AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvod u državu i pravo

karlamatus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa danasnjeg roka:
Odnosi drzavnih funkcija ili vlasti
Socijalne revolucije i stanje subjektivnih prava( ja ne znam uopce kaj bi o tome napisala)
Odnosi pravnih akata i nacelo zakonitosti
 

donam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko gdje je u knjizi pobliže objašnjeno ovo pitanje o socijalnim revolucijama i stanju subjektivnih prava?
Kakva su iskustva sa zadnjeg roka?
Hvala :)
 

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko gdje je u knjizi pobliže objašnjeno ovo pitanje o socijalnim revolucijama i stanju subjektivnih prava?
Kakva su iskustva sa zadnjeg roka?
Hvala :)
U knjizi Struktura prava, od 84.stranice
 

Majaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam bila u prvoj grupi kod prof.Preloznjak..ne pita tesko, poslije sam cula od ostalih da su se stalno vrtila.ista pitanja..pravne cinjenice, teritorij, drzavljanstvo, fikcije, pravomocnost, elem organizacije, jezicno tumacenje, precedent..to su bila pitanja iz moje grupe, ali ih je ponavljala..za dva naravno moras znati, ali te ne pita teska pitanja, a za vise ocjene naravno malo teza i mora vidjet da ti to razumijes..znaci ne strebetat sve definicije, nego rec sve bitno ali svojim rijecima kolko je moguce..dvije cure su pale, ali stvarno nisu znale..sretno svima!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks