AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno pravo

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim da mi netko odgovori na par jednostavnih pitanja, jer ja ih nigdje ne mogu pronaći, a trebaju mi hitno!

1. Državljanstvo
2. Namet
3. Osnovna načela upravnog prava

Zahvaljujem unaprijed!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim da mi netko odgovori na par jednostavnih pitanja, jer ja ih nigdje ne mogu pronaći, a trebaju mi hitno!

1. Državljanstvo
2. Namet
3. Osnovna načela upravnog prava

Zahvaljujem unaprijed!
1. Državljanstvo niti ne ulazi u ispitu materiju upravnog prava za porezni studij, tako da se s tim ne trebaš zamarati!

2. Namet se nalazi u poglavlju "Dodaci upravnom aktu"

3. Načela upravnog prava se nigdje posebno ne spominju, već samo načela na kojima počiva vođenje javne službe, odnosno načela za obavljanje poslova državne uprave!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neka pitanja s usmenog kod prof. Šikića:

- načela za obavljanje djelatnosti ustanova
- upravni akt prema zakonu
- individualni i generalni akti
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je još netko bio na usmenom? Kakva su pitanja?
Prof. Šikić je odličan ispitivač! Ugodan je i pomaže! Uglavnom ne ruši na usmenom, ali nije istina da pita ono što nisi znao na pismenom! Najčešće pita upravne akte, to su mu najdraža pitanja :)
Treba proći pismeni, a usmeni nije toliko strašan! Sretno!
 

pekto1200

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znam da je već odgovoreno nekoliko puta, ali jel stvarno za prolaz na ispitu dovoljno naučiti skriptu iz naše skriptarnice?!
 

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znam da je već odgovoreno nekoliko puta, ali jel stvarno za prolaz na ispitu dovoljno naučiti skriptu iz naše skriptarnice?!
Vjeruj mi da je, jer ja sam učila za drugi kolokvij po toj skripti i prošla sam!
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kak je na usmenom? Jel teško pita? Jel puno traži? Hvala!
Usmeni je bio ok, ništa strašno! Meni je bio treći put tako da me nešto manje gnjavio! Pitao me dodatke aktu i da mu objasnim akte na zahtjev stranke i akte prema službenoj dužnosti! To sam znala, pa me malo pitao o aktima s diskrecijskom ocjenom, tu se nisam proslavila, ali je pustio... :laughing:

I najvažnije, Šikić stvarno pomaže ako zapneš! Najbitniji je pismeni, dovoljno je naučiti i onih 60 pitanja i prolaz je osiguran! :tongue2: Znam iz iskustva s obzirom da sam 3 puta bila!
Sretno svima! :laughing:
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kak je na usmenom? Jel teško pita? Jel puno traži? Hvala!
Meni je usmeni bio prelagan s obzirom da sam prošla oba kolokvija! Pitao me jedno pitanje, bila sam unutra 5 min., ako ne i manje! Profesor Šikić je stvarno super :cool:
 

anka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači Tihana ti tvrdiš da prolazim ako naučim ova pitanja iz skriptarnice s foruma, pročitam par puta skriptu i preletim knjigu? Da li se ova pitanja s foruma stvarno često postavljaju ili?
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači Tihana ti tvrdiš da prolazim ako naučim ova pitanja s foruma, pročitam par puta skriptu i preletim knjigu? Da li se ova pitanja s foruma stvarno često postavljaju ili?
Ma prolaziš sigurno! Ja sam ucila samo po pitanjima s foruma i prosla sam pismeni!
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači Tihana ti tvrdiš da prolazim ako naučim ova pitanja iz skriptarnice s foruma, pročitam par puta skriptu i preletim knjigu? Da li se ova pitanja s foruma stvarno često postavljaju ili?
Ja sam učila po tim pitanjima i prošla sam! Non-stop se vrte, bijah 3 puta pa znam! :laughing:
 

Livia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upravno fakat nije teško! Ja sam mislila da nikad neću proći, ali skripta je sasvim dovoljna! Na ispitu nisam sve pisala štreberski, nego i svojim riječima i dobila sam bodove!
 

muzaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi netko može reći kako je to kad 4 put polažeš ispit iz upravnog prava i kad imaš komisiju ?!
Hvala :S
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks