AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje gradovima i urbanim razvojem

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Objavili su predavanja za izvanredne
nisu novu obavijest stavili, nego su samo ispravili staru

Upravljanje gradovima i urbanim razvojem

14.1., 29.1.

utorak, srijeda

17:00-21:00

broj sati 10

D V./ ĆM4
 

martina_sk

Administrator
Obaviještavaju se svi studenti (redovni i izvanredni) koji su upisali izborni predmet Upravljanje gradovima i urbanim razvojem da će se održati dva dodatna predavanja u sljedećim terminima:
17.siječnja 2014. od 11-13,30 h, G10, dv. IX (tema: Financiranje gradova)
24.siječnja 2014. od 11-13,30 h, G10, dv. IX (tema: EU fondovi i urbani razvoj)
Predavanja su obavezna za redovne studente.
http://www.pravo.unizg.hr/uz/specij..._-_informacije_o_predmetima?@=6l2y#news_32366
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za ispit treba učiti sve sa literature..Bio je Škarica-- Pitao je gotovo sve.. Mora se nauciti sa smislom jer dosta traži povezivanje.. Poprilično je strog. Pitanja su: Komunalne djelatnosti, tko je odgovoran za njih, decentralizacija,politipski, monotipski ustroj lokalne samouprave (koje su prednosti a koji nedostaci te zašto postoji uopće potreba za takvim ustrojem), mjesni odbor, tijela mjesnog odbora, te njegove važnosti, Veliki gradovi (koliko ih je u Hrvatskoj)... Sretno svima!
 

Maja K

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali si svu literaturu nabavila u knjižnici Pravnog fakulteta? i koliko ti je dana bilo dovoljno za pripremu ispita? Hvala Ti
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali si svu literaturu nabavila u knjižnici Pravnog fakulteta? i koliko ti je dana bilo dovoljno za pripremu ispita? Hvala Ti
Sve ima na Pravnom. Ali većina toga na internetu.. Neke Časopise možeš s neta skinuti a neke u knjižari na TMT3.. i Zakoni i Povelje isto s neta.. a što se tiče učenja..to ovisi o tebi.. Ja sam dva usporedno spremala predmeta..i dva tjedna sve skupa ucila dva predmeta ..ali po cijele dane :p
 

Marinče

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas ispit kod Škarice je protekao sasvim u redu, pitao me fazu metropolinizacije i kako se spaja grad sa okolnim područjem, onih 10 kod grada i gradskog ruba, koje su jednice lok. saouprave po našem zakonu drugačije od ostalij, a od kolegice pitanja, faza lokalizacije i komunalizacije, tko vrši komunalnu službu i što je sa županijama kod tog pitanja.. nisu teška pitanja al traži da pokopčaš i povežeš
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer sam bila na ispitu. Prošlo je super. Bile smo svega dvije na ispitu.
Pitanja - koliko se sjećam:
1. faze razvoja gradova
2. odnos središnjeg grada i rubnog područja - kako je to uređeno u Hrvatskoj
3. koji su osnovni razlozi decentralizacije
4. kako je decentralizacija uređena u zemljama Europe.

Uglavnom to je bilo to i profesor je bio super.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koliko treba vremena za naučiti kolegij? Jel treba znati sve one propise na engleskom?
 

nula12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jos je pitao i status grada zagreba po zakonu o gradu zagrebu. ja bih rekla da treba nauciti samo zakon o lokalnoj i regionalnoj samoupravi i zakon o komunalnom gospodarstvu...ja sam samo ta 2 zakona
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks