AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sociologija javne uprave

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel profesor rekao koja će se literatura koristiti i kakv je ispit pismeni ili usmeni ili oboje?
 

martina_sk

Administrator
javila mi je frendica ovo: Danas je bio g. Kregar. Predavanja su obavezna. Literatura su naše bilješke (s predavanja redovnih), i nekaj kaj ce on objaviti na webu. Uz to ce objaviti i neke tekstove na eng. Ima dva kolokvija. I rekao je da ce predavanja izvanrednim početi sljedeće godine.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel profesor rekao koja će se literatura koristiti i kakv je ispit pismeni ili usmeni ili oboje?
Prekonfuzno su mi zvučale te sve informacije danas. Idem na konzultacije u utorak pa ću detaljno javiti sve što mi profesor kaže.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
On uvijek mora biti konfuzan i poseban, iznenađen sam što uopće drži predavanja...
Ova knjiga koja je navedena kao glavna, od Giddensa "Sociologija", je super jednostavno napisana i interesantna, ali sad će prof. Kregar zakomplicirati stvar...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Slažem se kolega za Giddensovu knjigu, iako ponegdje zna biti suhoparna(zbog detaljnih ulaženja razna u istraživanja provođena u Britaniji) ona je sasvim u redu kao udžbenik, jer se materija lako prati i shvaća. Istinabog, popriličnog je obujma :D
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kad kažete da je knjiga ok zašto mu onda ne bi na slijedećem predavanju predložili da radimo po toj knjizi? Ipak smo već sociologiju položili pa mislim da nam nema baš nešto novog za reći, a ako je knjiga dobra zašto ne raditi po njoj? I možda nam se posreći pa to bude jedini izvor za učenje.:cool:
 

martina_sk

Administrator
šta je to ista knjiga kao i s prve godine? mislila sam da nije jer smo na 1 god učili osnove sociologije a ovo je sociologija javne uprave pa da je ova više vezana za upravu.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se kolega za Giddensovu knjigu, iako ponegdje zna biti suhoparna(zbog detaljnih ulaženja razna u istraživanja provođena u Britaniji) ona je sasvim u redu kao udžbenik, jer se materija lako prati i shvaća. Istinabog, popriličnog je obujma :D
ispravite me ako griješim, ali u sažetku nastavnog plana nije navedena cijela knjiga već stranice 344-371 (ako uopće bude dio ispitne literature)
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da se uključim u raspravu.. Na kraju niti kužim koja je ispitna literatura ( na predavanju profesor veli da nema literature za ovaj predmet, a u sažetku nastavnog plana napisana knjiga koju spominjete ( samo određene stranice kako je i kolega Neo napisao ) niti pak išta znam o ispitu ( profesor spominjao samo dva kolokvija koji će se bodovno ocjenjivati, dok o obliku ispita na redovnom roku neznamo ništa )..
 

martina_sk

Administrator
Da se uključim u raspravu.. Na kraju niti kužim koja je ispitna literatura ( na predavanju profesor veli da nema literature za ovaj predmet, a u sažetku nastavnog plana napisana knjiga koju spominjete ( samo određene stranice kako je i kolega Neo napisao ) niti pak išta znam o ispitu ( profesor spominjao samo dva kolokvija koji će se bodovno ocjenjivati, dok o obliku ispita na redovnom roku neznamo ništa )..
sve što znam je da je iz svakog predmeta točna ona literaatura koju kaže profesor a ne koja piše na netu. jer to je u nastavnom planu očito napisano samo da se nešto napiše.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bio danas na konzultacijama u 14h. Čekao 45min, nitko se nije pojavio. Otišao doma. Nigdje obavijesti o neodržavanju konzultacija.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zna li možda netko da li imamo mogućnost/pravo na odabir profesora kod kojega želimo biti seminaristi?
Naime, ja bih najviše volio biti seminarist kod prof. Ravlića.
On nam je upisan u indeks kao jedan od profesora na ovom predmetu.
Bilo bi za očekivati da ga,recimo, možemo odabrati za seminar?
 

martina_sk

Administrator
Zna li možda netko da li imamo mogućnost/pravo na odabir profesora kod kojega želimo biti seminaristi?
Naime, ja bih najviše volio biti seminarist kod prof. Ravlića.
On nam je upisan u indeks kao jedan od profesora na ovom predmetu.
Bilo bi za očekivati da ga,recimo, možemo odabrati za seminar?
pitaj kregara. on je rekao da mu se za sve možemo javiti mailom :D
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima li jos netko ko je dobio seminar iz sociologije javne uprave? Naime, ja bi da mi netko pojasni o cemu se konkretno radi s obzirom da nikada dosad seminare nismo imali...Nisam bas u mogucnosti pohadati redovito predavanja iz osobnih razloga, ali vidim da je seminar ponedjeljkom od 15-17 h... pa ako moze malo vise informacija, koliko nas to oslobada dijela gradiva i dali uopce itd..
hvala..
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li jos netko ko je dobio seminar iz sociologije javne uprave? Naime, ja bi da mi netko pojasni o cemu se konkretno radi s obzirom da nikada dosad seminare nismo imali...Nisam bas u mogucnosti pohadati redovito predavanja iz osobnih razloga, ali vidim da je seminar ponedjeljkom od 15-17 h... pa ako moze malo vise informacija, koliko nas to oslobada dijela gradiva i dali uopce itd..
hvala..
Ja sam seminarist.
Nemam pojma što za ovaj predmet znači seminar, znam što inače na fakultetima znači seminar-pišeš 15-20str o određenoj temi izabranoj iz gradiva redovitog predmeta, ali u dubinu i širinu i iz toga rada dobivaš ocjenu.
Seminaristi bi trebali imati barem neke simboličke beneficije kod predmeta iz kojega rade seminar(ali to ovisi o volji katedre,profesora itd).
Koliko sam bacio oko na web katedre iz sociologije, studenti sa pravnog studija dobivaju neke materijale od profesora. Mislim da tamo piše da su redovni studenti-seminaristi obvezni pisati kolokvije i da im se ocjene iz kolokvija zbrajaju sa samom ocjenom seminara i da to sve skupa čini završnu ocjenu iz seminara..
A kako će to kod nas ovdje biti uređeno, tko bi to znao u ovom trenutku.
Volio bih da se može birati profesor(mislim da se ipak uzalud tome nadam).
Sutra je dan fakulteta pa nema predavanja iz seminara.
Idem na konzultacije u utorak kod prof. Kregara, i kod prof Ravlića(da se ne bi dogodilo da opet poljubim vrata kod prvonavedenog i ostanem bez ikakve informacije). Sugeriram svima zainteresiranima da dodju također.
 

...maya...

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a kad se održavaju konzultacije, u koliko sati?

našla na stranicama prava.. ajde molim te javi što kažu ako uspiješ što riješiti, ja naime neću moći otići otići sutra na konzultacije..

a što ako na kraju krajeva neću biti u mogućnosti napisati seminar, tj.. pretpostavljam da treba za to biti redovan na predavanjima i na seminaru kasnije, što je kod mene jedno i drugo nemoguća misija... dali normalno mogu polagati taj predmet kasnije u ispitnim rokovima?
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ni meni nije jasna ta stvar s tim seminarima. i ja sam izvanredna i radim i ne mogu nikako na predavanja... Kako da dođem do suvislih informacija, kako ću odabrati temu seminara i slično? isto tako, koliko sam skužila iz pisanja članova foruma na ostalim temama, literatura za polaganje ispita zapravo neće biti ona koja je objavljena na webu.. Kad ćemo dobiti te informacije? Rokovi će doći za čas.. Molim sve redovne i one koje pohode predavanja da podijele i svaki najmanji detalj vezan za polaganje ispita i pisanje seminara.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks