao što ne spada u parlamentarnu rep. i nisam sigurna za odgovor - valjda b što god bilo

6. odnosi u upravi - jednakost i ravnopravnost, podređenost i nadređenost

7. akti sudova - rješenja i presude

8. stjecanje državljanstva - prema porijeklu, naturalizacija i još je nešto bilo

9. stanovništvo u širem smislu - ja mislim da je sve (znači i polipatridi, apatridi itd...) ???

10. organizacija obuhvaća - ljude, cilj i svrhu, funkcije


eto toliko o pitanjima ...esej u naštoj grupi je bio zakonodavstvo i suverenost..
bili su još i sudovi, stanovništvo i teritorij u drugoj, a za ostalo ne znam...

nek netko napiše kaj misli o odgovorima, i nek me ispravi ak sam pogriješila negdje....


JOŠ JEDNOM, HVALA SVIMA POŠTO SU BILA ISTA PITANJA....
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ajde ljudi riješite me dileme ;) stvarno ni uz knjigu nisam sigurna za par pitanja pogotovo odnosi među organima uprave....jel točno "viši organ može davati nižem obvezne naputke" - to je unutar podređenosti i nadređenosti, pa sad biti ili ne biti... uf kako me uplašio Savić kad je rekao da nema treće grupe...pa skoro nas je poslao doma, a da kolokvij nismo ni vidjeli...
 

Tamara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma mislim da je kod tog pitanja bilo tocno a,b,c ovo sto si ti napisala spada pod podredenost i nadredenost zato je tocno..al ja budem ruknula..jer elementi drzave bas i nisam UOPCE procitala...al zato sam znala drugu grupu..koja zajebancija...cekaj i koji je sad postupak..ak ruknem..mogu pisat drugi kolokvij ili drito odem na ispit..i ako da kad je sve to..
 

brianna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko rec za ovu knjigu od strane 1-185 kak se zove i autor? mislite da je ima tamo u skriptarnici? hvala :wavey:
 

imba

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
skripta za drugi dio ima 75 strana...:luxhello:
koji su naslovi te dvije lekcije iz stare knjige
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam 3 tjedna učila po knjizi a frendica pet dana po skripti.
ona je prošla a ja ne...

po meni skripta je dovoljna ali se treba znati sve, ništa preskakati
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
naravno da je!
i bilo je super. buzarin je recitirao neku svoju pjesmu onda je pjevao pjesmu dok je jedan naš kolega pokušavao svirati na gitari.
bili su potpisi.
dali smo svi indekse na stol, on ih je potpisao a onda ih je onaj dečko iz prve klupe (tomislav) podijelio natrag.
za one koji nisu bili potpisi su 18.1
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks