AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno pravo

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Oglasna ploča - datumi i vrijeme prijava, te polaganja ispita

Ljudi kakav je usmeni kod Šikića?
Usmeni kod prof. Šikića je jedan od najugodnijh! Profesor je stvarno dobar, pita osnovno, a ako ne znaš pomogne ili te pita drugo pitanje! Kad sam ja odgovarala nije rušio i pitao je skroz jednostavna pitanja!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas da mi netko kaže koje lekcije moram bolje znati! Znam da treba proći cijelu skriptu, ali nemam toliko vremena!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas da mi netko kaže koje lekcije moram bolje znati! Znam da treba proći cijelu skriptu, ali nemam toliko vremena!
Izvlaštenje, i to pripremne radnje kod izvlaštenja, plan izvlaštenja, donošenje rješenja o izvlaštenju, pogrešni i oborivi akti, vodno dobro, zemljišno dobro itd. Nadam se da sam ti barem malo pomogla!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, koliko je pitanja potrebno za prolaz? Hvala unaprijed!
Nisu bitna pitanja već bodovi! Koliko ja znam, treba potpuno riješiti 3 pitanja da dobiješ 15 bodova, što je dovoljno za usmeni, a od viška glava ne boli :rofl:
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Traže točno od riječi do riječi pa treba sve napamet naučiti, ali doslovno!
Ne treba baš sve od riječi do riječi, možeš malo i svojim riječima, ali nemoj skretat s teme i baljezgat gluposti!
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je ovo bio jedan od lakših ispita, pismeni nije problem ako odgovoriš na konkretno pitanje, a ne pisati okolo naokolo o svemu drugome! Na usmenom je prof. Šikić stvarno odličan i nije uopće gnjavio!

Pitanja koja su na forumu često se pojavljuju na ispitima, tako da ih bolje naučite, ali kada imate pitanje npr. opći akti pravnih osoba kao pravno vrelo, naučite sva pravna vrela koja imate u knjizi, ne samo to jedno! Znači, pitanja s foruma su najčešća, ali nikako nemojte zanemariti i ostalo!
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Polozila sam ispit tek iz 3. pokušaja, a učila sam po knjizi! Dosta se traži na tom ispitu!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Lijepo bi molila da mi netko kaže da li je za ispit važno naučiti ekscepciju nezakonitosti i obustavu od izvršenja, te koje su karakteristike upravnopravnog odnosa i koja je razlika između upravnih akata i pravno vezanih akata koji sadrže slobodnu ocjenu?
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Lijepo bi molila da mi netko kaže da li je za ispit važno naučiti ekscepciju nezakonitosti i obustavu od izvršenja, te koje su karakteristike upravnopravnog odnosa i koja je razlika između upravnih akata i pravno vezanih akata koji sadrže slobodnu ocjenu?
Važno je kolegice, posebno karakteristike upravnopravnog odnosa! I mene muči jel treba znati upravne akte i odnose državne uprave, jer to mi je dosadno! Jel mi može netko pomoći i reći jel to treba to znati za pismeni?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Važno je kolegice, posebno karakteristike upravnopravnog odnosa! I mene muči jel treba znati upravne akte i odnose državne uprave, jer to mi je dosadno! Jel mi može netko pomoći i reći jel to treba to znati za pismeni?
Upravni akt je jedno od najvažnijih poglavlja u knjizi i gotovo uvijek bude 1 pitanje iz toga! Kad sam ja bila na roku, mislim da su čak 2 ili 3 pitanja bila iz tog djela, tako da to svakako naučite! :wink5:
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesor Šikić kaže da jako malo ljudi prođe na ispitu! Zašto???
Zato što treba naučiti i tek onda izaći na ispit, a ne ako prođem-prođem! Na ispitu treba pisati baš ono što se traži, a ne okolišati i izmišljati toplu vodu!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam par pitanja:

1. Od kud je najbolje učit za ispit?
2. Kolike su šanse da se prođe?
1. Neki kažu iz knjige, no većina tvrdi da je najbolje iz skripte koju možeš skinuti iz skriptarnice poreznog odjela!

2. Ovisi koliko učiš! Uglavnom, nema nekog posebnog pravila! Treba dobro napisati pismeni, skupiti dovoljno bodova da te previše ne gnjavi na usmenom i 2 je zagarantirana!
 

mimi87

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako mi možete objasniti kad su potpisi, te da li je ova skripta dovoljna za proći ispit?
Hvala svima na odgovorima!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koja skripta iz upravnog je bolja od one dvije u našoj skriptarnici? Hvala
Ja sam pročitala knjigu i bilježila sve što smatram bitnim i počela raditi svoju skriptu! Onda sam pronašla onu skriptu i vidjela da sam identično počela pisati! Svoje sam ostavila i sve provjerila tako da je po meni skripta izvrsna! Nešto sam dodala, a nešto izbacila dok sam provjeravala!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks