AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Smjerovi III. godine studija

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a) Organizacijsko-menadžerski smjer
Teorija organizacije
Javni menadžment
Komparativna javna uprava

b) Upravno-pravni smjer
Europsko upravno pravo
Javne službe
Građevinsko upravno pravo

c) Upravno-ekonomski smjer
Ekonomija javnog sektora
Višestupanjska uprava i regionalni razvoj
Ekonomika poduzeća

d) Međunarodno-upravni smjer
Pravo Europske Unije
Poredbeno ustavno pravo
Konzularno pravo

Ostali izborni predmeti:
E-uprava
Javne politike
Povijest hrvatske uprave
Pravo okoliša
Civilno društvo i javna uprava
Upravljanje zapisima
Javni odnosi u upravi
Zemljišnoknjižno pravo
Socijalna politika
Pravo socijalne sigurnosti
Policijsko upravno pravo
Izborni sustavi

Kao izborni predmet student može izabrati i "predmet smjera" iz smjera koji nije upisao.
 

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja zbilja neznam koji ću smjer odabrati, neznam dal je isto i po starom programu ili je slično, pa šta vi mislite odabrat?I kako je to na starom programu; isto se birao smjer, pa za šta su se ljudi odlučili?

Bilo bi lijepo da znamo kako će izgledati specijalistički studij i da li će biti isti smjerovi, pa bi onda mogli možda pametnije odabrati smjer ili to neće imati veze?
Da li možda netko zna?
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jedna od mnogih prednosti novog programa studija javne uprave je i koncept treće godine. Mi nismo imali smjerove, nego dva obvezna predmeta (upr. postupovno pravo i nomotehniku) te smo morali izabrati tri izborna (izbor je bio znatno siromašniji nego li je sada).
Meni su svi smjerovi interesantni, ali volio bih upisati organizacijsko-menadžerski. Ako voliš katedru za upravnu znanost, onda je to smjer za tebe. Uz njih će na tom smjeru predavati i prof. Inge Perko-Šeparović sa Fakulteta političkih znanosti i to kolegij Javni menadžment. Koprinjo je rekao da će studenti upisivati smjerove po kriteriju "tko prvi njegova djevojka" znači kada se ispuni kvota, "pušing rođo". A što se tiče nastavka studija, pitanje je uopće da li će to biti specijalistički diplomski (po mojem mišljenju je bolje da ne bude), a kako će izgledati, koliko će koštati i sl. logično je, također ne znam.. Čim saznamo nešto, obavijestimo studente putem ovog foruma, kao što je to nedavno napravila Grička vještica. Ako bilo tko dobije neku zanimljivu informaciju, molio bi da nas sve obavijesti.
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a mi koji polazemo razliku ispita po bolonji ..mi imamo godinu dana i onih 7 ili koliko vec ima ispita .. ali ne mozemo uzeti nikakv smjer nego samo polazemo one ispite razlike :( :( :( :( ??????????????????jer meni se bas ovo svida .. sto 3 godina po bolonji ima..meni se svida a i d opcija..znaci nema nikakve sanse da biramo ovako nesto..nadam se da ce onda ovako nesto stila a) izbora bit na one +2 godine
Studenti koji su diplomirali po trogodišnjem programu i zatim upisali razliku, dužni su položiti: osnove politologije, europski upravni prostor, upravljanje ljudskim potencijalima i službeničko pravo, te moraju izabrati smjer (također kriterij: "tko prvi njegova djevojka").
Vidiš Badek da nema rezloga za tugu :)
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja imam jedno glupo pitanje (kao da je to nešto čudno :bonk:):
Koliko ispita u trećoj godini imamo mi boljojonjjci :) ??? Mislim, pitam tak da si znam organizirat ispite u drugoj (koji da prebacim i tak to)??? :misli:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ma, ne, daleko od toga! Ma, to ja ovak, unaprijed razmišljam i premišljam se između građanskog i radnog. Znam da je prag 50 ects bodova,
ali isto tak si razmišljam da možda ne forsiram upisati treću godinu, možda je bolje upisat parcijalu, jer sam pročitala dolje na oglasnoj ploči one njihove članke, pa piše da se treća godina NE može ponavljati.
Čisto me zanima broj ispita da vidim jel moguće dat treću godinu odjednom
(i još diplomski). Druga opcija je da upišem parcijalu (npr. ostavim radno i građansko) i onda rješim ta 2 ispita i još par iz treće god. Tak da kad upišem ful treću, da imam manje ispita. Ne znam jel to ima kakvog smisla, al to mi se mota po glavi već duže vrijeme...
:blabla:
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovo više spada pod pitanja i odgovori, pa će se Badekica ljutiti i to s pravom, ali ipak ću pokušati odgovoriti.
Na trećoj godini bolonjci imaju sedam ispita:
1. Upravno postupovno pravo
2. Lokalna samouprava
3. predmet smjera
4. predmet smera
5. predmet smjera
6. izborni
7. izborni

Dobra stvar je što možete izabrati kao izborne predmete i predmete iz smjera koji niste odabrali. U prvom postu su napisani svi smjerovi i izborni predmeti, pa će te se lako snaći.
Uz ispite imate još i vježbe iz nomotehnike, vježbe iz upravnog postupovnog prava i informatičku radionicu.

Apsolvent se postaje kada kao student treće godine apsolvirate sve svoje obveze (predavanja, vježbe i sl.) osim ispita i diplomskog rada.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja polažem razliku po bolonji, pa me interesira koliko su ti predmeti smjera uistinu BITNI???? pitam jer čisto sumnjam da će u skoroj budućnosti pri eventualnom zapošljavanju poslodavci tj.neka tamo uprava voditi računa o našim smjerovima:bluThinking:
(btw dobio sam predmete upravno-pravnog smjera jer za druge nije bilo mjesta)...odslušao sam predavanja za izvanredne studente i mogu reći da nije ništa teško ni spektakularno posebno, dapače svi ispiti imaju samo usmeni tako da vjerojatno neče toliko "fitiljiti" na ispitu kao inače
čini mi se da su oni to dosta rascjepkali kako bi imali više smjerova, što i nije tako loše
 

andreya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
smjerovi

ej, pošto mi bolonjci moramo na trećoj godini odabrati smjer; volila bi da svi koji nešto znate o tim smjerovima (naravno osim predmeta, jer se jedino to i zna), napišete nešto da nama bude lakše pri odluci...
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a koliko ljudi se moze upisati na jedan smjer . tj koliki je kapacitet po jednom smjeru .. onda je to najbolje lovit odmah u 7 ili 9 mjesecu ???
ej...mislim da je nas bilo negdje oko 35 po smjeru...
koliko se sječam ukupno je razlike bilo 146...
prvo se popunio moj smjer..međ.-upravni...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a) Organizacijsko-menadžerski smjer - 15 ECTS bodova
Teorija organizacije - 5 ECTS
Javni menadžment - 5 ECTS
Komparativna javna uprava - 5 ECTS

b) Upravno-pravni smjer
Europsko upravno pravo
Javne službe
Građevinsko upravno pravo

c) Upravno-ekonomski smjer
Ekonomija javnog sektora
Višestupanjska uprava i regionalni razvoj
Ekonomika poduzeća

d) Međunarodno-upravni smjer
Pravo Europske Unije
Poredbeno ustavno pravo
Konzularno pravo

Ostali izborni predmeti: (naravno, svaki izborni vrijedi 5 ECTS bodova)
E-uprava
Javne politike
Povijest hrvatske uprave
Pravo okoliša
Civilno društvo i javna uprava
Upravljanje zapisima
Javni odnosi u upravi
Zemljišnoknjižno pravo
Socijalna politika
Pravo socijalne sigurnosti
Policijsko upravno pravo
Izborni sustavi

Kao izborni predmet student može izabrati i "predmet smjera" iz smjera koji nije upisao.
Kolega je upisao treću,
pa sam ga zagnjavila sa nekim pitanjima..
uglavnom, ovako su bodovi raspoređeni, ako
sam ga dobro skužila..
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može mi netko objasniti malo ove smjerove, kakva su iskustva, koji je najlakši?

I kad se upisuje parcijala 3. kaj se upišu sva 3 predmeta smjera, kaj ste vi upisivali?
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može mi netko objasniti malo ove smjerove, kakva su iskustva, koji je najlakši?

I kad se upisuje parcijala 3. kaj se upišu sva 3 predmeta smjera, kaj ste vi upisivali?
kad upisuješ parcijalu možeš upisati samo jedan izborni predmet kažu da su komunalno,konzularno,pravo okoliša i građevinsko najlakši:p
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Može mi netko objasniti malo ove smjerove, kakva su iskustva, koji je najlakši?

I kad se upisuje parcijala 3. kaj se upišu sva 3 predmeta smjera, kaj ste vi upisivali?
Naravno, upisuješ sva tri predmeta smjera.
Ja sam upisala organizacijsko-menadžerski (isto parcijala).

A što se tiče izbornih, ova tri kaj je mica napisala su najlakši - tako se priča.. :D
No, meni ipak bolje zvuči Europsko upravno pravo, kao izborni..
i eventualno konzularno..
Ne znam, budem vidjela sljedeće godine jer nisam upisala izborne.
 

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam uzela međunarodno-upravni smjer, a za izborne Civilno društvo i javna uprava te Javni odnosi u upravi
 

creative

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam po starom programu,upisujem treću i zanima me dal mi upisujemo 3 izborna ko i godine prije, i koji su najlakši al da nisu komunalno,konzularno i okoliš jer su oni popunjeni,a koji najteži
 

dubbi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam po starom programu,upisujem treću i zanima me dal mi upisujemo 3 izborna ko i godine prije, i koji su najlakši al da nisu komunalno,konzularno i okoliš jer su oni popunjeni,a koji najteži
da, upisujemo tri izborna, ja ne znam koji su najlakši, ali uzela sam si policijsko, konzularno i izborne sustave.
gledala sam koji su mi ispitivači ali i da mi predmet bude zanimljiv 8)
 

forum

<i>automatski bot</i>
Odabir smjera

Molim poštovane kolege, da odgovore kako se za razliku izabire smjer, odnosno da li tete u ref. nakon što se određeni smjer dostatno popuni, upućuju na samo određene smjerove koji su ostali, te kakva je zahtjevnost pojedinog smjera

Unaprijed zahvaljujem,
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Odabir smjera

4 su smjera. upisuješ u indeks po tri predmeta iz smjera koji odabereš.
kada se popuni određena kvota (ne znam točno koliko studenata po smjeru može
biti), tete predlože da upišeš neki od ostalih. prošle se godine najbrže popunio
međunarodno-upravni (osobno, čini mi se najlakši), nakon toga organizacijsko-
menadžerski (najviše literature :)) i, naravno, redovni studenti su obavezni dolaziti
na ta predavanja. najmanje se studenata prošle godine upisalo na upravno-
ekonomski (barem od redovnih), oni nisu imali predavanja, već samo konzultacije.
za upravno-pravni znam jedino da prof koji predaje građevinsko nije baš oduševljen
time što predavanja traju skrooooz do drugog mjeseca.. :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks