AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sociologija javne uprave

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ni meni nije jasna ta stvar s tim seminarima. i ja sam izvanredna i radim i ne mogu nikako na predavanja... Kako da dođem do suvislih informacija, kako ću odabrati temu seminara i slično? isto tako, koliko sam skužila iz pisanja članova foruma na ostalim temama, literatura za polaganje ispita zapravo neće biti ona koja je objavljena na webu.. Kad ćemo dobiti te informacije


? Rokovi će doći za čas.. Molim sve redovne i one koje pohode predavanja da podijele i svaki najmanji detalj vezan za polaganje ispita i pisanje seminara.



Imamo predavanje u petak pa cemo sve pitati
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ni traga profesoru danas ponovno u vrijeme kada bi se trebale održavati konzultacije.
Treba ići kod Ksenije Grubišić, to je zadnja nada.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Današnje predavanje:Weber i njegov pojam birokracije i birokratske organizacije.
Prezentacije sa predavanja će navodno biti na webu tijekom idućeg ili onog tjedna nakon.
Profesor je iznio prijedlog da na kolokvijima smijemo koristiti i literaturu tj. ''Open book'' ispit. Još će to morati predložiti ostatku katedre, ali mislim da bi to bila super mogućnost i mislim da ga sad svaki sat trebamo poticati na to svi koji idemo na predavanja i time ga podsjećati i dati mu impuls da smo stvarno zainteresirani za taj oblik polaganja ispita.
Što se tiče seminara-seminare vodi prof.Antonija Petričušić.
Idući tjedan imamo predavanje u petak iako su ispiti jer smo u zaostatku a i onda nećemo imati valjda zadnje predavanje tamo krajem 12.mj.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jeste li svjesni da ako dozvoli upotrebu literarture da će ispit vjerojatno biti nesavladiv odnosno neće imati veze s knjigom koju ćeš imati ispred sebe
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tipično za Kregara (ili nekoga od njegovih pobočnika)...
Od tako interesantnog predmeta je napravio cirkus...
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prezentacije s predavanja kažete biti će na webu tijekom slijedećg ili onog iza tjedna...a koja je na kraju službena literatura? Da li je ta misterija rješena?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jeste li svjesni da ako dozvoli upotrebu literarture da će ispit vjerojatno biti nesavladiv odnosno neće imati veze s knjigom koju ćeš imati ispred sebe
Zašto misliš da će nužno biti ultra težak?
Koliko znam, na pravnom studiju je ispit iz Europskog javnog prava bio do nedavno tako koncipiran i mislim da su svi govorili kako težina polaganja tog ispita odudara od svih prosjeka ispita na tom studiju(to je druga katedra istina).. A i nisam baš uvjeren da je njima namjera na ovom ispitu trenirati strogoću(takav dojam imam). Određena aljkavost u pristupu postoji.
Kolega misel, mislim da je službena literatura prezentacije sa weba..
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pa daj razmisli, ako ti dozvoli korištenje literature vjerojatno će pitanja biti tako koncipirana da ćeš se teško snaći s obzirom da se i ne zna kada će uopće literatura biti objavljena.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pa daj razmisli, ako ti dozvoli korištenje literature vjerojatno će pitanja biti tako koncipirana da ćeš se teško snaći s obzirom da se i ne zna kada će uopće literatura biti objavljena.
Stvarno nije u redu da 3 tjedna nakon početka nastave ne znamo točnu literaturu za ispit. Ili ako je literatura bilješke s predavanja+prezentacije-da te web materijale nemamo nigdje za downloadati.
A za taj koncept ''open book'' mislim da, generalna ideja takvog načina polaganja ispita nije ta da profesori u test stave pitanja na koja ni prof. emeritusi dotičnog predmeta ne bi znali odgovore. Ali uvijek netko može i u tu svrhu primjenjivati taj oblik tako da treba vidjeti.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas se profesor nije pojavio na predavanju, nigdje informacije da se ipak neće održati, nas 30-ak poljubilo vrata i slično.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako im je ispod časti predavati, neka pošalju asistente...
Nijedno epohalno djelo iz sociologije nije dovoljno dobro za ispitnu literaturu, osim zabilješki sa predavanja, kojih nema nigdje...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Imat ćemo 3 predavanja do prvog kolokvija, znači 3 lekcije za prvi kolokvij.
Očekujem sve petice :grin:
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Katastrofa ovo što čitam, ljube se vrata na konzultacijama i neotkazanim predavanjima...Bože dragi...pa oni su profesori, njihov prvi i glavni posao je biti pristupačan studentima i podijeliti znanje... malo je dobre stare garde...Ravlić je jedan od njih. Stvarno divan profesor.
Naime ja isto imam seminar iz sociologije i izvanredni sam student i kljuvim kako da to riješim ove godine, jer ću radije ako sve ne položim (što naravno sumnjam) prebaciti u 2015. godinu izborne predmete, nego ukupno 9 ects bodova iz sociologije, što je 1080 kn.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolega nemojte prigovarati, imamo email profesorice...
Osim toga, ako nema prezentacija, na kolokviju ćete predati prazan papir (sa osobnim imenom) i evo prolaza...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Objavljeno je:
http://www.pravo.unizg.hr/SOC/predavanja_upravni_studij/sociologija_javne_uprave

kolege, kako je bilo na predavanju? kada je prvi kolokvij? unaprijed hvala
Predavanja po meni nisu nikad niti bila problem ovog predmeta-ona su, barem meni, zanimljiva i razumljiva. Ostane mi dosta toga u glavi a pritom se još i nasmijem. Malo škole ljudskih odnosa pa malo Bate Živojinovića i Štefice Cvek.
Što se tiče kolokvija, on je pomaknut sa 29.11. na tjedan poslije. Ali s obzirom da je svrha tog kolokvija navodno isključivo repeticija i provjera vlastitog znanja a rezultat nema nikakav efekt u smislu polaganja dijela gradiva ili slično, ja na taj kolokvij ne budem išao.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što se tiče kolokvija, on je pomaknut sa 29.11. na tjedan poslije. Ali s obzirom da je svrha tog kolokvija navodno isključivo repeticija i provjera vlastitog znanja a rezultat nema nikakav efekt u smislu polaganja dijela gradiva ili slično, ja na taj kolokvij ne budem išao.
sada mi više ništa nije jasno:hm: pa zar kolokviji ne služe za oslobođenje od pismenog dijela ispita i ako je prolaz to je preduvjet za izlazak na usmeni, kaj je ovo? mazohizam?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
sada mi više ništa nije jasno:hm: pa zar kolokviji ne služe za oslobođenje od pismenog dijela ispita i ako je prolaz to je preduvjet za izlazak na usmeni, kaj je ovo? mazohizam?
Tako pričaju kolege s fakulteta, osobno nisam čuo da je to rečeno.
Ali mislim da je to ''policy'' dotične katedre.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks