AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje zapisima

fakin

Super Moderator
jedan od lakših ispita, dovoljno je naučiti onu jednu prezentaciju njezinu, ali i to naravno ne treba znati, dovoljno je da čuje od tebe bar jednu rečenicu i dat će ti sigurno prolaz, za više ocjene ipak trebaš nešto malo više reći, ali nema straha kod ovoga nikakvog
 

MirelaJP

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila sam na ispitu ovaj tjedan i profesorica je pitala samo gradivo iz prezentacije. Bilo nas je troje i svi smo prošli. Pitanja su bilo vrlo konkretna; kratko pitanje, kratak odgovor. Prof. pomaže potpitanjima. Pitanja su bila koji je temeljni akt za upravljanje zapisima, razlika između registraturnog i arhivskog gradiva, što je klasa, što urbroj, kako se zaključuje urudžbeni zapisnik... Ispitivanje traje desetak minuta. Ocjena vrlo dobar, tri dana učenja... ;).
 

teya18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo dojmova od mene sa zadnjeg roka.
Svi koji se dvoume koji predmet da uzmu za izborni preporučam ovaj. Predavanja nisu samo na faksu već se održavaju u državnom arhivu, a išli smo i u Ministarstvo branitelja. Profesorica je super. Za ispit ona pošalje prezentacije nakon održanih predavanja i iz njih se uči, ali treba pročitati i Zakon o arhivskom gradivu, Uredbu o uredskom poslovanju i Pravilnik o vrednovanju te postupku odabiranja i izlučivanja arhivskog gradiva. Tako sam barem ja i bilo je dobitno :)
Ovaj predmet je super za one koji su radili ili rade u upravi jer ne budu morali učiti uredsko nego samo ponove i malo nadograde znanje, a za one koji se prvi put susreću s tim dijelom gradiva također bude zanimljivo i laganije od svih predmeta koje su slušali do sad. Ispit je samo usmeni.

Moja pitanja su bila:
Što je uredsko poslovanje?
Tko su obveznici uredskog poslovanja?
Koje tijelo odnosno ustanova koja obavlja javne poslove, a nije obveznik Uredbe o uredskom poslovanju, već ima neki drugi akt za postupanje sa dokumentacijom?- SUDOVI
Objasni svojim riječima što je to spisovodstvo?
Koja su svojstva spisovodstvenog sustava i objasni?
Što je razvođenje spisa?
Gdje se mora upisati razvođenje, odnosno koji je "krucijalni" trenutak za razvođenje? -u URUDŽBENI ZAPISNIK ili UPISNIK PREDMETA UPRAVNOG POSTUPKA
Koja je norma bitna za upravljanje zapisima?
Navedi stvaratelje koji stvaraju privatno gradivo? VJERSKE ZAJEDNICE, POLITIČKE STRANKE, UDRUGE...
Kada se provodi izlučivanje gradiva, a kada predaja gradiva nadležnom arhivu, nakon koliko godina?

Ugodan usmeni, više kao razgovor. Dobila sam 5. :)
4 dana učenja koja bi se mogla svesti u 2 cijela dana..

Sretno svima! Nadam se da sam malo pomogla
 

fairyr

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
može li mi netko napisati kada i gdje se održava ispit za rok 2.7. kada bude objavljeno na studomatu?
hvala
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
friski i kratki dojmovi o prof. Babić - ugodna zenska, vise razgovor nego usmeni, na roku 18.6. nije nikoga rusila. najvise se bazira na uredbu o uredskom poslovanju no pita i ostatak literature. sa kime god sam razgovarala nije ucio duze od jednog dana i svi smo prosli :D toplo savjetujem ovaj izborni, skupa sa e upravom! :D
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
friski i kratki dojmovi o prof. Babić - ugodna zenska, vise razgovor nego usmeni, na roku 18.6. nije nikoga rusila. najvise se bazira na uredbu o uredskom poslovanju no pita i ostatak literature. sa kime god sam razgovarala nije ucio duze od jednog dana i svi smo prosli :D toplo savjetujem ovaj izborni, skupa sa e upravom! :D
Kolegice mislim da se ne radi čak ni o danu, vrijeme potrebno za učenje ovog predmeta svodi se na jednoznamenkasti broj sati ali slažem se, svakako preporučujem ovaj predmet :D
 

ttomas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel se moze izaći na ovaj predmet ako nismo dobili potpis i jel mi netko moze proslijedit njen mail il barem prezentacije koje se tu spominju.:)
 
Posljednje uređivanje:

Luka11/7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav,

molim Vas ako netko još ima prezentacije sa predavanje bi li mi mogao poslati na mail? ([email protected]) slao sam profesorici ali nisam dobio odgovor...
hvala puno :)
 

MarijanaPa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ROK 11.11.2019.
Odlična profesorica, troje nas je bilo na usmenom, sve tri smo četvorku dobile :D usmeni je više razgovor nego usmeni haha naučite pitanja koja izvučete tu na forumu i prošli ste 100%
Pitanja s ovog roka: definiraj uredsko poslovanje, tko su obveznici uredskog poslovanja, koje tijelo odnosno ustanova koja obavlja j. poslove, a nije obveznik Uredbe o uredskom poslovanju, već ima neki drugi akt za postupanje sa dokumentacijom (odgovor je SUDOVI), objasni svojim riječima što je to spisovodstvo, svojstva spisovodstvenog sustava i objasni, definiraj razvođenje spisa i gdje se mora upisati razvođenje ( odgovor je URUDŽBENI ZAPISNIK), koja je norma bitna za upravljanje zapisima, navedi stvaratelje koji stvaraju privatno gradivo (odgovor je VJERSKE ZAJEDNICE, POL. STRANKE, UDRUGE...), kada se provodi izlučivanje gradiva, a kada predaja gradiva nadležnom arhivu i nakon koliko godina

Sretno i bez straha :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks