AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Studij za javne financije

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

amanda

love
Re: Porezni studij

Ooo.. bravo! sretno s gradanskim i novom akademskom godinom! :)
slazem se da uz rad nista ne bi trebalo biti problem. postoje laksi i tezi predmeti, ali uz malo rada i truda ne bi trebao biti problem. realno to nam je trenutno pripritet, deklariramo se kao studenti.. jedino je problem to sto faks odise kolektivnom ljenošcu koje sam i sama dio nazalost! trenutno osjecam jednu malo vecu dozu griznje savjesti i osjetim prstice moralne pljuske na obrazu i zato zahvaljujem! idem uciti! :)
 

amanda

love
Re: Porezni studij

dragi studenti-
1.pod prvanim smo fakultetom, ali papiri su jos u procesu pa cemo o tome vise iduce akademske godine.
2. dekanski rok ce od sada svake godine biti jer to prakticira pravni fakultet! datum prijava i polaganja ispita ce biti naknadno odlucen pa vam neznam jos reci kada ce tocno biti!
3. prag je spusten na 42 ects boda, ali samo ove godine jos jer se iduce godine o tome nemoze raspravljati osto smo pod pravnim fakultetom!
4. peticija za priznavanje ispita unatoc 10 ects bodova je ...ismijana i bila bi krsenje nekih njihovih necega.. to nije odobreno niti ce ikada biti!
..
 

martinamm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Poštovanje dragi kolege!
Ove godine sam se upisala na porezni studij - izvanredno - što u biti kao ne postoji - jer su predavanja za redovne - nema za izvanredne. Kažu u referadi da ne trebam na predavanja kao izvanredni - jer radim, što je istina. E sad molim Vašu pomoć da ćete mi izaći u susret - počela su predavanja - a ja radim... Na netu nema upisa nikakvih konzultacija - još - vodič nije još izašao. Ako je itko bio na predavanjima, počeo je prvi tjedan - koja je ispitna literatura za slijedeće predmete: uvod u ekonomiju, osnove ustavnog prava, organizacija javne uprave, upravno pravo i porezno pravo. Unaprijed Vam hvala na odgovorima!
 

zebra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Poštovanje dragi kolege!
Ove godine sam se upisala na porezni studij - izvanredno - što u biti kao ne postoji - jer su predavanja za redovne - nema za izvanredne. Kažu u referadi da ne trebam na predavanja kao izvanredni - jer radim, što je istina. E sad molim Vašu pomoć da ćete mi izaći u susret - počela su predavanja - a ja radim... Na netu nema upisa nikakvih konzultacija - još - vodič nije još izašao. Ako je itko bio na predavanjima, počeo je prvi tjedan - koja je ispitna literatura za slijedeće predmete: uvod u ekonomiju, osnove ustavnog prava, organizacija javne uprave, upravno pravo i porezno pravo. Unaprijed Vam hvala na odgovorima!
piše kad su konzultacije.malo potraži
 

iwanasi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hoće li se u 9.mj. potpisivat peticija za dekanski? Mislim da taj rok velikom broju studenata treba.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hoće li se u 9.mj. potpisivat peticija za dekanski? Mislim da taj rok velikom broju studenata treba.
Zbog čega tebi treba dekanski rok pored dva ispitna roka u rujnu?Kako znaš da većini studenata to treba?
 

amanda

love
Ako bude potrebno potpisi za dekanski rok ce se prikupljati u rujnu,.
Rekli su nam prošle godine na sjednici da s obzirom da smo sada po pravnim fakultetom dekanski rok dolazi u paketu :) (jedino sto se smanjenja praga tice- toga vise nema.)

Htjela bih vam samo svima nesto napomenuti.. predstavnici na ovom faksu i nemaju nikakvu ulogu tako da se nemojte ljutiti radi nekiih stvari.
predstavnica PRVE GODINE - ja.
PREDSTAVNICA DRUGE GODINE- VALENTINA HREN.

nemojte to brkati, jer mene ljudi znaju optuzivati za stvari s kojima nemam veze. maloprije sam dobila mail od kolege Mladena u vezi 3. godine, polaganju ispita na drugoj dok ima zaostatak s prve..., ali to nije u sklopu mojih duznosti i nemam nikakve dodatne informacije. Ako je vama gust imati neko ruzno misljenje o predstavnicima radi toga, to je samo vas problem.
sve sto ima veze s prvom godinom, to slobodno pitajete i saljite mailove, a za ostalo se obratite kolegici Valentini koja ce Vam sigurno rado pomoci ako je u njenoj moci!

ugodni praznici svima :)
 

Carrie.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok!

Može jedno pitanje? :)
Brucoš sam na poreznom studiju. Zanima me kada mogu doći podići svoj indeks i ovjeriti u studentskoj referadi potvrde o statusu redovitog studenta?
Ima li itko tu informaciju?
Zovem ih već 2 dana za redom, ali nitko se ne javlja na telefon u referadi...

Hvala na odgovoru!
 

malenadv

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej :) Meni su rekli da od 28.8. možemo doći po index i x-icu...

Bok!

Može jedno pitanje? :)
Brucoš sam na poreznom studiju. Zanima me kada mogu doći podići svoj indeks i ovjeriti u studentskoj referadi potvrde o statusu redovitog studenta?
Ima li itko tu informaciju?
Zovem ih već 2 dana za redom, ali nitko se ne javlja na telefon u referadi...

Hvala na odgovoru!
btw pokušavam ti poslati pm ali ne mogu :S hvala bogu, ti si prva osoba koju sam našla na internetu da ove godine upisuje ovaj faks :D
 

amanda

love
tko je slobodan iduci tjedan pomoci par sati ujuto pri skupljanju potpisa za dekanski rok? javite se na mail... svima nam je to u interesu. nemojte previše racunati na starije generacije, oni su vec sakupljali prethodnih godina pa sumnjam da ce se netko ponovo javiti.. ugl, svaka pomoc je dobrodosla :)
 

ledeni čaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi :)
dolazim iz opće gimnazije pa me zanima počinje li se računovodstvo, javne financije i sve što ima veze sa računanjem :) od početka ili se podrazumijeva da imamo određeno predznanje (npr. da dolazimo iz ekonomske)?
Hvala
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U javnim financijama nema računanja.Gradivo je samo teorija(proračun,porezi,izvršenje proračuna itd.).Što se tiče računovodstva,nije potrebno nikakvo predznanje za razumijevanje gradiva.Ja sam završio tehničku školu i ne samo da sam bez problema svladao računovodstvo nego sam u roku završio ovaj studijski centar.Samo opušteno i bez panike:thumb22::cheer:
 

ledeni čaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Offtopic: ne želim da me se krivo shvati, no smije li se znati razlog upisivanja Studija za javne financije?
ne vidim za što je to bitno ali dobro. ugl, razlog je stjecanje zvanja, a budući da ću nastaviti svoje školovanje smatram ovaj fakultet dobrim izborom.

U javnim financijama nema računanja.Gradivo je samo teorija(proračun,porezi,izvršenje proračuna itd.).Što se tiče računovodstva,nije potrebno nikakvo predznanje za razumijevanje gradiva.Ja sam završio tehničku školu i ne samo da sam bez problema svladao računovodstvo nego sam u roku završio ovaj studijski centar.Samo opušteno i bez panike:thumb22::cheer:
Ovo je bilo lijepo za čitati :D hvala
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predstavnici, dali bi mogli ove godine na sjednici 24.9. tražiti uz sami dekanski rok, da smanje kriterije na tom roku, za organizaciju ili građansko ili barem građansko? Vidjela sam da je taj zahtjev uspio prije 2 godine na sjednici i da su smanjili kriterij za građansko...Puno studentima bi to pomoglo, pogotovo onima koji se vec duže vrijeme bore s tim predmetima... Hvala vam!
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks