AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavno pravo

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Jelušić
Pitao me konstitucionalizam, izbore za sabor i predsjednika RH
vrlo ugodno i bezbolno odgovaranje, profesor ima svoje monologe i treba reći rečenicu dvije o svemu ostalo on kaže i prizna odgovor
 

Mariya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni kod prof. Jelušića - vrlo bezbolan, pita pitanje, dopusti da kazes koju recenicu i usmeni uglavnom izgleda kao razgovor.
Moja pitanja koliko se sjecam: razmjerni sustav, prohibitivna klauzula, organski zakoni i posebnost istih, primjeri oktroiranog ustava, kruti ustav i primjeri
Sretno svima!!
 

AnaStep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz :) trebala bih pomoc. Na Merlinu za ispit pise da treba znati Uvod u ustavno pravo Republike Hrvatske; pojam ustava; izvori ustavnog prava; načelo vladavine prava; načelo ustavnosti i zakonitosti; pregled strukture Ustava Republike Hrvatske po glavama, ali u literaturi knjiga pocinje od Izvora ustavnog prava i tu se ne spominju ove teme.
Moze mi netko reci gdje pisu te teme?
Hvala:)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks