AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

mary-zgb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dns ispit: prof. Kopric je stvarno odlican ispitivac, atmosfera opustena, ne rusi bzvz. Moja pitanja- teorija odlucivanja, morganove slike pa malo objasniti to, aston grupa i blau-schoenerr istrazivanje i nesto oko toga s kojom teorijom mozemo povezati. Pitanja od kolegice- human relations, tipovi vlasti u organizaciji, kibernetika
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Slažem se s kolegicom, odličan profesor, pomaže dosta, navodi na odgovor, stalno se smijulji i zeza :D Moja pitanja: Adaptivna organizacija (pričala sam ono o Bennisu), što je autopoiteza, koji je to pravac i začetnik, kod motivacije teorija x i y i nabrojati nekoliko komunikacijskih kanala po tehničkim obilježjima. Neka pitanja od kolegica kaj se sjećam - organizacijska okolina, tehničke i interesne odluke i razlika između njih, formalna i neformalna struktura, što je moć i tipovi, modularna org, tko je napisao knjigu Birokratski fenomen (mislim da je tak naziv). Eto to je to, moj zadnji položen :D:D Sretno svima! ;)
 

Anitica23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas je najavljen strajk a izvanredni studenti bi trebali imati predavanje u 17h stoga javljam da ce se prema uputi iz referade predavanje odrzati bez obzira na najavljeni stajk...u slucaju da predavanje ipak ne bude, prof. Kopric ce poslati obavijest na vrijeme...(javljam ako nekoga zanima :))
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja danas 15.11. kod Koprica na roku: kooperativni tipovi (ona 4), hijerarhijska organizacija- birokratska org, kibernetika, vođenje ( ovdje je on vise meni objasnjavao ) jer sam ja odmah rekla stilove vodenja a on je htio neku podjelu da kažem. I zadnje pitanje razlika izmedju upravnih organizacija i organizacija u privatnom sektoru. Tu sam pokušavala nekako svojim rijeci a. Sve u svemu super dojam, ali pita dugo oko pola sata jednu osobu.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dragi kolege,

danas sam dobila jednu, meni zalosnu informaciju, o tome da izvanredni studenti koji nisu bili na predavanju TO, profesor Koprić ne dozvoljava izlazak tj.prijavu ispita do 11.mj. iduce ak.god. je to moguće? Zahvaljujem unaprijed svima za odgovor i informacije.
 
Posljednje uređivanje:

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dragi kolege,

danas sam dobila jednu, meni zalosnu informaciju, o tome da izvanredni studenti koji nisu bili na predavanju TO, profesor Koprić ne dozvoljava izlazak tj.prijavu ispita do 11.mj. iduce ak.god. je to moguće? Zahvaljujem unaprijed svima za odgovor i informacije.
Ajme jel to stvarno tako?
Pa što ćemo ponovno upisivati predmet samo zato što nismo bili na predavanjima? Pa nije nitko ni bio, par ljudi. Što onda nitko ne bude mogao na ispit. Moguće da je tako jer meni na studomatu ne da prijaviti teoriju org. Ostalo mogu. A izvanredni sam. Treba nazvati referadu. Pa mislim nitko nije do sad tako radio. Užas.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ajme jel to stvarno tako?
Pa što ćemo ponovno upisivati predmet samo zato što nismo bili na predavanjima? Pa nije nitko ni bio, par ljudi. Što onda nitko ne bude mogao na ispit. Moguće da je tako jer meni na studomatu ne da prijaviti teoriju org. Ostalo mogu. A izvanredni sam. Treba nazvati referadu. Pa mislim nitko nije do sad tako radio. Užas.
4
.

Točno tako i meni. S tim da kad pogledam pod AKTIVNI PREDMETI na studomatu, status TO pise: ponovno upisati komponentu, neodslusan predmet, tj.neispunjenje nastavnih obaveza :(
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
4
.

Točno tako i meni. S tim da kad pogledam pod AKTIVNI PREDMETI na studomatu, status TO pise: ponovno upisati komponentu, neodslusan predmet, tj.neispunjenje nastavnih obaveza :(
Da tako i meni piše. Zvala ja Sanju. Kaže da tako prof Koprić ima pravilo i ništa ponovno upisati predmet i odslušati predavanja da možemo izać na ispit. Da on ima svoj popis ko je bio i tako zahtjeva. Mislim to jr baš bezobrazno, nekoga ni sa posla ne puste. Znači bezveze smo platili 500 kn za taj predmet. Nakon što sam rekla da će nekome ta glupost odužiti studiranje za pol godine rekla da možda postoji mogućnost polaganja ispita već u 11.mj kao malo prije. Sad nije sigurna. Ali mislim čemu svrha toga? Samo da opet platimo, em su izmislili to testiranje semestra. Već neznaju što bih samo da nam otežaju. Jedva čekam da se riješim tog faksa.
 

maria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s današnjeg ispita - decizionisticki pravac i koji su predstavnici tog pravca, koje vrste odluka postoje, taylor, org.okolina
Kolege samnom pitao je jos kibernetski pravac, weber, org.tehnologija, rutinska i nerutinska tehnologija, teorija org.konflikta i moci
 

mboki1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg roka: teorija samoreferentnih i autopoietskih sustava, razlika modularne i matrične organizacije, Emery i Trist, moć
 

Kike

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pogledaj u skriptarnici, imas dobru skriptu. Moja pitanja danas su weberov tip birokratske/monokratske organizacije, upravna okolina, Emery i Trist.
Ovo je jedan od najboljih profesora na faksu, odličan i vrlo ugodan ispitivač, nemojte se bojati, samo idite na predavanja! Sretno svima!
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može pliz odgovori na pitanja: modularna organizacija, kibernetika-savršeno i zadovoljavajuće odlučivanje, morganove metafore o organizaciji,
lex donaldson, otvoreni/zatvoreni lanac, što su zaključili donalds i morgan, bilanca teorija iz pusićevog članka?!?!
 

medo brundo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze mi pliz netko napisat nes o morganovim slikama,autopoitezi, modularnoj organizaciji, lex donalds jer tih nekih stvari nema u skripti??? plizzz
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks