AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje zapisima

marina lip

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Neka netko pita profesora da li se priznaje Arhivistika i Uredsko poslovanje onima koji su to položili! Pliiiiiiz!
 

arnela

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja se isto pridružujem ovom pitanju,da li se priznaju arhivistika i uredsko? puno hvala
 

SanjaS

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja sam položila Uredsko poslovanje i Arhivistiku.
Unatoč tome sam danas polagala Upravljanje zapisima - taj predmet sam upisala kao izborni predmet (umjesto Vojnog upravnog prava koje je davno ukinuto).

Danas je ispit prošao super - kako sam već navela gore u postu, profesor Kolanović pita vrlo konkretno i životno. Ne očekuje opširne odgovore i svaki vaš odgovor dodatno potkrijepi primjerom, objasni vam detaljnije. Ispit se svodi na dijalog o temi i moram reći da mi je ovo bio jedan od najugodnijih ispita.

Proučite si skriptu: osobito one termine koji su objašnjeni na početku skripte. Iz skripte pročitajte sve općenito o klasifikaciji (metoda upitnika, interview-a i direktnog uvida u zapise)
Naučite opisati kako izgleda akt (da ima zaglavlje, datum, predmet,...), što se upisuje u prijemni štambilj - to je sve opisano u Uredbi o uredskom poslovanju.

Kod ovog ispita ne treba štrebati podjele-nabrajanja-iznimke (teorijske detalje koje kasnije nitko u životu zapravo i ne pita :)), nego proučiti materiju na način kao da sutra počinjem raditi npr. u pisarnici, pa da ne dođem na posao ko pala s Marsa.
Ovaj ispit većinom uči gdje potražiti informaciju ako se zapne pri npr. dodjeljivanju ispravnog urudžbenog broja pismenu.
 

tara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li možda netko zna u koliko je sati ispit koji se treba održati 10.03.2010.
hvala
 

Đivo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila sam jučer na ispitu i stvarno je laganica. Imam literaturu pa ako netko treba dam :wink5:

Pita sve, prođe kroz cijelo gradivo ali puno toga on sam kaže. Uglavnom, jedan od divnijih profesora na našem faksu :happy:
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna dal u četvrtak 8.4 imamo predavanje? Jer je profesorica nešto govorila da ćemo preskočiti zbog uskrsnih blagdana!
 

HELENA910

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možete mi objasniti npr.ako zapnete na nekom pitanju da li profesor pomogne ili postavi slijedeće pitanje, idem prvi put pa ne znam ništa o ispitivanju?
 

HELENA910

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja sam jučer položila upravljanje zapisima i to je stvarno jedan od najboljih ispita, profesor je pre, pre dobar!
pitanja su:klasifikacijska oznaka
urudžbeni broj
lista sa rokovima (vezano za arhivsku građu)
pojam arhives
kako se slažu dokumenti u arhivu

Sretno!
 

arnela

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ja sam jučer položila upravljanje zapisima i to je stvarno jedan od najboljih ispita, profesor je pre, pre dobar!
pitanja su:klasifikacijska oznaka
urudžbeni broj
lista sa rokovima (vezano za arhivsku građu)
pojam arhives
kako se slažu dokumenti u arhivu

Sretno!
helena,možeš mi reći jesi učila iz zakona ili skripte?puno hvala
 

ana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebam ici na upise za trecu godinu, ovaj predmet mi zanimljivo zvuci, pa ako mi moze itko reci o čemu se radi ovdje, i da li je težak =)?
Hvala unaprijed..
 

marina lip

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo, ja položila! Profesorica je odlična, pita samo osnovne stvari iz uredbe i ona tri pravilnika! Ako zapneš ona se nadoveže i objasni do kraja! Stvarno laganica, svega par dana učenja.
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo, ja položila! Profesorica je odlična, pita samo osnovne stvari iz uredbe i ona tri pravilnika! Ako zapneš ona se nadoveže i objasni do kraja! Stvarno laganica, svega par dana učenja.
Čestitam...vidiš rekla sam da uopće nije neki problem..šteta šta takvih profesora nema više na našem faksu..
 

ivana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz!!
počela sam lagano spremati ovaj predmet za rok u 2 mj. zapravo me zanima, s obzirom da mi se skripta čini dosta komplicirana ( imam takav dojam):sad:, da li je onda po tome dovoljno učiti one pravilnike i uredbe???
može mala pomoć??? Hvalaaaaaaa

i još nešto, ne mogu naći ovaj pravilnik-pravilnik o zaštiti i čuvanju arhivske građe, tj,ima ono u javnobilj.komori.u bih...kaj treba??? koji?? pleaseeeeee
 

marina lip

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz! Evo ako ti mogu pomoći, ja sam učila Uredbu o uredskom poslovanju NN 07/09, Pravilnik o vrednovanju te postupku odabirana i izlučivanja arhivskog gradiva, Pravilnik o zaštiti i čuvanju arhivskog i registraturnog gradiva izvan arhiva, i Pravilnik o predaji arhivskog gradiva arhivima.
Mislim da te pravilnike možeš pronaći u nn, ili probaj naći stranice od Hr. državnog arhiva, tamo isto ima svega.
Profa je super, više je prićala ona nego nas dvije koje smo odgovarale!
Mislim da ona skripta detaljnije razrađuje zakone, a pošto prfa pita samo osnove iz zakona skriptu ne moraš učiti, samo ju prolistaj!
Ja sam eto učila svega tri-četiri dana, nije stvarno teško! Sretno!
 

ivana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz! Evo ako ti mogu pomoći, ja sam učila Uredbu o uredskom poslovanju NN 07/09, Pravilnik o vrednovanju te postupku odabirana i izlučivanja arhivskog gradiva, Pravilnik o zaštiti i čuvanju arhivskog i registraturnog gradiva izvan arhiva, i Pravilnik o predaji arhivskog gradiva arhivima.
Mislim da te pravilnike možeš pronaći u nn, ili probaj naći stranice od Hr. državnog arhiva, tamo isto ima svega.
Profa je super, više je prićala ona nego nas dvije koje smo odgovarale!
Mislim da ona skripta detaljnije razrađuje zakone, a pošto prfa pita samo osnove iz zakona skriptu ne moraš učiti, samo ju prolistaj!
Ja sam eto učila svega tri-četiri dana, nije stvarno teško! Sretno!
Puno ti hvala!!!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks